PODPOWIEDZI:

Lochy Was witają - Heroes of Loot Prezentacja

Czas wybrać się do lochów i pokonać tamtejszych przeciwników. Dzisiaj zajmiemy się grą Heroes of Loot od OrangePixel. Tytuł ukazał się na Androidzie, iOSie, Macku i Windowsie.

Kruger & Matz Android 4.1 KM1060 (WYP)

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Losowość
 • Klasy postaci
 • Grafika
 • Małe wymagania
 • Wciąga
 • Roguelike
WADY

  Heroes of Loot to staro-szkolna gra z gatunku roguelike. Fani przechodzenia lochów, zabijania potworów, zdobywania przedmiotów na pewno się ucieszą. Przygodę zaczynamy tworząc własną postać. Do wyboru mamy aż 4 klasy: Elf, Warrior, Wizard, i Valkyrie. Każda z profesji różni się poszczególnymi atrybutami takimi jak: siła, magia i doświadczenie. Po stworzeniu postaci od razu wskakujemy do losowego lochu.

  Heroes of Loot fot1

  To jest właśnie piękne w tej grze, że wszystko jest losowe. Nie mamy żadnego wpływu na ukształtowanie się mapy. Potwory, jak i układy lokacji są więc przypadkowe. Czyni to tę grę niezwykle unikatową. Każda przygoda jest inna i na pewno tak szybko nie popadniemy w monotonię. Nawet jak już gramy któryś tam kolejny raz.

  Heroes of Loot fot2

  W lochach znajdziemy masę przeciwników do pokonania. Musimy ich wszystkich wyeliminować i odszukać klucz, który otworzy nam drzwi do następnej lokacji. Pokonani rywale zostawiają masę przedmiotów do zbierania. Musimy się pospieszyć z ich podniesieniem, ponieważ bardzo szybko one znikają. Oprócz tego znajdziemy sklepikarzy, którzy sprzedają swoje przedmioty.

  Walka jest czysto zręcznościowa i opiera się na ciągłym naciskaniu przycisku strzału. Początkowi rywale są bardzo łatwi i nie potrafią nas atakować na odległość. Niestety ich poziom inteligencji jest bardzo niski. Zbierają się w duże grupy i blokują się nawzajem. Są wtedy niezwykle łatwym łupem. Przeciwnicy mogliby być bardziej indywidualni w swoich działaniach. Tak są dla nas jedynie mięsem armatnim.

  Heroes of Loot fot3

  Heroes of Loot fot4

  Grafika jest utrzymana w stylu pixel arts. Nadaje to niezwykle klimatu grze. Postacie i lokacje wyglądają bardzo dobrze zarówno na mniejszych jak i na większych wyświetlaczach. Za co należy się plus Heroes of Loot.

  Sterowanie jest niestety lekko uciążliwe na większych urządzeniach. Na moim tablecie 10 calowym wirtualne przyciski są skalowane. Nie zawsze jednak chcą prawidłowo funkcjonować. Często miałem problemy, że moja postać nie zawsze się poruszała w tym kierunku, w który chciałem. To samo było z przyciskiem strzału - nie zawsze chciał działać. Przy tak bardzo dynamicznej grze jest to nie do pomyślenia. Mam nadzieję, że autorzy poprawią wersję na tablety w jakiejś aktualizacji.

  Heroes of Loot fot5

  Heroes of Loot to znakomita gra dla wszystkich tych, co lubią gatunek roguelike jak i RPG. Bardzo dobrze się bawiłem przy tej produkcji. Losowo generowane lokacje, przeciwnicy, sklepy jak i przedmioty. Dzięki temu każda przygoda jest inna i niepowtarzalna. Ładna grafika w stylu pikseli nie rozprasza, a dodaje klimatu.

  Heroes of Loot fot6

  Heroes of Loot fot7

  Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orangepixel.dungeon&hl=pl iOS: https://itunes.apple.com/app/heroes-of-loot/id688743207

  Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

  blog comments powered by Disqus
  Lochy Was witają - Heroes of Loot Prezentacja