PODPOWIEDZI:

Total Commander [Prezentacja]

Programy bez wątpienia powstają po to, aby ułatwić nam pracę na komputerze. Total Commander bez wątpienia taką aplikacją jest. Nie wyobrażam sobie pracy na pececie bez posługiwania się tym programem w codziennym życiu.

MSI AG2712A

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
 • Prosty wizualnie program
 • Przydatny
 • Wiele funkcji
 • Możliwość dodawania wtyczek
 • Pakowanie i wypakowywanie plików
 • Kopiowanie, usuwanie, modyfikowanie danych
 • Niskie wymagania sprzętowe
 • Wersja 32 i 64 bitowa
 • Wyszukiwanie plików
 • Prawie nigdy nie zawiodłem się na tym programie
WADY
 • Na upartego wysoka cena

Total Commander został stworzony przez Christiana Ghislera, szwajcarskiego programistę. Kosztuje około 140zł z licencją dożywotnią na jeden komputer. Cena jest dość wysoka, jednak sam Total Commander na to zasługuje. Posiada bardzo dużo funkcji, których musielibyśmy szukać w innych programach, a tak wszystko mamy w jednym.

Total Commander fot1

Interfejs jest bardzo prosty i przejrzysty. Podzielony na dwa okna, w których widzimy zawartość naszych plików. Total Commander jest kierowany bardziej do zaawansowanego użytkownika komputera. Ma olbrzymią możliwość dostosowania wyglądu. Można zupełnie przebudować interfejs pod nasze oczekiwania.

Total Commander fot5

Total Commander fot4

Jak na porządny program do zarządzania plikami przystało Total Commander potrafi bardzo wiele. Tworzy nowe pliki, katalogi, edytuje je, usuwa, zmienia nazwy, tworzy sumy kontrolne, pakuje, wypakowuje archiwa i pozwala na wiele więcej. Istnieje także bardzo wiele wtyczek i modów tworzonych przez fanów. Dodają one nowe funkcjonalności i jeżeli czegoś bardzo potrzebuje warto rozglądnąć się za takimi modyfikacjami. Program bez problemów połączy się także z serwerami FTP. Bez przeszkód możemy przesłać nowe pliki, usunąć je czy ustawić prawa chmod. Są to podstawowe funkcje ale w zupełności wystarczą. Nie potrzebuję więc instalować dodatkowego oprogramowania, aby wrzucić zdjęcia na moją stronę internetową.

Total Commander fot3

Silnymi stronami bez wątpienia jest wygoda. Z programem pracuje mi się szybciej i lepiej. Ma wbudowane wszystkie funkcje, które każdy z nas codziennie wykonuje na komputerze. Obsługa wielu języków, w tym polski, to także silny punkt. Wielu użytkowników lubi polskojęzyczne interfejsy w programach. Znakomite wyszukiwanie plików, jak i zawartości. Podglądanie ukrytych danych czy katalogów to także kolejny plus. Są to silne argumenty, aby zrezygnować z budowanego Exploratora Windows na rzecz Total Commandera.

Total Commander fot2

Bardzo polecam tego menadżera plików. Używam go codziennie do pracy na komputerze. Łatwiej jest mi posługiwać się klawiaturą do przenoszenia plików. Osoby korzystające z tego programu na pewno potwierdzą jego przydatność i niezawodność. Dla systemów Windows 64 bitowych istnieje specjalna wersja Total Commander 64bit. Gorąco polecam!

Total Commander fot6

blog comments powered by Disqus
Total Commander [Prezentacja]