PODPOWIEDZI:

Jabra BT530

Jabra BT530 to nowoczesna, bezprzewodowa słuchawka Bluetooth przeznaczona dla osób, które cenią sobie wysoką jakość dźwięku oraz szukają zestawu słuchawkowego zarówno do komputera jak i telefonu komórkowego.

Jabra BT530

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • prostota obsługi
  • wysoka jakość dźwięku (Nosie Blackout)
  • długi czas działania na baterii
WADY
  • brak ładowarki sieciowej lub samochodowej w zestawie
  • niestandardowe złącze ładowania.

Jabra BT530 to nowoczesna, bezprzewodowa słuchawka Bluetooth wspierająca technologię Noise Blackout. Dzięki unikatowej konstrukcji oraz zastosowaniu dwóch mikrofonów połączonych z zaawansowanym procesorem sygnałowym, głos rozmówcy zostaje wzmocniony, a wytłumieniu ulegają niechciane dźwięki tła.

Jabra BT530

Co w zestawie?

Decydując się na zestaw słuchawkowy Jabra BT530 użytkownik otrzymuje dodatkowo moduł Jabra A330 – jest to specjalnie zaprojektowany odbiornik Bluetooth na złączu USB, który umożliwia współpracę słuchawki z komputerem PC. Po zainstalowaniu odpowiednich sterowników można bez przeszkód korzystać ze Skype’a, czy słuchać muzyki na swoim ulubionym odtwarzaczu.

Pozostałe akcesoria to: zapasowe „osłonki” głośnika, zapasowy pałąk, instrukcja obsługi i instrukcja startowa oraz specjalny kabel USB służący do ładowania akumulatorków słuchawki. Szkoda, że producent nie zapewnił ładowarki sieciowej, która znacząco podniosłaby wartość użytkową zestawu.

Jabra BT530

Wygląd / obsługa

Nowa słuchawka bezprzewodowa Jabry nie odstaje jakością od pozostałych produktów tej firmy. Jest mała i stylowa, a przy okazji niewiele waży. Precyzja wykonania stoi na naprawdę wysokim poziomie. Ponadto, dokładnie przemyślana została kwestia przycisków – są duże, wygodne i umieszczone w odpowiednim miejscu. Jedyna rzecz, która nie pasuje do tej prawie idealnej konstrukcji, to niestandardowe złącze ładowania wewnętrznych akumulatorków. Szkoda, że nie zastosowano typowego miniUSB – obecnie większość telefonów oraz smartfonów używa tego typu złącza. Zastosowanie tego standardu przekładałoby się na możliwość wożenia ze sobą tylko jednego rodzaju ładowarki sieciowej.

Jabra BT530

W przypadku słuchawek bezprzewodowych, ogromną rolę odgrywa wygoda użytkowania, dlatego producent przygotował specjalny pałąk uniemożliwiający wypadnięcie słuchawki z ucha oraz bardzo wygodne, gumowe zakończenie głośniczka. Takie zestawienie powoduje, że komfort użytkowania jest naprawdę wysoki. Długie rozmowy, czy słuchanie muzyki nie powodują zauważalnego zmęczenia ucha.

Informacje techniczne

Słuchawka Jabra BT530 wspiera standard Bluetooth 2.0, w tym profil A2DP (Advanced Audio Distribution Profile). Oznacza to, że poza standardowym zestawem słuchawkowym, zyskujemy funkcjonalność odtwarzania dźwięku w wysokiej jakości, niestety tylko w mono. Ponadto, dzięki zastosowaniu technologii Noise Blackout minimalizującej dźwięki tła, użytkowanie słuchawki staje się naprawdę przyjemne. Jakość przesyłanego dźwięku stoi naprawdę na wysokim poziomie.

Jabra BT530

Deklarowana przez producenta odległość działania 10m jest spełniona tylko na otwartej przestrzeni. W rzeczywistości wystarczy jedna ściana i oddalenie się o ok. 5m od nadajnika, aby kompletnie stracić przekazywany sygnał. W praktyce jednak jest to niewielkie ograniczenie: nadajnik, zazwyczaj w postaci telefonu komórkowego, trzymamy zwykle blisko siebie.
Czas czuwania oraz czas rozmowy słuchawki jest naprawdę imponujący. Według danych fabrycznych jest to odpowiednio: 250h oraz 5,5h. W praktyce, mając słuchawkę non stop włączoną i wykonując kilka rozmów dziennie, czas pracy bez ładowania wynosi ok. 6 dni. Miłym zaskoczeniem jest również czas ładowania – od pełnego rozładowania do pełnego naładowania wystarczy ok. 1,5h.

Jabra BT530

Obsługa słuchawki Jabra BT350 nie sprawi kłopotu nawet największemu laikowi. Przed pierwszym uruchomieniem warto jedynie zajrzeć do dołączonej instrukcji Quick Start. Jeśli chodzi o nadajnik Bluetooth Jabra A330, to tutaj warto poświęcić dłuższą chwilę na przestudiowanie instrukcji obsługi, aby poznać zasadę działania modułu oraz jego kody błyskowe – te zagadnienia mogą sprawić niektórym problem.

Podsumowanie

Jabra BT530 to słuchawka przeznaczona dla osób, które cenią sobie wysoką jakość dźwięku oraz szukają słuchawki bezprzewodowej zarówno do komputera, jak i telefonu komórkowego.

blog comments powered by Disqus