PODPOWIEDZI:

LG G2 [Prezentacja]

Ostatnimi czasy, LG stara się nadgonić konkurencję w dziedzinie smartfonów, zwłaszcza jeśli chodzi o swego największego rywala - Samsunga i rynek Androidów.

LG G2 (D802) WHITE

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • 5.2” wyświetlacz full HD
  • Gabaryty urządzenia
  • Procesor 4 x 2.26 GHz
  • Wielofunkcyjny, ergonomiczny przycisk
  • Aparat 13 MP
  • Port podczerwieni
  • NFC
WADY
  • Brak gniazda microSD
  • Brak ładowania bezprzewodowego

Nowy LG G2 ma za zadanie wyprzedzić konkurencję, za pomocą większej mocy obliczeniowej i większej pojemności baterii. Ma być urządzaniem, które chociażby na papierze - pokona rywali, pod każdym względem i prześcignie ich nawet w rankingach polecanych smartfonów.

Jego zadaniem jest również wygranie konkurencji - na najbardziej kompaktowy smartfon wszechczasów. Na pierwszy rzut oka, G2 może i nie powala na kolana, wystarczy się jednak przyjrzeć nieco bardziej, by zauważyć 5,2" wyświetlacz o niezwykle cienkiej ramce obudowy.

Z tyłu, poniżej 13 MP aparatu znajduje się wielofunkcyjny przełącznik, sterujący głośnością, włączeniem/wyłączeniem urządzenia, spustem aparatu i obsługa aplikacji QuickLaunch. Przycisk ten umieszczony jest na tylnej części obudowy telefonu, tam gdzie najczęściej spoczywa nasz palec wskazujący.

LG G2 fot1

Wewnątrz mieści się imponująco szybki cztero-rdzeniowy procesor 2,26 GHz Qualcomm Snapdragon 800 CPU, pierwszy tego typu, plus 2 GB pamięci RAM i albo 16GB, albo 32GB wbudowanej pamięci flash. Zastosowano tu dużą, 3000 mAh baterię, większą niż w Galaxy S4, która oferuje nowatorskie podejście do magazynowania energii, korzystając z mniejszej przestrzeni niż normalne baterie.

LG G2 fot4

Poza wszystkimi typowymi funkcjami, LG G2 obsługuje standard LTE.

Tylny, 13 MP aparat LG G2 - posiada optyczną stabilizację obrazu, coś co znajdziemy tylko u Nokii, a także 2 MP aparat fotograficzny z przodu. Wyświetlacz to 5,2" panel IPS o rozdz. 1080 x 1920 pikseli, czyli 423 ppi; największy jaki można zastosować w telefonie nie przekraczając 2.7" szerokości urządzenia.

LG G2 fot2

Pod względem muzycznym, LG G2 odtwarza 24-bitowe pliki z częstotliwością 192 kHz, zapewniając lepszą jakość niż płyty CD, jednakże to czy konsumenci zauważą różnicę - jest dyskusyjne. System operacyjny, po wyjęciu z pudełka, to Android 4.2.2, nie zaś najnowszy Android 4.3, który G2 powinien otrzymać już wkrótce.

LG posiada pewne rozszerzenia interfejsu UX, takie jak tryb "gościa", oferujący ograniczony dostęp do telefonu; przydatne zwłaszcza dla dzieci.

Poradnik robienia najlepszych zdjęć Selfie >>>

LG G2 fot3

Wielozadaniowość z funkcją Slide Aside i wiele innych ulepszeń interfejsu, zaprojektowanych tak, by ułatwić korzystanie z telefonu. Jak chociażby funkcja Answer Me, pozwalająca odebrać połączenie, przykładając smartfon do ucha. LG często pozostawało w tyle pod względem dodatków oprogramowania, wygląda jednak na to, że G2 nie reprezentuje tej tendencji.

Urządzenie posiada wszystko co należy, WiFi, łączność 3.5G, Bluetooth, GPS i GLONASS. Nie wspomniano natomiast nic o NFC, czy ładowaniu bezprzewodowym - a szkoda. LG twierdzi, że poświęciło masę czasu na analizowaniu opinii klientów, czego oczekują od smartfona, nic wiec dziwnego, że G2 ma kilka naprawdę interesujących rozwiązań.

LG G2 pojawi się kolejno w Korei Południowej, Ameryce Północnej i Europie, a nastęnie na innych ważnych światowych rynkach; w kolorach czarnym lub białym.

blog comments powered by Disqus