PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Tab 2 - 10.1 (GT-P5100)

Samsung Galaxy Tab 10.1 (wcześniej znany jako Galaxy Tab 2) to tablet firmy Samsung, zaprezentowany 13 lutego 2011 roku na targach Mobile World Congress. Urządzenie bardzo dobrze leży w dłoni pomimo swojego rozmiaru, jest solidnie wykonany bowiem nie możemy odczepić żadnej części obudowy - plusem który bardzo wyróżnia Tablet są dwa głośniki stereo umieszczone na froncie urządzenia po to by dźwięk brzmiał wyjątkowo dobrze i wyraźnie.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-P5100

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Poręczny
  • Odpowiednia waga
  • Dobrej jakości słuchawki w zestawie
  • Dobrej jakości głośniki
WADY
  • Słaby wyświetlacz
  • Słabej jakości aparat
  • Czasami się wiesza

Samsung Galaxy Tab 2 - 10.1 (GT-P5100)

Wygląd i użytkowanie tabletu Samsung Galaxy Tab 2 GT-P5100

Tablet Samsung Galaxy Tab 2 (10.1) GT-P5100 posiada jedynie przyciski reagujące na dotyk (brak przycisków ze 'skokiem'), praktycznie cały przód to ogromny wyświetlacz o przekątnej 10.1 cali oraz rozdzielczości 1280x800. Za prace całego systemu i wszystkich aplikacji odpowiedzialny jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1GHz a cały tablet jest pod kontrolą systemu Android w wersji 4.0.4 Jelly Bean. Urządzenie zostało wyposażone w 1GB pamięci RAM, która radzi sobie świetnie przy aktywnym korzystaniu. Osobiście dostałem wersje o pojemności 16GB co może okazać się zbyt małą pojemnością jeżeli chcemy intensywnie korzystać z tabletu oraz lubimy słuchać dużej ilości muzyki, oglądać filmy czy fotografować.

Samsung Galaxy Tab 2 - 10.1 (GT-P5100)

Tablet Samsung Galaxy Tab 2 (10.1) GT-P5100 staje się świetną zabawką po połączeniu do internetu przez Wi-Fi, bądź wbudowane wejście SIM które pozwala na obsługę sieci 3G. Podczas korzystania z systemu warto zwrócić uwagę na widgety i płynność działania, która niestety nie zachwyca. Często zdarza się zbyt długo "myśleć" urządzeniu co jest uciążliwe szczególnie podczas pisania czy grania w gry. Osobiście spędziłem trochę czasu nad testowaniem możliwości i zdałem sobie sprawę z tego jak blisko jest koniec ery desktopów, laptopów czy netbooków. Odtwarzacz filmów spisuje się dość atrakcyjnie, nawet nie napotkałem na żadne problemy przy odtwarzaniu filmów HD co nie ukrywając bardzo mnie pozytywnie zaskoczyło. Pomimo średniej responsywności wygoda przeglądania multimediów jest i tak na bardzo dobrym poziomie.

Rankingi tabletów - TOPOWE modele! >>>

Samsung Galaxy Tab 2 - 10.1 (GT-P5100)

Zwróćmy jeszcze uwagę na wyszukiwarkę treści, która działa płynnie i daje możliwości dodawania kart nawet w trybie incognito - standard prywatności przeglądarek desktopowych. Odtwarzacz muzyki został naszpikowany equalizatorami i korektorami dźwięku, dzięki którym możemy dopasować ustawienia słuchanej muzyki pod własne gusta - brawa dla Samsunga! Aparat fotograficzny niestety nie należy do najlepszych, lecz na potrzeby portali społecznościowych czy blogów itp. sprawdzi się na pewno!, a dodatkowy wbudowany edytor zdjęć poprawi błędy i doda ciekawe efekty przed publikacja swoich fotografii.

Samsung Galaxy Tab 2 - 10.1 (GT-P5100)

Co ciekawe z Tabletu da się dzwonić- działa dokładnie jak komórka, jak i komórka potrzebuje do tego karty SIM. Poza tym wszystkim w Tablet Samsung Galaxy Tab 2 (10.1) GT-P5100 nie znajdziemy nic ciekawszego co by stało się nowym trendem, są to dzisiejsze standardy nad którymi warto zatrzymać się jedynie na chwilę.

Tablet oceniam dobrze ze względu na ciekawą specyfikację. Natomiast nie świetnie przez uciążliwą nakładkę TouchWiz.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Tab 2 - 10.1 (GT-P5100)