PODPOWIEDZI:

Overmax Solution 10 II - druga odsłona popularnego tabletu Overmaxa

Overmax Solution 10 II to druga generacja tego popularnego tabletu. W stosunku do pierwszej odsłony, udoskonalono ekran, dodano drugi slot na kartę SIM oraz poprawiono wydajność. Zapraszam na recenzje.

Overmax Solution 10 II

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Ekran IPS 2
  • Wykonanie
  • Slot na dwie karty SIM
WADY
  • Aparat
  • Dźwięk

Wykonanie tabletu jest bardzo podobne do poprzedniego modelu. Solution 10 II wykonany jest niemal w całości z aluminium koloru czarnego. Na samej górze tabletu jest tylko plastikowa klapka, która zabezpiecza slot na karty SIM oraz kartę SD. Niestety owa pokrywa nie jest należycie spasowana, po za ty bardzo ciężko się ja zdejmuje, co grozi w późniejszym czasie uszkodzeniem. Front to okazały panel dotykowy o przekątnej 10.1 cala i rozdzielczości 1280x800 pix wykonany w technologii IPS II. Otwarcie trzeba przyznać, że jest to największa ozdoba urządzenia. Wszystkie najpotrzebniejsze klawisze oraz wejścia umieszczono na samej górze urządzenia. Znajdziemy tam wejście na microUSB, microHDMI, ładowania oraz słuchawkowe. Na prawym rogu umieszczono klawisz Wł/Wył a zaraz pod nim, na prawej krawędzi tabletu klawisz „back” oraz ciszej/głośniej. Całość spasowana jest należycie, obudowa nie jest w żaden sposób rozbieralna, stąd nie ma mowy o niepowołanych trzaskach oraz skrzypieniach.

Recenzja Tabletu Overmax Solution 10 pierwszej generacji

overmax solution 10 II

overmax solution 10 II

Wydajność tabletu to typowa średnia półka. Na pokładzie Overmaxa Solution 10 II znajdziemy czterordzeniowy procesor MediaTek MT8389 o taktowaniu 1,2 Ghz oraz 1 GB pamięci RAM. Za grafikę odpowiada procesor PowerVR SGX 544MP. Podczas obcowania z tabletem nie zauważyłem szczególnych spowolnień. System działa sprawnie, a włączone gry działają bez zarzutu. Pliki Word wczytują się w mgnieniu oka, podobnie wygląda wygenerowanie stron internetowych. Przyjemne korzystanie z tabletu potęguje wspomniany przeze mnie ekran IPSowy. Percepcja na dotyk jest zadowalająca a kolory przyjemne cieszą oko. Wydajność i sama obsługa tabletu na pewno są plusem tego urządzenia.

Czołowe tablety - zobacz, który tablet kupić

overmax solution 10 II

overmax solution 10 II

Niestety tego samego nie można powiedzieć o multimediach. Aparat o rozdzielczości 5 mpix jest co najwyżej symboliczny. Zdjęcia wychodzą zwyczajnie słabo. Podobnie jest z przednia kamerą. Równie dobrze mogłoby jej tam nie być, bo i tak na niewiele się przyda. Zawód spotkał mnie również co do głośnika, a właśnie dwóch głośników stereo umieszczonych na tyle urządzenia. Dźwięk jest bardzo „krzykliwy” nie ma wyróżnionych basów oraz wysokich tonów. Po kilkunastu minutach słuchania muzyki, lub oglądania filmu trzeba zakładać słuchawki, ponieważ dźwięk jest nie do wytrzymania. Plusem tego wszystkiego jest wejście na kabel microHDMI oraz możliwość podpięcia pamięci zewnętrznej. Tablet ma wbudowane 16 GB pamięci oraz możliwość podpięcia kolejnych 32 GB po przez kartę SD. Łączność Overmaxa Solution 10 II zapewniają dwie karty SIM, które bez problemu obsługują 3G oraz Areo. Pytanie pozostawiam Wam, czy jest konieczność montowania aż dwóch slotów w tablecie? Po części ułatwię odpowiedź, ponieważ z tabletu można dzwonić. Co prawda tylko przez zestaw głośnomówiący , ale zawsze. Oczywiście dostępne jest Wi-Fi oraz GPS.

overmax solution 10 II

System operacyjny zainstalowany w tablecie Overmaxa to Android 4.2.2. Jest to niemal czysty system Google. Dołożony tylko kilka programów oraz widżetów od samego producenta np. aplikacje Onetu czy Interii, czytnik plików Word, czy aplikacje „co i gdzie?” Nie stanowi to jednak żadnej wartości dodanej systemu. Ponownie nie przetłumaczono interfejsu kart SIM czy innych opcji ustawień, co razi i w pewnym sensie nie przystoi polskiej firmie.

overmax solution 10 II

Podsumowując. Tablet Overmaxa to dobry remake poprzedniej wersji. Nie zastosowano wielu zmian, jednak jest spora różnica w wydajności. Nie musimy instalować modemu zewnętrznego, ponieważ mamy (aż dwa) sloty na kartę SIM. Świetny jest ekran i gdyby nie to ocena byłaby sporo niższa…

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
Overmax Solution 10 II - druga odsłona popularnego tabletu Overmaxa