PODPOWIEDZI:

SteelSeries Siberia Elite - topowy model kultowej serii Siberia!

Słuchawki Siberia są doskonale znane graczom, na rynku goszczą już od wielu lat. Firma SteelSeries prezentuje najnowszy i najbardziej zaawansowany model - Siberia Elite. Przetestowaliśmy te słuchawki dokładnie. Zapraszamy na recenzję.

SteelSeries Siberia Elite

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Niesamowita jakość dźwięku!
  • Genialny design
  • Duży komfort użytkowania
  • Zastosowanie materiałów najwyższej jakości
  • Karta USB
  • Wsparcie technologii Dolby
  • Dobry mikrofon
WADY
  • CENA

Siberia to słuchawki kojarzące się z bardzo dobrą jakością dźwięku oraz niesamowitym komfortem. Kolejne modele Siberii od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. SteelSeries niedawno zaprezentował nowy model, elitarna wersja Siberii to najwyższa jakość wykonania oraz jakość dźwięku rzucająca słuchacza na kolana.

SteelSeries Siberia Elite

Model Siberia Elite zapakowany jest w spory kartonik, w środku znajduje się szereg akcesoriów, o czym w dalszej części recenzji.

Parametry techniczne słuchawek są na najwyższym poziomie, pasmo przenoszenia to 16 Hz - 28 kHz, dzięki tak dużej rozpiętości słyszalnego dźwięku nawet najbardziej wyczuleni melomani docenią scenę generowaną przez model Elite. Impedancja wynosi 32 Ohm, natomiast dynamika to SPL@ 1KHz, 1V rms: 113 dB.

SteelSeries Siberia Elite - genialne słuchawki najwyższej jakości!

Jak każde Siberie, także model Elite posiadają mikrofon, jest dyskretnie ukryty i wsuwany w lewą muszlę. W tym jednak modelu elastyczny przewód mikrofonu jest sporo grubszy, niż w tańszych modelach. Parametry mikrofonu również są dobre, mikrofon jest wielokierunkowy.

Dźwięk rejestruje w paśmie 75 – 16000 Hz, impedancja wynosi <2.2K Ohm, a czułość -38 dB. Jakość dźwięku nagrywana tym mikrofonem jest naprawdę niezła, słychać to dobrze w materiale filmowym. Do komunikacji w grach on line i rozmów przez kamerę internetową mikrofon nada się idealnie.


 

» Super słuchawki 5Hv3 - zobacz!


 

SteelSeries Siberia Elite

Gamingowe słuchawki również wykonane są z elitarnych materiałów. Przede wszystkim są duże, ale pomimo wielkości lekkie i bardzo wygodne.

Zewnętrzny pałąk został wykonany z wytrzymałej, piaskowanej stali.

SteelSeries Siberia Elite

Wewnętrzny pałąk natomiast wykończony jest wysokiej jakości skórą, posiada w miejscu styku z głową użytkownika kilka mięciutkich poduszek. Górę skórzanego pałąka zdobi logo SteelSeriesa. Pałąk wewnętrzny umieszczony jest na rozciągliwych gumach, dzięki czemu dopasowuje się świetnie do słuchacza.

SteelSeries Siberia Elite

Nauszniki modelu Elite są naprawdę grube, świetnie izolują dźwięku otoczenia a poza tym zakryją całe uszy i nie cisną ich. Do obicia nauszników użyto najwyższej jakości skóry.

W swoim wnętrzu nauszniki skrywają przetworniki o średnicy 50 mm, o półotwarte charakterystyce. Model ten jest znany z drogich słuchawek studyjnych, które często pojawiają się w rankingach gamingowych headsetów i zapewnia idealny kompromis pomiędzy tonami wysokimi, średnimi a niskimi. Słuchawki tony wysokie i średnie odtwarzają krystalicznie czysto, jednak również mogą się pochwalić intensywnym basem.

SteelSeries Siberia Elite

Nowe Siberie posiadają także podświetlenie, zewnętrzna sekcja muszli zawiera diody RGB. Wybierać możemy z 16,7 miliona kolorów. Podświetlenie może być stałe, pulsacyjne lub wibrować w rytm muzyki. Kombinacje kolorów są praktycznie nieograniczone.

Na próżno szukać na kablu regulacji głośności, model Elite posiada pokrętło głośności w prawej słuchawce. Świetnie rozwiązanie, regulacja jest łatwo dostępna i dobrze umiejscowiona.

Lewa muszla skrywa wyłącznik mikrofonu.

