PODPOWIEDZI:

Hurom HH 2G - Recenzja Najnowocześniejszej Wyciskarki do Soku

Wyciskarki stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego, bowiem są rewelacyjną alternatywą dla sokowirówek. Osobiście miałam przyjemność przetestować dla Was najnowszy model wyciskarki do soków - Hurom HH 2G. Co z tych testów wynikło? Zapraszam do recenzji.

Hurom HH 2G

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cicha praca
  • Łatwe czyszczenie
  • Łatwe przechowywanie elementów
  • Wielozadaniowość
WADY
  • Zaporowa cena

Pierwsze wrażenie

Na pierwszy rzut oka, Hurom HH 2G niczym nie różni się od innych wyciskarek do soków. Ot, zwykły slow juicer. Mnogość elementów lekko przeraziła po wyjęciu z opakowania. Ale... Nieśmiało zaglądamy w instrukcję. Kartkujemy dołączoną broszurę z przepisami. Składamy element z elementem. I już wiemy, jak mylne było pierwsze wrażenie. Już wiemy, że nie mamy do czynienia ze zwykłym slow juicerem, a innowacyjną, zaawansowaną wyciskarką do soków z najwyższej półki.

Hurom HH 2G

Strona techniczna

Montaż wyciskarki Hurom HH 2G jest bardzo intuicyjny. Cały zestaw składa się z 13 elementów: obudowy z silnikiem, komory wsadowej wraz z pokrywą, półlitrowej misy wolnej od BPA, pojemnika na odpadki, litrowego pojemnika na sok z pokrywą, dwóch sitek, szczotki obrotowej, popychacza, wałka ślimakowego, wieszaka na akcesoria, oraz dwóch szczotek do czyszczenia. Silnik urządzenia pracuje z prędkością 40 obrotów na minutę, dwukrotnie mniejszą niż jego poprzednia wersja. Dzięki temu, wyciskanie soku jest bardziej precyzyjne i dokładne. Co istotne, Hurom ma aż 10 lat gwarancji. Dodatkowo jest wyciskarką wyjątkowoenergooszczędną. W porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami, pobór mocy modelu HH 2G wypada niezwykle korzystnie - jest to zaledwie 150 W.

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych

Hurom HH 2G

Hurom HH 2G
Na bocznej stronie obudowy, poza przyciskiem włączającym znajduje się wlot powietrza, zapewniający odpowiednią temperaturę pracy silnika.

Hurom HH 2G

Elementy zestawu

W jednej z broszur dołączonych do slow juicera znajdziemy przepisy nie tylko na pyszne soki, ale i na domowej roboty musy, koktajle, galaretki, lody, dżemy, a nawet ketchup.

Hurom HH 2G

Hurom HH 2G

SitkaHurom ma dwa - z mniejszymi otworami i większymi, w zależności od tego jak bardzo gęsty sok chcemy, lub też co chcemy z tego soku później zrobić. Sitka są rewelacyjnie przemyślane - brak zbędnych otworów i nierówności, oraz wygładzone ścianki gwarantują bezproblemowe utrzymanie ich w czystości.

Hurom HH 2G

Wylot sokowy w wyciskarce jest zamykany. Dzięki temu, przygotujemy w niej najróżniejsze koktajle mleczne, owocowe, czy też warzywne. Hurom nam idealnie zmiesza składniki.

Hurom HH 2G

Hurom HH 2G

Slow juicer posiada system blokady wylotu tzw. pulpy (miazgi owocowej powstałej po wyciśnięciu soku), dzięki czemu ma być bardziej wydajny i wyciskać nam do 30% więcej soku niż jego poprzednik.

Hurom HH 2G

Hurom HH 2G

W zestawie z wyciskarką otrzymujemy bardzo przydatny gadżet: wieszak na akcesoria. Umyte części wystarczy na nim odpowiednio poukładać - wszystko ma swoje miejsce, a dodatkowo całkiem ładnie się prezentuje.

Hurom HH 2G

Hurom HH 2G

W Huromie HH 2G wszystko jest przemyślane tak, aby nie tylko przygotowywało nam sok na najwyższym poziomie, ale też było jak najłatwiejsze w przechowywaniu. I tak, pojemniki na odpady i na sok możemy schować jeden w drugi.

Hurom HH 2G

Hurom HH 2G

Podsumowanie

Hurom HH 2G ma wszystko to, co wyciskarka idealna mieć powinna. Największym zaskoczeniem dla mnie była łatwość, z jaką się go myje. Nie spodziewałam się, że usuwanie resztek po owocach może być aż tak szybkie i bezproblemowe. Praktycznie wszystko samo spływa pod wodą.
Ogromnym plusem slow juicera jest jego cicha praca. Możemy przyrządzić pyszny sok niezależnie od pory dnia i nocy, a dzieci za ścianą się nam na pewno nie obudzą.
Jedyne co może "odstraszać" od Huroma HH 2G, to jego cena. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że jest to zakup na długie lata. Inwestycja w zdrowie nasze i naszej rodziny. W czasach kiedy żywność nafaszerowana jest chemią, nie ma nic lepszego niż szklanka zdrowego, pysznego, świeżo wyciśniętego soku.

Hurom HH 2G

blog comments powered by Disqus
Hurom HH 2G - Recenzja Najnowocześniejszej Wyciskarki do Soku