PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Test Epson EH-TW7400 - Profesjonalny projektor do kina domowego

Samsung MBP200

Samsung MBP200, to innowacyjny mini projektor, dzięki któremu możemy w dowolnym miejscu wyświetlić film, zdjęcia i dokumenty, a na dodatek posłuchać muzyki.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • niewielkie rozmiary
  • rozpoznawanie wielu formatów obrazu i dźwięku
WADY
  • przy większych rozdzielczościach obraz słabej jakości

Samsung MBP200, to innowacyjny mini projektor, dzięki któremu możemy w dowolnym miejscu wyświetlić film, zdjęcia i dokumenty, a na dodatek posłuchać muzyki.

WYGLĄD

Projektor Samsunga jest naprawdę niewielki, gdyż jego rozmiary wynoszą 109,7 x 48,8 x 19 mm, natomiast waga, to tylko 140 g, co przy pierwszym kontakcie z urządzeniem tego typu wywołuje, co najmniej zdziwienie. MBP200 ma kształt prostokąta i niektórym z pewnością może przypominać telefon komórkowy. Na obudowie znajduje się 2,2 calowy, dotykowy wyświetlacz QVGA o rozdzielczości 320x240 pikseli. W zupełności wystarcza on do sprawnego poruszania się po menu, jak i także do oglądania filmów, gdy nie mamy możliwości skorzystania z projektora.

Samsung MBP200

Sam projektor znajduje się z boku obudowy i jest chroniony odsuwaną zaślepką. Dysponuje ona lampą LED z panelem projekcyjnym HVGA o rozdzielczości 480x320 pikseli. Wyświetla obraz w dobrej jakości do rozdzielczości 20 cali. Producent w danych technicznych określił maksymalną przekątną obrazu do 50 cali, jednak w tym przypadku jest ona zbyt duża i to, co zobaczymy na ścianie lub płótnie znacząco odbiega od jakości jaką dysponują inne projektory. Obraz jest po prostu zbyt ciemny i gubi szczegóły oraz ostrość.

Samsung MBP200

Generalnie projektor znakomicie się sprawdza przy wyświetlaniu mniejszych obrazów. Nie musimy się natomiast przejmować żywotnością lampy, która wg producenta wynosi 100 tysięcy godzin.

PARAMETRY TECHNICZNE

Czy Samsung MBP200 to naprawdę projektor? Jest to raczej bardzo zaawansowany odtwarzacz multimedialny z funkcją projekcji, gdyż Samsung odtwarza nie tylko pliki wideo w najpopularniejszych formatach, ale także muzykę w formatach m.in. MP3, WMA, OGG, WAV i BASC, przegląda pliki PDF, DOC, PPT, XLS, HTML i TXT, oraz rozpoznaje obrazy JPG, TIFF, BMP i GIF.

Samsung MBP200

Miniaturowy projektor Samsunga dysponuje 200MB własnej pamięci. Dodatkowo zainstalowano tu wejście karty microSD, dzięki czemu pamięć może być powiększona do 16GB.

Bardzo ważna w mobilnych urządzeniach jest oczywiście bateria. Samsung w tym przypadku wyszedł naprzeciw wymaganiom użytkowników i do zestawu dołożył dodatkową baterię. Wyglądają one prawie identycznie jak te, z którymi mamy do czynienia w telefonach komórkowych, a więc możemy je również ładować. Pojemność baterii wynosi 1480 mAh, co przekłada się na około 1,20 godz. działania.

Samsung MBP200

PODSUMOWANIE

Urządzenie Samsung MBP200 ma w sobie coś z przyszłości, coś, czego do tej pory nie było. To połączenie technologii przyszłości z miniaturowymi rozmiarami. Nie przez przypadek otrzymało ono nagrodę Best of Innovation Honoree na targach CES 2009. Czy się przyjmie? Ciężko powiedzieć, gdyż cena nie jest zbyt przystępna. Jeżeli jednak wideoamatorzy zdecydują się go nabyć, z pewnością nie będą zawiedzeni.

Samsung MBP200

blog comments powered by Disqus