PODPOWIEDZI:

Apple iPhone 5S Prezentacja

Jako jeden z pary następców oryginalnego iPhone 5, 5S jest droższym i bardziej wyrafinowanym odpowiednikiem iPhone 5C.

iPhone 5S

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Czytnik linii papilarnych
  • Nowy, 64-bitowy procesor
  • iOS 7
WADY
  • Cena – zwłaszcza wersji 64GB
  • Mały wyświetlacz
  • Przeciętny aparat
  • Brak NFC
  • Brak gniazda microSD

iPhone 5S posiada tą samą obudowę co 5-ka, wyposażony w ten sam niewielki, ale ostry 4" wyświetlacz o rozdz. 640 x 1136 pikseli. Z tyłu mieści 8 MP aparat fotograficzny wzbogacony o kilka usprawnień, takich jak większy czujnik optyczny, wideo w zwolnionym tempie, i podwójnie kolorową lampę błyskową.

Apple iPhone 5S fot5

Najbardziej widoczne zmiany zewnętrzne to nowe odcienie czerni, srebrnego i złotego. Największe zmiany są jednak nieco bardziej subtelne.

Apple iPhone 5S fot2

Wewnątrz znajduje się nowy, 64-bitowy procesor A7 wraz z 64-bitową wersją nowego systemu operacyjnego iOS 7. Przycisk na froncie obudowy został zastąpiony przez skaner linii papilarnych, który może być używany do odblokowania telefonu i zatwierdzania zakupów ze sklepu iTunes.

Apple iPhone 5S fot4

iPhone 5S ma też specjalny procesor procesor ruchu M7, który odciąża nieco główny procesor. Za Apple iPhone 5S przyjdzie nam zapłacić w Wielkiej Brytanii od 549 funtów (650 €) za podstawowy model - 16 GB, do 709 funtów (840 €) za wersję 64 GB!

Poznaj funkcje telefonów, o których nie wiedziałeś >>>

Apple iPhone 5S fot3

Biorąc pod uwagę, że karta microSD: 64GB firmy Samsung kosztuje 60 €, czyli ok. 1 € za 1 GB, fakt, że Apple liczy sobie cztery razy więcej - jest zatrważający.

Jeśli jesteś długoletnim fanem Apple i posiadasz obecnie iPhone'a 4S lub któregoś z poprzednich, wówczas nowy model wygląda raczej atrakcyjnie.

Niemniej jednak, poza czytnikiem linii papilarnych, nie oferuje on zbyt wiele, by nakłonić klientów innych platform do "przesiadki". Pozostała specyfikacja niesie kilka niespodzianek.

Apple iPhone 5S fot1

Jeśli chodzi o rozmiar i wagę, telefon jest prawie identyczny z iPhone'm 5 i posiada wszystkie te same funkcje, plus kilka dodatków. 5S dziedziczy niestety też podobne wady, co iPhone 5, Mały wyświetlacz nie wyświetlający w HD, przeciętny aparat, brak NFC i ładowania bezprzewodowego. Mimo to, wciąż pozostaje bardzo pożądanym urządzeniem.

blog comments powered by Disqus
Apple iPhone 5S Prezentacja