PODPOWIEDZI:

Genius CamMouse - recenzja ciekawego gryzonia, myszka i kamera w jednym!

Firma Genius wyprodukowała ostatnio kilka ciekawych hybryd. Testowaliśmy już połączenie myszki i power banku, teraz czas na Cam Mouse, gryzoń optyczny, wyposażona także w 2 Mpix kamerę video. Zapraszamy na testy.

Genius Cam Mouse

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dość dobrze wykonana
  • Jako mysz sprawdza się przyzwoicie
  • Jako kamera/aparat do podstawowych zastosowań
  • Możliwość uploadu na serwisy społecznościowe
WADY
  • Troszkę za droga

Cam Mouse to niewielka myszka optyczna, Wyglądem przypomina typową myszkę laptopową, w całości wykonana z plastiku, o uniwersalnym kształcie. Jakość wykonania jest niezła, plastik wydaje się być dobrej jakością, obudowa myszki jest dobrze spasowana i wygląda po prostu ładnie.

Kabel myszki jest dość krótki, jego długość to ok 120-130 cm.

Genius CamMouse

Posiada standardowe dla myszki przyciski, lewy i prawy, oraz rolkę myszki, będącą również przyciskiem. Przyciski główne pracują dość głośno, natomiast rolki używa się naprawdę nieźle, jest dość szeroka i gumowana, kręci się bez większego oporu.

Za scrollem znajduje się kontrolka, która świeci na niebiesko kiedy myszka jest w trybie kamery.

Genius CamMouse

» Zobacz Genius Energy Mouse

Po lewej stronie znajduje się przycisk pod kciukiem, służący do wykonywania zdjęć. Niestety pracuje dość topornie.

Genius CamMouse

Od spodu znajdują się niewielkie ślizgacze w także przesuwana klapka.

W pierwszym położeniu odsłania optyczny sensor BlueEye, o rozdzielczości 1200 DPI. Sensor jest dość precyzyjny i działa bez problemu na nietypowych powierzchniach, np. na dywanie czy sofie (przydaj się to gdy korzystamy z laptopa i nie mamy blatu do operowania myszką).

Drugie położenie pokazuje soczewkę, jest to kamera o rozdzieczlości 2 Mpix, nagrywająca filmy w 720p, możliwe jest także nagrywanie w nieco wyższej rozdzielczości, interpolowane programowe.

Genius CamMouse

Jakość zdjęć i nagrań możecie zobaczyć w filmie, nie powala na kolana, jednak to tylko 2 Mpix kamera. Nie spodziewajmy się cudów. Do zestawu dołączane jest także oprogramowanie Web Cam Campanion 4, firmy ArcSoft. Dzięki temu zarządzanie Cam Mousem jest proste i przyjemne. Z poziomu programu możemy nasze zdjęcia i nagrania opublikować bezpośrednio na jednym z czterech portali społecznościowych, w tym YouTube.

Genius CamMouse

Podsumowując, Cam Mouse to niezła myszka optyczna, do zastosowań biurowych i domowych, nie spełni się w roli myszki dla graczy, chyba że gramy z mniej dynamiczne gry. Co do funkcji kamery i aparatu to funkcja taka przyda się głównie do konferencji przez komunikatory internetowe, także dobra rzecz dla osób nie posiadających kamery z laptopie czy komputerze stacjonarnym. Hybryda jest dość interesująca i pewnie znajdzie swoich odbiorców, jednak na chwilę obecną cena myszki jest jeszcze nieco zbyt wygórowana.

Rozpakowanie myszki Genius Cam Mouse

blog comments powered by Disqus
Genius CamMouse - recenzja ciekawego gryzonia, myszka i kamera w jednym!