PODPOWIEDZI:

Smart Watch od Samsunga czyli prezentacja Galaxy Gear

Rynek SmartWatch'ów stał się ostatnio gorącym tematem, dzięki takim urządzeniom jak SmartWatch 2 od Sony, czy nadchodzący produkt od Apple. Samsung wkracza w tę gałąź rynku prezentując model Galaxy Gear.

Samsung GALAXY Gear

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Aparat fotograficzny
  • Procesor
  • Dedykowane aplikacje
WADY
  • Waga
  • Kompatybilność tylko ze smart fonami Galaxy
  • Cena

Lecz w przeciwieństwie do zegarka Sony, ten oferuje współpracę tylko z najnowszymi modelami smartfonów Samsung Galaxy. Samsung Galaxy Gear powiadomi użytkownika o nadchodzącej wiadomości, alarmach, umożliwi rozmowy w trybie głośnomówiącym, sterowanie funkcjami zegarka za pomocą komend głosowych, czy robienie zdjęć i nagrywanie wideo za pomocą wbudowanego aparatu.

Samsung Galaxy Gear fot1

Samsung Galaxy Gear fot2

Posiada też funkcję notatek głosowych i "Find My Device" - umożliwiającą odnalezienie sparowanego smartfona. Istnieją też aplikacje zaprojektowane specjalnie pod kątem Galaxy Gear, takie jak eBay, Evernote i niektóre aplikacje fitnesowe.

Samsung Galaxy Gear fot4

Samsung Galaxy Gear fot6

Ponadto, posiada specjalną procedurę alarmową, dzięki której wezwiemy pomoc, naciskając trzykrotnie przycisk zasilania. Wyświetlacz to 1,6" panel o rozdz. 320 x 320 pikseli, a zegarek schowany w pasku zegarka ma matrycę 1.9 MP.

Bateria zegarka ma pojemność 315 mAh, pamięć wewnętrzna to 4 GB, procesor taktuje z częstotliwością 800 MHz i ma do dyspozycji 512 MB pamięci RAM.

Samsung Galaxy Gear fot7

Technologii w tym zegarku jest dwukrotnie więcej niż w modelu Sony - SmartWatch 2, ale Samsung waży 74 gramy, dużo więcej niż typowy zegarek.

Samsung Galaxy Gear fot3

Miejmy nadzieję, że bateria wytrzyma cały dzień, nikt nie chciałby przecież zdejmować zegarka w celu naładowania go w ciągu dnia.

To czy rynek SmartWatch'ów rzeczywiście się przyjmie - dopiero się okaże. Dobrze jest jednak widzieć, że Samsung bada ten rynek i reakcję konsumentów.

Samsung Galaxy Gear fot5

blog comments powered by Disqus
Smart Watch od Samsunga czyli prezentacja Galaxy Gear