PODPOWIEDZI:

Dink Smallwood HD Prezentacja

Dink Smallwood to staro-szkolna gra RPG. Ukazała się ona w roku 1999 na komputerach. Była ona dość kontrowersyjna i wielu graczy unikało ją szerokim łukiem. Jednak grupa fanów ją doceniła i nadal tworzą modyfikacje do tego tytułu. Sam autor nie dawno przebudowywał grę i postanowił także wydać ją na platformy mobilne. Kosztuje ona około 10zł i jest dostępna na Androidzie i iOS.

Kruger & Matz Android 4.1 KM1060 (WYP)

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Klimat
  • Walka
  • Poczucie humoru
  • Zwariowane pomysły
  • Wciąga
  • Bardzo długa historia
  • Autosave
WADY
  • Brak

Historia gry toczy się wokół tytułowego Dinka. Bohater jest farmerem i razem z matką prowadzi gospodarstwo. Nie jest on jednak zadowolony z takiego życia. Zawsze pragnął być wielkim wojownikiem, zwalczać potwory i mieć wiele przygód. Pewnego dnia wszystko się zmienia i Dinka nic nie trzyma na gospodarstwie. Wyrusza więc w świat i spełnia swoje marzenia.

Dink Smallwood HD fot1

Świat gry jest dość duży. Przyjdzie nam rozegrać naprawdę wiele godzin, aby przejść tą grę. Do szybszego poruszania się po lokacjach mamy funkcję króliczka. Dink porusza się wtedy bardzo szybko i zaledwie w kilka chwil dojdziemy do upragnionego miejsca.

Rozgrywka jak i walka jest czysto zręcznościowa. Nie ma tutaj potyczek turowych, które są tak popularne. Walcząc z przeciwnikiem musimy zbliżyć się odpowiednio blisko i zaatakować. Warto wtedy od razu uciekać, ponieważ przeciwnik może wykonać śmiercionośne combo. Taki styl walki ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Mi taki system odpowiada. Biorę na siebie wszystkie pomyłki i mogę bardziej taktycznie rozplanowywać walkę. Oprócz tego mam szansę pokonać mocniejszych przeciwników jeżeli odpowiednio zwinnie poruszam się postacią.

Dink Smallwood HD fot2

Dink Smallwood HD fot3

Co do samej walki, oprócz broni białej Dink potrafi także czarować. Pierwsze zaklęcie poznajemy już niemal na samym początku i jest ono niezwykle przydatne. Zadaje wrogom dość duże obrażenia oraz potrafi niszczyć niektóre elementy otoczenia. Bardzo często kryją się tam sekrety i znajdźki. Po zabiciu rywali otrzymujemy doświadczenie. Z każdym poziomem możemy przeznaczyć jeden punkt do siły, obrony lub magii. Jak będziemy rozwijać naszą postać zależy to tylko od nas samych.

Grafika jest utrzymana cały czas w takim samym stylu jak na komputerach. Niekiedy widać piksele, jakość obrazków nie jest najwyższych lotów. Można powiedzieć, że gra jest naprawdę brzydka, jednak posiada urok. Przedstawia inne gry tego typu oraz tworzy niezwykły i specyficzny klimat.

Dink Smallwood HD fot4

Sterowanie na tablecie to czysta przyjemność. Wirtualne przyciski są znakomicie zeskalowane i nie ma problemów z komfortowym graniem. Po prawej stronie mamy dostępny ekwipunek, magię i przycisk akcji. Wszystko jest dobrze umiejscowione i nie zasłania gry.

Dink Smallwood to bardzo dobra gra z gatunku RPG. Nie jest ona najwyższych lotów, jednak posiada swój znakomity klimat. Zawiera ona bardzo wiele żartów, które rozumie wąska grupa graczy. Atakowanie NPCków, urywanie kaczkom głów, czy walka z ostatnim bossem. Nie można inaczej nazwać, niż „zwariowanymi pomysłami”. Specyficzne podejście do tematu, nietypową walkę jak na tamte czasy. Wersja na tablety i smartfony na pewno pozwoli trafić w większą ilość nowych graczy. Fani na pewno już grali, a ci co jeszcze tego nie zrobili powinni uczynić to jak najszybciej.

Dink Smallwood HD fot5

Grę testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

Dead Trigger  tablet

Dziękujemy firmie Lechpol
blog comments powered by Disqus
Dink Smallwood HD Prezentacja