Dodatkowo mikrofon posiada podświetlenie, które informuje nas czy jest aktywny.

SteelSeries Siberia Elite

Siberie Elite posiadają funkcję dzielenia dźwięku, w prawej muszli znajduje się gniazdo Mini-Jack. Drugi użytkownik może do niego przyłączyć swoje słuchawki, dowolne słuchawki, nie muszę być to nawet Siberie. Dzięki temu może słyszeć dokładnie to samo,co osoba mająca na głowie Siberie Elite.

SteelSeries Siberia Elite

Siberia Elite posiadają w zestawie bogate akcesoria. Sam kabel słuchawek jest płaski, jest to kabel nie plączący się. Wprost ze słuchawek wychodzi 1,2 metra, w zestawie mamy przedłużacz, dający nam kolejne dwa metry, łącznie uzyskujemy 3,2 m.

Dodatkowo mamy dwie końcówki, smartfonowa, z jednym wtykiem Mini-Jack, oraz klasyczna do PC, dwa Jacki.

Ostatnim elementem zestawu jest wysokiej jakości karta dźwiękowa USB, produkcji Steelseriesa.

Wersja V2 karty to mały, acz potężny gadżet. Dzięki niej nasze słuchawki odtwarzać mogą dźwięk w standardzie Dolby Pro Logic IIx. Dźwięk przestrzenny 7.1 jest teraz na wyciągnięcie ręki. Przyznać też muszę iż jakość emulacji jest na najwyższym poziomie.

Wrażenia przestrzenne praktycznie nie odbiegają od tych, znanych we słuchawek True Surround, wyposażonych fizycznie z kilka głośniczków.

Funkcja ta doskonale rozszerza wrażenia czerpane z gier, filmów i słuchania muzyki.

SteelSeries Siberia Elite

Do karty USB , lub wprost do naszej karty dźwiękowej w komputerze Siberie Elite możemy podłączyć za pomocą wtyków Mini-Jack 3,5 mm. Jednak jeśli podepniemy je pod kartę dźwiękową USB poprzez wtyk Micro-USB, wtedy muszle słuchawek wypełnia kolorowe podświetlenie. 16,7 miliona kolorów jest do naszej dyspozycji.

Ukazywać się mogą pojedynczo, lub płynnie przechodzić w sekwencje kolorów. Podświetlenie może być stałe, oddychające czy pulsujące w rytm muzyki. Opcji jest wiele.

Steelseries SIberia Elite

Do zarządzania wszystkimi funkcjami służy Steelseries Engine. Trzecia wersja programu została znacznie udoskonalona.

Z tego panelu zaprogramujemy podświetlenie, włączymy tryb Dolby Headphone lub też włączymy ulepszenia mikrofonu. Mikrofon może skorzystać z funkcji redukcji hałasów otoczenia, lub wyrównywania głośności wiązki, dzięki czemu między innymi nie słychać w mikrofonie przedmuchów.

Oprogramowanie zawiera też equalizer i aż 10 różnych ustawień, do różnych gatunków gier, muzyki i do filmów.

SteelSeries Siberia Elite


 

Podsumowanie


 

Na początek podsumowania spójrzmy na wady modelu Siberia Elite. Zasadniczo jedyną wadą jest cena słuchawek, gdyż jak na polską kieszeń jest ona dość wysoka. Jednak gdybyśmy podsumowali wszystkie zalety Siberii Elite, to może się okazać że cena nie jest aż tak wygórowana. W końcu na rynku dostępne są także sporo droższe modele.

Siberia Elite to słuchawki najwyższej jakości, wykonane z wytrzymałych materiałów, bardzo wygodne i dobrze wyglądające. A co najważniejsze, zapewniające mocny i czysty dźwięk, tak w wersji stereo jak i wirtualnym 7.1 Słuchawki te sprawdzą się równie dobrze u gracza jak i u melomana. Zadowolą bez wątpienia nawet wybrednych użytkowników. Na mnie słuchawki zrobiły ogromne, pozytywne wrażenie, i jeśli cena nie jest dla Was zaporowa to serdecznie je polecam.


 

Rozpakowanie słuchawek Steelseries Siberia Elite na portalu Videotesty.pl


 Wszystkie zdjęcia słuchawek Steelseries Siberia Elite zostały wykonane za pomocą aparatu systemowego Panasonic Lumix DMC-GF6K.

blog comments powered by Disqus
SteelSeries Siberia Elite - topowy model kultowej serii Siberia!