PODPOWIEDZI:

Recenzja AVerMedia LiveGamer HD Lite

Tym razem zajmiemy się wewnętrzną nagrywarką AVerMedia LiveGamer HD Lite. Potrzebować będziemy komputer PC ze slotem PCI Express. Będziemy mogli przechwytywać obraz i dźwięk z PS4, Xbox One, Xbox 360 czy Wii U, komputera i urządzeń mobilnych. Zapraszam do przeczytania recenzji!

AVerMedia LiveGamer HD Lite

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość materiału wideo
  • Program RECentral
  • Polska wersja językowa
  • Wsparcie producenta
  • Prosta instalacja jak i podłączenie urządzenia
  • Stabilna i bezproblemowa praca
  • Prosta instalacja
  • Zawartość pudełka
WADY
  • Brak nagrywania w 1080p z 60 klatkami na sekundę
  • Praktycznie bezużyteczna karta dla posiadaczy laptopów

OPAKOWANIE

Tym razem otrzymujemy średniej wielkości pudełko. Na jednym z boku znajdziemy specyfikacje, wymagania systemowe i wspierane rozdzielczości. Natomiast z tyłu tabelę z wykresami wydajności. Porównywana jest nagrywarka Live Gamer HD Lite i oprogramowanie do nagrywania. W każdym z przypadków użycie procesora było niższe przy użyciu nagrywarki AVerMedia. Na samym dole pudełka jesteśmy informowani o zwartości opakowania.

AVerMedia LiveGamer HD Lite

» Zobacz Bose Quiet Comfort 20

AVerMedia LiveGamer HD Lite

ZAWARTOŚĆ

W środku znajdziemy samą kartę, instrukcję obsługi i kabel HDMI. Sama nagrywarka jest bardzo dobrze opakowana aby nie zniszczyła się podczas transportu. Na dnie pudełka znajdziemy kabel HDMI i skróconą instrukcję. Bardzo dobrze, że producent pomyślał o kablu. Nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów. Sama jakość wykonania okablowania jest bardzo dobra. W instrukcji obsługi znajdziemy sposób instalacji karty.

AVerMedia LiveGamer HD Lite

LiveGamer HD Lite

Nagrywarka ma wymiary: 12.3x10.4x2.2 cm. Natomiast waga to zaledwie 70g. Płyta jest w kolorze czarnym i nie powinna wyróżniać się wizualnie w obudowie. Ze względu na małe wymiary powinna zmieścić się w każdej jednostce centralnej. Niestety wersja LITE nie posiada dodatkowe fizycznego przycisku. Jak dla mnie jest to dość ciekawy i interesujący gadżet. W tym przypadku testując ten sprzęt byłem zmuszony używać skrót klawiszowych. Nagrywarka wyposażona jest 4 porty, 2 HDMI IN/OUT i 2 audio 3.5mm jack IN/OUT. W przypadku nagrywania materiału z konsol nie będziemy musieli korzystać z portu HDMI OUT. Opóźnienie jest na tyle niskie, że możemy bez większych problemów grać i nagrywać film na komputerze. Złącze te jedynie się przydaje w przypadku strumieniowania.

AVerMedia LiveGamer HD Lite

INSTALACJA

Sposób instalacji jest niezwykle prosty i szybki. Wystarczy otworzyć naszą obudowę i wsadzić kartę w złącze PCI Express. Następnie przymocować nagrywarkę za pomocą śrubki i zamknąć obudowę. Później musimy udać się na oficjalną stronę AVerMedia w celu pobrania oprogramowania (https://gamerzone.avermedia.com/pl/). W ten sposób zaopatrzymy się w sterowniki jak i oprogramowanie RECentral. W ten sposób jesteśmy przygotowani do przechwytywania jak i strumieniowania. Mi proces instalacji zabrał zaledwie 5 minut.

AVerMedia RECentral

Program posiada bardzo prosty sposób konfiguracji. W opcjach widnieje bardzo wiele języków w tym polski za co należy się plus. RECentral posiada 4 główne funkcje takie jak przeczytanie informacji z nowościami, przechwytywanie, strumieniowanie jak i przeglądanie nagranych plików. Przejdźmy jednak do samego nagrywania w, którym to możemy wybrać trzy opcje: Amator, Profesjonalista i Nowicjusz. Tutaj już decyduje sam użytkownik i wybiera odpowiedni poziom „wtajemniczenia”. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać Amatora. Tutaj znajdzie prosty samouczek, który pozwoli wybrać nam najbardziej interesujące opcje. Bez przeszkód dostosujemy rozdzielczość, bitrate obrazu jak i dźwięku, ilość klatek na sekundę czy format zapisu. W zakładce dźwięk możemy aktywować opcję nagrywanie z mikrofonu do osobnego pliku mp3. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że AVerMedia LiveGamer HD LITE nie nagrywa w 1080p@60 klatkach. Jesteśmy zmuszeni do 30 klatek na sekundę.

JAKOŚĆ NAGRANIA

LiveGamer HD Lite używa sprzętowej kompresji H.264. Nagranie wyjściowe nie będzie takiej wysokiej jakości jak w przypadku surowego nagrania FRAPSa czy ACTIONa. Standardowe nagrywanie gier poprzez oprogramowanie nie zawsze się sprawdza. Niektóre gry nie chcą współpracować z niektórymi programami. Nagrywanie potrzebuje także większych zasobów procesora. Obraz może nam klatkować przez co jakość nagrania spadnie jak i komfort grania. Jeżeli jesteśmy posiadamy konsolę to bez dodatkowego sprzętu nie jesteśmy wstanie nagrać materiału wideo. Na szczęście dzięki LiveGamer HD Lite jesteśmy w stanie tego dokonać. Większym stopniu Obciążone jest urządzenie a nie nasz procesor. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy wstanie normalnie grać a nasza rozgrywka jest rejestrowana na dysku twardym. W przypadku wrzucania materiału na popularny serwis YouTube nie powinno być problemów z jakością materiału wideo. Nikt nie wrzuca surowych plików nagranych programami typu Action czy Fraps.

AVerMedia LiveGamer HD Lite

AVerMedia LiveGamer HD Lite

[PODSUMOWANIE]

Podsumowując AVerMedia LiveHamer HD Lite to solidna nagrywarka. W zestawie znajdziemy wszystko co będzie nam niezbędne do natychmiastowej pracy. Musimy tylko samemu pobrać oprogramowanie ze strony producenta. Instalacja jest banalnie prosta i szybka. Jakość nagrań jest taka sama jak w przypadku wcześniej recenzowanego sprzętu LGP Lite. Jest także tańsza ale posiada te same braki. Pierwszy z nich to fakt, że nie nagrywa ona w 60 klatkach przy pełnym FHD. Jak na kartę do komputera spodziewałem, że będzie to już realne. Do prawidłowego działania karty potrzebować będziemy komputer klasy PC. Do laptopa nie mamy za bardzo jak podłączyć nagrywarki.

Niska cena na pewno zachęci mniej zaawansowanych użytkowników. Bez problemów będą mogli zgrać obraz ze swojej konsoli jak i komputera. Dla bardziej wymagających i patrzących w przyszłość użytkownikach może irytować brak możliwości nagrywania w pełnych 60 klatkach. Sam YouTube zapowiedział, że wkrótce będzie można wrzucać na ten serwis film z taką płynnością.

blog comments powered by Disqus
Recenzja AVerMedia LiveGamer HD Lite