PODPOWIEDZI:

TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit [RECENZJA]

Przetestowaliśmy jedną z najlepiej rozpoznawalnych i uznanych klawiatur na rynku. Meka G Unit to solidna konstrukcja firmy Tt eSPORTS by Thermaltake. Testowany przez nas model wyposażony został w przełączniki Cherry MX Black. Jak wypadły testy? Przekonajcie się czytając recenzję.

Thermaltake MEKA G-Unit

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Solidna konstrukcja
  • Odłączana podpórka pod nadgarstki
  • Dodatkowe klawisze gamingowe
  • Dobre oprogramowanie
WADY
  • Brak pełnego podświetlenia

Meka G Unit to klawiatura dla prawdziwych graczy. Wyposażona z mechaniczne przełączniki posiada ogromną żywotność klawiszy. Wynosi ona aż 50 milionów kliknięć. W tym modelu zastosowano przełączniki Cherry MX Black.

Przełączniki Black z wszystkich mechanicznych reagują przy największym nacisku, równym 60 g. Sprawia to iż są specyficzne i nie każdemu graczowi przypadną do gustu. Klawisze trzeba dość mocno nacisnąć i powracają one z dużą siłą. Sprawia to iż są świetne do gier, jednak średnio wygodne do pisania. Sama klawiatura jest dość masywna, jak to konstrukcje mechaniczne. Waży ok 2,5 kg.

Ale jak by nie było mowa tutaj o klawiaturze dla graczy. Przyjrzyjmy się co jeszcze otrzymujemy wraz z klawiaturą.

TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit

Poza płytą z oprogramowaniem, instrukcją i broszurami otrzymujemy etui na kabel klawiatury (jest on odłączany) oraz bardzo fajny pokrowiec na rzep. Dzięki tym akcesoriom klawiaturę zawsze łatwo i bezpiecznie zabierzemy w podróż.

TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit

Meka G Unit pomimo dość surowego wyglądu wykonana jest bardzo starannie. Jakość użytych tworzyw jest naprawdę wysoka. Są odporne na zabrudzenia i zarysowania, także elementy klawiatury dobrze do siebie dopasowane.

Klawiatura posiada także odłączaną podpórkę pod nadgarstki. Na niej widnieje duże logo Tt eSPORTS.

TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit

Po odłączeniu podpórki wymiary klawiatury maleją, dzięki czemu zmieści się na każdym biurku.

TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit

Rzędy klawiszy rozmieszczone są ergonomicznie, podnieść ma to komfort użytkowania.

Po bokach klawiatury znajdują się ozdobne, czerwone pasy, a na jej środku podświetlane logo Thermaltake.

TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit

Klawiatura wyposażona jest w duży enter oraz długi backspace, co jest rzadko spotykaną kombinacją w klawiaturach gamingowych.

Z lewej strony umieszczono aż 12 specjalnych klawiszy T. Są one w pełni konfigurowalne i ustawić sobie pod nimi możemy skróty oraz makra.

Oprogramowanie Meki G Unit jest czytelne i proste, dzięki czemu konfiguracja zajmuje kilka minut. Ustawienia klawiatura zapamiętuje dzięki 64 kb wbudowanej pamięci.

TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit

Nie zabrakło także klawiszy multimedialnych.

Kilka z nich steruje odtwarzaczem plików audio i video. Mamy również klawisze służącego do regulacji głośności dźwięków systemowych.

TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit

Specjalny klawisz pomaga także zarządzać podświetleniem klawiatury, bez potrzeby posługiwania się oprogramowaniem. Do wyboru jest kilka kombinacji świecenia w trybie stałym, oraz efekt pulsacji.

TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit

Dostępne są także klawisze skrótów 3 profili gamingowych, oraz klawisz do natychmiastowej zmiany funkcji zaprogramowanych klawiszy.

TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit

Podświetlenie Meki G Unit nie obejmuje całej klawiatury, jedynie wybrane strefy. Biały kolor podświetlenia wygląda dość elegancko i nie męczy oczu, za mocno moim zdaniem świecą jedynie kontrolki caps locka i innych klawiszy systemowych.

TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit

Szczególnie po ciemku efekt podświetlenia robi wrażenie. Jak na klawiaturę przeznaczoną typowo do gier podświetlenie zaledwie kilku stref jest uzasadnione.

TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit

Klawiatura posiada także dobre gumki antypoślizgowe, także odłączana podpórka pod nadgarstki je posiada. Trzymanie powierzchni jest dobre.

TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit

Również podwyższenia klawiatury zaopatrzono w gumki, bardzo przemyślane rozwiązanie.

TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit

Przydatną rzeczą dla gracza może okazać się także hub USB, dwa port USB 2.0 pozwolą podłączyć dowolne urządzenia. Pomyślano także o wejściu na mikrofon i wyjściu na słuchawki. Jakość dźwięku płynąca ze słuchawek podłączonych do klawiatury jest naprawdę niezła, Przewyższa dźwięk produkowany przez zintegrowane karty dźwiękowe z płyt głównych.

CPU cooler height limitation: 90mm  VGA length limitation: 350mm

Kabel klawiatury ma 1,8 metra długości, zabezpieczony jest solidnym oplotem a także posiada pozłacane wtyki. Klawiatura z komputerem komunikuje się z częstotliwością 1000 Hz, dzięki czemu reakcja jest natychmiastowa. Jak wspomniałem kabel można odłączyć i schować do specjalnego etui.

TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit 

Podsumowanie 

Meka G Unit to jedna z najlepszych klawiatur mechanicznych jakie miałem okazję testować. Przełączniki Cherry MX Black nie każdemu przypadną do gustu, jednak pamiętajmy że klawiaturę można kupić także w wersji z Cherry MX Red - te przełączniki są o wiele bardziej przystępne dla osób które dopiero zaczynają przygodę z klawiaturami mechanicznymi. Reasumując, Thermaltake po raz kolejny pokazał klasę, wypuszczając klawiaturę solidną i uniwersalną, zdolną przetrwać najcięższe wirtualne batalie. Warto mieć ją na uwadze szukając dobrej klawiatury mechanicznej.


 

Rozpakowanie klawiatury TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit na portalu Videotesty.plblog comments powered by Disqus
TTeSPORTS by Thermaltake Meka G Unit [RECENZJA]