PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Apple iPhone 5S Prezentacja

  • Dodano: 4 lata, 9 miesięcy temu
  • Ocena artykułu: (0) (0)

Jako jeden z pary następców oryginalnego iPhone 5, 5S jest droższym i bardziej wyrafinowanym odpowiednikiem iPhone 5C.

iPhone 5S

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Czytnik linii papilarnych
  • Nowy, 64-bitowy procesor
  • iOS 7
WADY
  • Cena – zwłaszcza wersji 64GB
  • Mały wyświetlacz
  • Przeciętny aparat
  • Brak NFC
  • Brak gniazda microSD

iPhone 5S posiada tą samą obudowę co 5-ka, wyposażony w ten sam niewielki, ale ostry 4" wyświetlacz o rozdz. 640 x 1136 pikseli. Z tyłu mieści 8 MP aparat fotograficzny wzbogacony o kilka usprawnień, takich jak większy czujnik optyczny, wideo w zwolnionym tempie, i podwójnie kolorową lampę błyskową.

Zestawienia czołowych smartfonów >>>

Apple iPhone 5S fot5

Najbardziej widoczne zmiany zewnętrzne to nowe odcienie czerni, srebrnego i złotego. Największe zmiany są jednak nieco bardziej subtelne.

Apple iPhone 5S fot2

Wewnątrz znajduje się nowy, 64-bitowy procesor A7 wraz z 64-bitową wersją nowego systemu operacyjnego iOS 7. Przycisk na froncie obudowy został zastąpiony przez skaner linii papilarnych, który może być używany do odblokowania telefonu i zatwierdzania zakupów ze sklepu iTunes.

Apple iPhone 5S fot4

iPhone 5S ma też specjalny procesor procesor ruchu M7, który odciąża nieco główny procesor. Za Apple iPhone 5S przyjdzie nam zapłacić w Wielkiej Brytanii od 549 funtów (650 €) za podstawowy model - 16 GB, do 709 funtów (840 €) za wersję 64 GB!

Poznaj funkcje telefonów, o których nie wiedziałeś >>>

Apple iPhone 5S fot3

Biorąc pod uwagę, że karta microSD: 64GB firmy Samsung kosztuje 60 €, czyli ok. 1 € za 1 GB, fakt, że Apple liczy sobie cztery razy więcej - jest zatrważający.

Jeśli jesteś długoletnim fanem Apple i posiadasz obecnie iPhone'a 4S lub któregoś z poprzednich, wówczas nowy model wygląda raczej atrakcyjnie.

Kupujesz budżetowy smartfon? Zobacz ten poradnik! >>>

Niemniej jednak, poza czytnikiem linii papilarnych, nie oferuje on zbyt wiele, by nakłonić klientów innych platform do "przesiadki". Pozostała specyfikacja niesie kilka niespodzianek.

Apple iPhone 5S fot1

Jeśli chodzi o rozmiar i wagę, telefon jest prawie identyczny z iPhone'm 5 i posiada wszystkie te same funkcje, plus kilka dodatków. 5S dziedziczy niestety też podobne wady, co iPhone 5, Mały wyświetlacz nie wyświetlający w HD, przeciętny aparat, brak NFC i ładowania bezprzewodowego. Mimo to, wciąż pozostaje bardzo pożądanym urządzeniem.

blog comments powered by Disqus
Apple iPhone 5S Prezentacja