PODPOWIEDZI:

Nokia 515 - Klasyka od Nokii z Najwyższej Półki Ale Nie Cenowej!

Wyobraźmy sobie przez moment, że nie było Cie przez 6 ostatnich lat. Być może starałeś się przeprawić przez Andy, lub byłeś na super tajnej misji na Marsie, czy znalazłeś się w tybetańskim klasztorze. Po powrocie do cywilizacji, przyda Ci się telefon komórkowy, do ponownego kontaktu ze światem...

NOKIA 515 DUAL SIM WHITE

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość wykonania
  • Prostota
  • Aluminiowa obudowa
WADY
  • Słaby aparat
  • Brak funkcji Wi-Fi hotspot

Jeżeli historia ta wydaje Ci się prawdopodobna, Nokia 515 może być modelem którego szukasz. Jest to funkcjonalny telefon z systemem Series 40, nie smartfon.

Jedyną mądrą [smart] rzeczą w Nokii 515 jest sposób w jaki wygląda, i musimy przyznać, że prezentuje się naprawdę dobrze.

Nokia 515 fot5

Dostępny wyłącznie w kolorze białym, bądź czarnym, wyposażony w cienką aluminiową obudowę o grubości zaledwie 11mm, Nokia 515 ma w sobie coś z iPhone 5.

Nokia 515 fot6

Nokia 515 fot7

Nietypowe jest również to, ekran posiada typową dla smartfonów powłokę Gorilla Glass 2, która zwiększa czytelność i zapewnia dodatkową odporność na zarysowania. Wyświetlacz Nokii 515 posiada przekątną 2,4" i rozdzielczość 240 x 320 pikseli,i klasyczną klawiaturę numeryczną pod nim.

Nokia 515 fot4

Z tyłu telefonu mieści się 5 MP aparat fotograficzny z lampą błyskową LED, który posiada obsługę głosową do robienia autoportretów. Możemy również nagrać wideo niskiej jakości 320 x 240 pikseli przy 30 klatkach na sekundę.

Nokia 515 fot1

Wewnątrz mieści się radio FM z RDS'em, 256 MB pamięci flash plus gniazdo microSD, a Nokia 515 może odtwarzać różne formaty audio i video, posiada też różne aplikacje społecznościowe i może synchronizować się bezpośrednio z serwerem Microsoft Exchange, funkcja przydatna zwłaszcza dla użytkowników biznesowych.

Działa w sieci 3,5 G HSDPA z prędkością pobierania do 7,2 Mbps, biorąc jednak pod uwagę ograniczone możliwości oprogramowania i mały ekran, może się to wydawać nieco niepotrzebne.

Zdaniem Nokii, można podłączyć 515-kę do laptopa i za pomocą kabla USB, używać jej jako modemu. Tak jak to miało miejsce przed powstaniem punktu dostępowego WiFi, i szczerze mówiąc jest to raczej niechlujny sposób uzyskania dostępu do Internetu.

Nokia 515 fot3

Nokia 515 posiada również Bluetooth 3.0 i USB 2.0.

Nokia 515 występuje w dwóch wersjach: dual-SIM i single-SIM, o typie kart: "microSIM", trzeba się więc będzie przestawić. Stosunkowo duża bateria o pojemności 1200 mAh pozwala na 5 godzin rozmów w 3G i do 38 dni czasu czuwania (single-SIM), lub 24 dni dla wariantu dual-SIM.

Obie wersje ważą nieco ponad 100 gramów i mierzą 114 x 48 x 11 mm. W cenie 115 € netto, Nokia 515 nie jest tania jak na zwykły telefon, co więcej dorównuje ceną niektórym tanim urządzeniom z systemem Android.

Nokia 515 fot2

Jeśli jednak nie potrzebna Ci funkcjonalność typowa dla smartfonów, ale poszukujesz czegoś eleganckiego z dużą żywotnością baterii, Nokia 515 będzie z pewnością warta uwagi.

blog comments powered by Disqus
Nokia 515 - Klasyka od Nokii z Najwyższej Półki Ale Nie Cenowej!