PODPOWIEDZI:

Alcatel One Touch Idol Ultra [RECENZJA]

Alcatel Idol Ultra to najnowszy smartfon z portfolio Tego producenta. Charakteryzuje się bardzo smukłą obudową , dużym ekranem Amoledowym oraz przyzwoitą specyfikacją. Sprawdźmy czy Alcatel Idol Ultra może stać się idolem przyszłych użytkowników.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Ekran Amoledowy
  • Bardzo smukły 6,45 mm
  • 1 Gb RAM
WADY
  • Problemy z wydajnością
  • Brak wejścia Jack 3,5 mm

Alcatel Idol Ultra jest całkowicie jednobryłowy, nie jest w żaden sposób rozbieralny. Dzięki takiemu rozwiązaniu smartfon jest bardzo smukły. Jego grubość nie przekracza 6,5 mm (6,45). Jak na dzisiejsze standardy jest to rozmiar niespotykany. Sama bryła telefonu jest dobrze spasowana, nie ma tutaj niedokładności w budowie. Razi trochę brak wejścia słuchawkowego, zastąpiono to specjalna przejściówką na port micro USB.

alcatel idol ultra

Ekran Amoledowy o rozdzielczości 1280x720 pix oraz wielkości 4,7 cala to również klasa sama w sobie. Bardzo dobre odzwierciedlenie kolorów oraz kąty widzenia, pozwalają swobodnie korzystać z przeglądarki internetowej, aplikacji czy gier. W tych aspektach nie mamy nic do zarzucenia.

alcatel idol ultra

Problemem jest specyfikacja. Dwurdzeniowy procesor MediaTek MT6577 o taktowaniu 1,2 Ghz słabo sobie radzi z taką rozdzielczością ekranu. W samym systemie możemy zauważyć spowolnienia a prawdziwe schody zaczynają się w wymagających aplikacjach. Dziwi to trochę, ponieważ smartfon wyposażony jest w 1 GB pamięci RAM, co jak na Androida 4.1.1 jest wielkością wystarczającą. Niestety w praktyce wygląda to inaczej. Gry nie działają płynnie na wysokich detalach, a 5 MB plik Word ma w ogóle problemy z włączeniem się. Być może to brak optymalizacji samego systemu, producent jednak nie kwapi się do jakichkolwiek poprawek.

alcatel idol ultra

Złego słowa nie można powiedzieć o multimediach. Aparat o rozdzielczości 8mpix z diodą doświetlająca oraz autofocusem spisuje się bardzo dobrze. Szczegółowość zrobionych zdjęć stoi na wysokim poziomie, gorzej jest tylko przy mniejszej ilości świtała. Jednak to nie jest przypadłość tylko Alcatela. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia poglądowe zrobione Alcatelem One Touch Idol Ultra. Samrtfon również nie najgorzej gra na zewnętrznym głośniku. Czysto, choć dość cicho. Spodziewałem się gorszego odbioru na słuchawkach, zważywszy, że smartfon nie posiada wejścia Jack 3,5 mm. Nie zauważyłem jednak specjalnych zniekształceń dźwięku. Alcatel gra poprawnie, jednak do najlepszych mu trochę brakuje.

Budżetowe smartfony - Czy są opłacalne? >>>

alcatel idol ultra

Nie zachwyca również bateria w smartfonie. Alcatel Idol Ultra posiada wbudowaną baterię o pojemności 1820 mAh. Po pełnym cyklu naładowania, prądu starcza na dokładnie 24 h przy normalnej nie wzmożonej pracy.

Kilka ciekawych rzeczy warto powiedzieć o samym systemie. Nie najnowszy Android 4.1.1 zastosowany w smartfonie posiada kilka udogodnień oraz usprawnień. Do ciekawych rzeczy zapisać trzeba możliwość szybkiego uruchomiania aplikacji wprost z ekranu blokady. Działa to dość sprawnie i intuicyjnie. System posiada również radio, notatnik, menadżer plików, czytnik plików Office orz PDF oraz notatnik. Jednym słowem po pierwszym włączeniu smartfona od razu możemy na nim działać. Podsumowując, Alacatel Idol Ultra to na pewno nie wielka rewolucja na rynku smartfonów. Zachwyca wygląd oraz sama smukłość urządzenia. Na plus to zdecydowanie ekran. Minusem jest cena, która oscyluje w granicach 800 zł. Za taką kwotę możemy wybrać kilka zdecydowanie lepszych smartfonów. Przeciętnie.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
Alcatel One Touch Idol Ultra [RECENZJA]