PODPOWIEDZI:

Recenzja Delux M811 - Tania Mysz Dla Graczy

Myszki dla graczy wcale nie muszą być drogie. Delux M8110 to znakomite urządzenia w niezwykle atrakcyjnej cenie. Zapraszam do przeczytania recenzji!

Podkładka pod mysz Conkor

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wygodna
  • Opleciony kabel
  • 4 dodatkowe przyciski
  • Dołączone oprogramowanie
  • 5 profili
  • Ciche działanie przycisków
  • Sensor AVAGO 9800
  • Częstotliwość 1000Hz
WADY
  • Szybko się brudzi

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

W dość ładnie prezentującym się pudełku znajdziemy: myszkę, instrukcję i płytę z oprogramowaniem. Możemy także pobrać odpowiedni sterownik ze strony producenta. Po instalacji wystarczy podłączyć myszkę do portu USB. System powinien już bez większych problemów skonfigurować urządzenie do pracy.

Ranking najlepszych myszek dla graczy >>>

Delux M811 2

Delux M811 6

Wizualnie Myszka

Deluxe M811 ma wymiary: 132×80×42mm. Waży około 120g. Kabel jest opleciony i ma długość 1.6m. Port USB jest dodatkowo lekko pozłacany. Kabel wychodzący od myszki jest dodatkowo wzmocniony. Trzyma się dość mocno i raczej nie powinniśmy się obawiać, że się zepsuje. Model jest w czarnej wersji kolorystycznej. Boki zostały stworzone ze śliskiego plastiku. Materiał dość szybko się brudzi i palcuje. Górna część jest wykonana z szorstkiego i miłego w dotyku sztucznego tworzywa. Podobnie jak boki, także bardzo szybko zbiera nasze palce. Rolka działa niezwykle szybko i nie stawia większego oporu. Do tego jest dość cicha w działaniu. Oprócz podstawowych przycisków: prawy, lewy i przycisk rolki. Znajdziemy dodatkowe 5 klawiszy. Po dwa na każdy bok. Je możemy dostosować do naszej dyspozycji. W programie dołączonym do myszki, będziemy mogli je skonfigurować do naszych potrzeb. Są one umiejscowione w dość dobrym miejscu i w żaden sposób nie naciskałem ich przypadkowo. W moim przypadku, do ich aktywacji musiałem lekko podnieść kciuka. Było to możliwe nawet bez odrywania ręki od myszki. Zastosowano mikro styki OMRON, żywotność wynosi około 5 milionów kliknięć. Ostatni przycisk znajduje się na froncie i służy do zmiany DPI. Myszka jest przystosowana zarówno do osób prawo jak i leworęcznych.

Delux M811 3

Cechy Charakterystyczne

M811 wyposażony jest w sensor AVAGO 9800. Może pracować w takich rozdzielczościach jak: 1000/1600/2400/3200/4000/8200. Każda zmiana czułości myszki, powoduje, że będzie świecić na inny kolor. Dołączone do myszki oprogramowania pozwala jednak zmienić te wartości i dostosować do naszych potrzeb. Przyspieszenie wynosi 30G, częstotliwość możemy wybrać od 125 do 1000Hz.

Delux M811 5

Delux M811 4

OPROGRAMOWANIE

Po instalacji na pulpicie powinniśmy mieć skrót do programu: Ultimate Gaming Mouse Driver. Oprogramowanie posiada polskojęzyczny interfejs. Kiedy go nie posiadamy musimy ściągnąć odpowiednią wersję. Program składa się z modułów. Po lewej stronie możemy wybrać i skonfigurować profil. Do naszej dyspozycji oddano aż 5 profili. Ta ilość w sam raz powinna nam wystarczyć. Oprócz samego zapisania ustawień do pamięci możemy także zapisać je na dysku. Zmienić można także opcję podświetlania myszki. Nic nie stoi na przeszkodzie aby ją wyłączyć, włączyć ciągłe światło czy pulsacyjne. Osobiście preferuje ten drugi tryb. Kolejną zakładką jest czułość. Tutaj przy pomocy suwaków możemy zmienić domyślne wartości. Przy pomocy dodatkowych opcji jesteśmy wstanie zmienić podstawowe ustawienia na te, które lepiej będą się sprawdzać w naszym wypadku. Z kolei w zakładce Ustawienia Systemowe jesteśmy wstanie dostosować: szybkość dwukliku, wskaźnika, prędkość przechylania kółka i prędkość obracania kółka. W Ustawienia zaawansowanych znajdziemy takie opcje jak: częstotliwość, w którym maksymalna wartość wynosi 1000HZ. Czas reakcji także możemy zmienić przy pomocy suwaka. Na samym końcu pozostała zakładka Ustawienia Przycisków. To tutaj możemy zmienić układ klawiszy. M811 posiada 4 dodatkowe przyciski, które na pewno wykorzystamy w codziennej pracy czy w grach.

Delux M811 1

PODSUMOWANIE

W grach Delux M811 sprawuje się wyśmienicie. Urządzenie testowałem w: Metro 2033 Redux, Metro Last Light Redux jak i Batlefield 3. W każdej wymienionej grze grało mi się komfortowo. W niektórych przypadkach musiałem dostosować ustawienia dla lepszej wygody. Znakomicie w takich sytuacjach sprawdzają się dodatkowe profile jak i boczne przyciski. Do nich możemy przypisać inne funkcje, które zawsze będziemy mieli pod ręką. Myszka także bardzo dobrze leży w dłoni ze względu na swoje wymiary. Oprogramowanie sprawdza się zarówno w grach jak i pracach biurowych. Za kupnem urządzania może przemawiać także dość atrakcyjna cena urządzania. Ten model możemy już dostać w okolicach 100zł.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Delux M811 - Tania Mysz Dla Graczy