PODPOWIEDZI:

MyPhone Next [RECENZJA]

MyPhone Next to jedna z pierwszych ciekawych propozycji polskiego producenta telefonów. Cieszy niewygórowana cena urządzenia, oraz ciekawe rozwiązania technologiczne, użyte przy produkcji smartfona. Czy MyPhone na dobre zadomowi się na rynku telekomunikacyjnym? Sprawdźmy to. Zapraszam do recenzji MyPhone Next.

myPhone NEXT

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Wydajność
  • Ekran z DragonTrail
  • Aparat
WADY
  • Dźwięk
  • Mała ilość pamięci wbudowanej

Wygląd urządzenia nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle konkurencji. Next wykonany jest w całości z plastiku. Tył urządzenia to matowa pokrywa, która sprawia wrażenie odpornej na zarysowania. Po prawej stronie umieszczono dwa klawisze, od głośności oraz wyłączania i włączania urządzenia. Na samym szczycie dostępne są dwa gniazda, od ładowania i od słuchawek. Całość wygląda dość ascetycznie. Smartfon chwali się dobrze poskładanymi poszczególnymi elementami obudowy. Nie usłyszymy żadnych skrzypień, trzasków oraz innych niepowołanych dźwięków podczas użytkowania. Front smartfona to ekran IPS o przekątnej 4,5 cala pokryty szkłem odpornym na uszkodzenia mechaniczne Dragontrail. Szkło te jest odporne nie tylko na zarysowania, ale i dość spore przeciążenia, dzięki temu nie powinniśmy się bać o zbicie ekranu, nawet przy upadkach z dużej wysokości.

myphone next

Niewątpliwy plusem MyPhone Next jest specyfikacja. Smartfon wyposażony jest w czterordzeniowy procesor MediaTek 6589M o taktowaniu 1,2 Ghz oraz 1 GB wbudowanej pamięci RAM. Za grafikę odpowiada wydajny procesor PowerVR SGX544MP. Podczas testów wydajnościowych, Myphone Next nie zawiódł. Praktycznie każda gra dostępna w Sklepie Play działa bez większych problemów. W bechmarkach Antutu oraz Quandrant, smartfon uzyskał odpowiednio 13544 pkt oraz 3546 pkt. Wyniki spodziewane i potwierdzające faktyczną moc urządzenia. Dużo dobrego trzeba powiedzieć również o wspomnianym ekranie IPS. Przy rozdzielczości 960x540 pix obraz wyświetlany jest poprawienie, dobre kąty widzenia oraz naturalność kolorów to główna zaleta panelu, zaraz za wspomnianą powłoką Dragontrail. Minusem jest mała ilość pamięci wbudowanej. MyPhone Next posiada jej tylko 4 GB z czego ponad 1,7 GB jest dostępne dla użytkownika. Możemy się posiłkować kartą pamięci o maksymalnej wielkości 32GB.

myphone next

Łączność Next`a ze światem zapewniają dwa złącza kart SIM. Jak to zwykle bywa w budżetowych modelach, jedna karta odpowiada za standard łączności GSM, druga za szybki internet UMTS i HSDPA+ z obsługą kart Aero2. Oczywiście nie zapomniano o Wi-FI, BT 4.0 oraz GPS.

myphone next

Multimedia w MyPhone Next nie zawodzą. Aparat OmniVision 8830 o rozdzielczości 8 mpix, wyposażony w autofocus to chluba i duma tego smartfona. Zdjęcia wychodzą bardzo dobrze a zapewnia to właśnie dedykowana optyka, która wspiera architekturę BSI. Krótko mówiąc, owa optyka zapewnia mniejszą ilość szumów, dzięki możliwości podświetlania zdjęcia od tyłu. Poglądowe zdjęcia możecie zobaczyć na samym końcu recenzji.

myphone next

Dźwięk jak i muzyka, za to nie powalają na kolona. Tylny głośnik, umieszczony na dole urządzenia, gra dość głośno, jednak ze zbyt dużą ilością wysokich tonów, które drażnią ucho. Cieszy fakt, że producent dołożył do zestawu, dość dobre słuchawki, jednak nie pomogło to w ogólnym odbiorze odtwarzanego dźwięku. Ogólnie Next nie zaskoczył mnie miło w tym aspekcie.

Jak robić efektowne zdjęcia Selfie? >>>

myphone next

Wersja systemu zastosowana w smartfonie to android 4.1.2 z nakładką Nova, która jest dostępna dla wszystkich użytkowników z Sklepie Play. Na pochwałę zasłużył fakt, że wszystkie opcje systemu zostały przetłumaczone na nasz rodzimy język (nawet menadżer Sim). Ciekawą rzeczą jest też wyrzucenie stockowej przeglądarki internetowej na rzecz Opery mini. Moim zdaniem dobre posunięcie.

Podsumowując, MyPhone Next to bardzo udane urządzenie posiadające wiele plusów. Za kwotę 779 zł otrzymamy przyzwoity smartfon z dobrą specyfikacją, aparatem oraz nieprzeciętną trwałością. Zobaczymy jak to będzie z awaryjnością, jak i z przyszłymi aktualizacjami. Widać, że producent przyłożył się do oprogramowania, więc liczmy na więcej!

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus