PODPOWIEDZI:

Goclever Fone 570Q [RECENZJA]

Czy urządzenia powyżej 5 cali przyjmą się na rynku telekomunikacyjnym. Aktualnie w tym segmencie niekwestionowanym liderem jest Samsung Galaxy Note. W ślad za nim idą inni producenci. Tym razem zrecenzujemy Goclever Fon 570Q, ogromy smartfon o przekątnej ekranu 5,7 cala. Czy warty jest zakupu? Sprawdźmy to!

Goclever Fone 570Q

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Duży IPSowy ekran 5,7 cala
  • Wykonanie
WADY
  • Cena
  • Multimedia
  • Nie przetłumaczony Android
  • Cena do możliwości

Goclever Fon 570Q przy pierwszym kontakcie do złudzenia przypomina Samsunga Galaxy Note II. Charakterystyczny prostokątny przycisk „home” oraz plastikowa obudowa to główne cechy smartfona. Oczywiście rzuca się w oczy ogromy ekran o przekątnej 5,7 cala , rozdzielczości 1280x720 pix, zrobiony w technologii IPS. Jest to niewątpliwie ozdoba całego urządzenia. Całość spasowana jest należycie, mimo wielkości urządzenia nie usłyszymy niepokojących odgłosów. Przeszkadza trochę ciężar smartfona, urządzenie waży aż 212 g, co przy dłuższym korzystaniu może przeszkadzać. Do smartfona dołączony jest również wyciągany rysik, jednak po za swoją bytnością nie ma szczególnego zastosowania.

goclever fone 500q

goclever fone 500q

Smartfon Goclever Fone 570Q wyposażony jest w czterordzeniowy procesor MediaTek MT6589 o taktowaniu 1,2 Ghz oraz 1 GB pamięci RAM. Za odczucia graficzne odpowiedzialny jest procesor PowerVR SGX 544. Wydajność smartfona mimo czterech rdzeni stoi na typowo średnim poziomie. Nie uświadczmy tzw. „lagów” podczas korzystania z podstawowych funkcji. Problemy zaczynają się na bardziej wymagających stronach internetowych oraz programach. W popularnych benchmarkach smartfon osiągnął dobre wyniki. W Antutu ponad 13 tys a w Quadrancie 4500 pkt. Nie zmienia to jednak faktu, że po Gocleverze mogliśmy oczekiwać nieco więcej.

goclever fone 500q

Multimedia wypadają również dość przeciętnie. Goclever Fone 570Q wyposażony jest w aparat o rozdzielczości 5 mpix z diodą doświetlającą LED. Zdjęcia niestety nie zachwycają. Pojawia się dość sporo szumów, odznaczają się tez małą szczegółowością. Aparat nie nagrywa również filmów w rozdzielczości HD. Zdjęcia poglądowe możecie zobaczyć na końcu tekstu. Na muzykę nie możemy specjalnie narzekać, co prawda zewnętrzny głośnik gra dość czysto to jednak stanowczo za cicho. Na słuchawkach jest jak zwykle lepiej. Pomaga w tym wbudowany w systemie equalizer. Niestety, ponownie mogliśmy oczekiwać czegoś więcej. Goclever nie wybił się ponad przeciętność.

goclever fone 500q

Warto również wspomnieć o systemie operacyjnym. Zainstalowany system w Goclever Fone 570Q to Android w wersji 4.2.1. W tej dość świeżej wersji nie zastosowano jednak specjalnej nakładki. Dodatkowo do systemu dodano kilka aplikacji, takich jak: RadioFM, latarka, GocleverGames, File Manager, Legimi(sklep z e-bookami) i inne. Niestety nie znalazła się żadna aplikacja, która by obsługiwała dołączony rysik. Rzeczą wartą skrytykowania jest tez ponownie brak tłumaczenia prawie połowy funkcji w smartfonie. Począwszy od aplikacji aparatu, menadżera SIM po przez inne pomniejsze funkcje. Wstydem jest też brak polskiej klawiatury.

goclever fone 500q

Podsumowując Goclever Fon 570Q to typowy smartfon półki budżetowej. Nie wyróżnia się niestety niczym oprócz dużego ekranu. Cieszy też podwójny slot na kartę SIM. Reszta jest przeciętna podobnie jak cena. Kwota, którą producent karze nam wyłożyć za to urządzenie to ponad 800 zł. Nie jest to mało, dlatego ocena końcowa nie będzie wysoka.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
Goclever Fone 570Q [RECENZJA]