PODPOWIEDZI:

Recenzja Ski Jump - Mobilne Deluxe Ski Jump

Sezon skoków narciarskich powoli dobiega końca. Pozostał nam ostatni weekend w Planicy. Jestem trochę zawiedziony, jeżeli chodzi o ilość wydanych gier o tym sporcie tej zimy. Był to sezon olimpijski a gier praktycznie nie było. Tak więc zainteresowałem się Ski Jump i chciałbym was zaprosić na recenzję tego tytułu.

Samsung Galaxy F

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Darmowa
  • Dużo trybów
  • Wiele skoczni
  • Tryb multiplayer
  • Przeglądanie rekordów naszych i innych graczy
  • Ogromna frajda z grania
  • Grywalna
WADY
  • Brak realistycznych obiektów
  • Boty w trybie multiplayer

TRYBY GRY

Aplikacja dostarcza bardzo dużo zabawy. To ogromny plus, ponieważ na pewno przy tej grze nie będziemy się nudzić. Autor do naszej dyspozycji oddał aż pięć różnych trybów rozgrywki. Puchar Świata w którym rywalizujemy na wielu skoczniach świata. Otrzymujemy punkty i oddajemy skoki na fikcyjnych obiektach. Kolejnym bliźniaczym trybem jest Puchar Drużynowy. Z takim wyjątkiem, że rywalizujemy z zespołami a sami mamy 4 skoczków do dyspozycji. Cztery Skoki to tryb w, którym przyjdzie nam się zmierzyć na czterech różnych skoczniach. Nasza końcowa nota jest za każdym razem sumowana. Wygrywa ten, który uzyska największą ilość punktów po 8 skokach. Nie mogło także zabraknąć treningu. Tutaj do wyboru mamy wszystkie skocznie, posortowane od najmniejszej do największej. Jest to znakomity tryb do trenowania swoich skoków przed zawodami jak i poznaniem skoczni. Na deser został tryb multiplayer, w którym skaczemy z prawdziwymi graczami. Na razie dostępne są tylko wyzwania. Wkrótce mają się pojawić kolejne możliwości multika. Wyzwaniu skaczemy na losowej skoczni i oddajemy dwa skoki które będą brane pod uwagę. Na koniec możemy sprawdzić swoją pozycję w tabeli. Nie należy jednak spodziewać się cudów, gra tutaj bardzo dużo botów, którzy modyfikują swoje wyniki aby znaleźć się na upragnionym pierwszym miejscu.

Ski Jump

FRAJDA

Najważniejsze są jednak same skoki. Jest to gra typowo zręcznościowa, nie symulacyjna. Występują tutaj zmienne warunki wietrzne. Czasami mamy wiatr pod narty a niekiedy w plecy. Jednak warunki pogodowe nie odgrywają tutaj kluczowej roli. Możemy bić rekordy nawet gdy są one niesprzyjające. To znakomicie pokazuje, że gra jest czysto zręcznościowa. Sama radość wykonywania dalekich skoków jest naprawdę bardzo duża. Grało mi się niezwykle przyjemnie, jak za dawnych czasów DSJ2 na komputerze. Na każdej skoczni skacze się inaczej. Trzeba obrać inną parabolę lotu jeżeli zamierzamy daleko szybować. Bardzo dobrze, że autor dodał takie urozmaicenie, ponieważ wizualnie wszystkie obiekty wyglądają tak samo. Do dyspozycji gracza oddano także osiągnięcia do pobicia. W nich możemy oglądać najlepsze wyniki zarówno nasze jak i innych graczy.

Ski Jump

STEROWANIE

W grze znajdziemy poradnik wyjaśniający sterowanie. Po obeznaniu się z klawiszologią już możemy zaczynać naszą sportową karierę. Do opuszczenia belki wystarczy nacisnąć palcem na ekran. Do wybicia się z progu skoczni musimy tapnąć dwoma palcami na ekran. Podczas lotu ustawiamy odpowiednią trajektorie lotu. Do wylądowania używamy takiej samej kombinacji jak w przypadku wybicia. Jest to niezwykle intuicyjne sterowanie i sprawdza się podczas rozgrywki. Na tablecie nie miałem żadnego problemu.

Ski Jump

» Zobacz również recenzję Samsunga Galaxy Tab 3 10.1

GRAFIKA

Wizualnie Ski Jump przypomina mi drugą część Deluxe Ski Jump. Skocznie oprócz nazwy i wielkości nie różnią się od siebie. Są bliźniaczo podobne do siebie. Gdyby zasłonili mi nazwę skoczni i kazali odgadnąć gdzie skaczę na pewno odpowiedziałbym źle. Do tego mamy proste tło graficzne. Szkoda tylko, że one się nie zmienia i nie ma różnych warunków pogodowych. W opcjach mamy możliwość dostosowania wyglądu naszego skoczka wykorzystując wbudowane barwy.

Ski Jump

PODSUMOWANIE

Ski Jump to darmowa gra, którą warto zainstalować. Dla fanów skoków narciarskich pozycja obowiązkowa, ponieważ nic lepszego tej zimy na smartfonach nie zagościło. Do dyspozycji mamy dużo trybów jak i ogrom skoczni do skakania. Na pewno będzie w co grać po sezonie skoków narciarskich. Gra jest czysto zręcznościowa tak więc liczyć się będą przede wszystkim nasze umiejętności a wiatr może nam troszeczkę pomóc. Pomimo prostej grafiki i braku udźwiękowienia polecam wszystkim Ski Jump’a!

Ski Jump

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

blog comments powered by Disqus
Recenzja Ski Jump - Mobilne Deluxe Ski Jump