PODPOWIEDZI:

SteelSeries 5Hv3 [RECENZJA]

Jakie powinny być idealne słuchawki dla gracza? Przede wszystkim lekkie i wygodne, muszą także generować dźwięk znakomitej jakości. A jeśli do tego rozkładają się na 3 części do transportu i świetnie wyglądają, mamy nasz ideał. Takie właśnie są słuchawki SteelSeries 5Hv3, zapraszamy na recenzję.

SteelSeries 5H V3

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Super lekkie
  • Super wygodne
  • Świetny dźwięk
  • Design
  • Stosunek jakość/cena
  • Rozkładane
WADY
  • Przeciętny mikrofon

Słuchawki 5Hv3 przetestowałem z wielką przyjemnością. Są one niezwykle wygodne i lekkie, ponadto zapewniają rewelacyjną jakość dźwięku.

Pasmo przenoszenia słuchawek to 16 – 28000 Hz, przy impedancji rzędu 32 Ohm. Duże przetworniki zapewniają naprawdę soczysty dźwięk. Zamknięta konstrukcja słuchawek nieźle izoluje hałasy z otoczenia.

SteelSeries 5Hv3

Jeśli spojrzymy na słuchawki z zewnątrz, ujrzymy iż ich budowa jest dość prosta. Przede wszystkim słuchawki pozbawione są prawie całkowicie ozdób w postaci błyszczącego plastiku. Dzięki czemu wyglądają dość surowo, co dla wielu osób może być zaletą.

SteelSeries 5Hv3

Słuchawki 5Hv3 są także dość szerokie, dzięki powiększonemu pałąkowi świetnie dopasują się do każdego użytkownika.

SteelSeries 5Hv3

Kolejna ogromna zaleta słuchawek to możliwość łatwego zdemontowania ich na 3 części, dzięki czemu bez problemu zabierzemy je ze sobą w każdą podróż. Ponowny montaż zajmuje kilka sekund i po chwili możemy z nich korzystać. Taka cecha rzadko wyróżnia nawet najlepsze słuchawki do gier z rankingów.

SteelSeries 5Hv3

Na pochwałę zasługują także obicia pałąka oraz nauszników. Wykonane z wysokiej jakości skóry, kryjące w sobie niezwykle miękką gąbkę sprawiają niesamowity komfort. Słuchawki absolutnie nie uciskają w żadnym miejsc, nawet jeśli korzystamy z nich w okularach.

SteelSeries 5Hv3

Same muszle są odrobinkę mniejsze niż w serii Siberia, jednak bez problemu zakrywają całe uszy. Do tej pory Siberie uważałem za najwygodniejsze słuchawki SteelSeriesa, i jedne z najwygodniejszych w ogóle. Jednak 5Hv3 przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Komfort użytkowania po prostu mnie urzekł.

SteelSeries 5Hv3

Podobnie jak w modelach Sibiera także 5Hv3 posiadają mikrofon ukryty w nausznikach. Wysuwany z lewej muszli mikrofon jest elastyczny i bez problemu dogniemy go do ust. Jeśli chodzi o jakość mikrofonu to niestety nie zachwyca. Sprawdzi się jednak do komunikacji w grach online. Zakres przenoszenia dźwięku mikrofonu to 75 – 16000 Hz. Jest to mikrofon wielokierunkowy.

SteelSeries 5Hv3

SteelSeries 5Hv3 posiadają kontroler głośności, umieszczony na kablu. Wygląda dokładnie jak ten znany z modelu Siberia. Precyzyjne pokrętło pozwoli wyregulować głośność, natomiast suwaczek włączy lub wyłączy mikrofon.

SteelSeries 5Hv3

Sam kabel zabezpieczony jest oplotem. Długość podstawowej części kabla, wychodzącej ze słuchawek to 1,2 metra. Zakończony jest dwiema wtyczkami Mini-Jack 3,5 mm.

SteelSeries 5Hv3

Do zestawu dołączony jest także przedłużacz o długości 2 metrów, daje nam to w sumie zasięg 3,2 m co jest świetnym wynikiem.

SteelSeries 5Hv3

Słuchawki zakończyć możemy na dwa sposoby, jedno zakończenie posiada dwa wtyki, służące do podłączenia słuchawek i mikrofonu do komputera stacjonarnego PC. Drugie zakończenie posiada pojedynczy wtyk, podłączymy nim słuchawki do smartfona lub tabletu. Mała rzecz, jednak cieszy i daje nam dodatkowe opcje.

SteelSeries 5Hv3 

Podsumowanie 

Słuchawki do gier SteelSeries 5Hv3 to dla mnie produkt bliski ideału. Świetnie sprawdzają się w grach komputerowych, nadają się także do oglądania filmów i słuchania muzyki. Uniwersalność i wysokiej jakości dźwięk to nie wszystkie zalety. Dobre słuchawki powinny być także lekkie i wygodne, w temu faktowi w przypadku 5Hv3 nie da się zaprzeczyć. Są one mistrzami komfortu i nawet wielogodzinne rozgrywki nie powodują odczuwania ciężaru słuchawek na głowie. Poza tym użyć możemy ich nie tylko do komputera stacjonarnego, także do urządzeń mobilnych. Możliwość rozmontowania na części przyda się w podróży.

Ode mnie słuchawki SteelSeries 5Hv3 otrzymują maksymalną ocenę, a od portalu wyróżnienie Videotesty.pl


 

rekomendacja


 

Rozpakowanie SteelSeries 5Hv3 na portalu Videotesty.pl
 

blog comments powered by Disqus