PODPOWIEDZI:

GSmart Aku A1 - Smartfon Gigabyte`a

Gsmart Aku A1 to smartfon popularnego producenta podzespołów komputerowych – firmy Gigabyte. Firma raz po raz, niestety bez większych sukcesów raczy nas nowymi produktami z rynku telekomunikacyjnego. Nie inaczej jest teraz. Aku A1 to typowy gracz segmentu średniego. Zapraszam na recenzje.

GSmart Aku A1

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Czytelny ekran
  • Specyfikacja
WADY
  • Trzeszcząca obudowa
  • Niedopracowany ekran
  • Nieprzetłumaczony system

Wykonanie Gsmart Aku A1 to połączenie plastiku i gumy. Cała tylna pokrywa pokryta zastała nagumionym materiałem, który w dotyku jest dość szorstki. Z jednej strony owy element jest odporny na zarysowania, jednak podczas użytkowania pozostają na nim ślady, które dość trudno usunąć. Sam dizajn przypomina smartfony firmy HTC sprzed 2-3 lat. Obła obudowa, dość gruba, dobrze trzyma się w ręce. Problemem jest spasowanie bryły urządzenia, która przy mocniejszym uściśnięciu zwyczajnie trzeszczy.

Recenzja GSmart Maya M1 V2

Smartfon Gigabyte`a wyposażony jest w ekran 4,5 cala o rozdzielczości 854x480 pix, wykonany w technologii TFT. Trzeba przyznać, że panel bardzo dobrze reaguje na dotyk. Barwy wyświetlacza dobrze odwzorowują naturalne kolory. Kąty widzenia są przyzwoite. Rażą trochę białe linie, które widać na zakończeniu wyświetlacza. Szczególnie na górze panelu oraz na dole. Za wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor MediaTek MT6589 o taktowaniu 1,2 Ghz Cortex A7 oraz 1 GB pamięci RAM. Aku A1 działa bardzo sprawnie i podczas testów nie zaskoczył mnie negatywnie. Gry, aplikacje włączają się natychmiastowo i ich działanie nie nastręcza żadnych problemów. Szkoda, że zastosowano tak mało pamięci wewnętrznej, bo tylko 4 GB. Oczywiście smartfon posiada wejście na kartę SD do 32 GB.

gsmart aku a1

Multimedia, to również typowo średnia połka. Na pokładzie mamy dostępny aparat o rozdzielczości 5,3 mpix z wbudowanym autofocusem. Zdjęcia wychodzą bardzo ładnie, a wspomniany autofocus bardzo szybko reaguje na polecenia. Aparatu na pewno nie możemy przypisać do minusów. Podobnie jest z muzyką. Dość spory tylny głośnik odtwarza dźwięki poprawnie a przede wszystkim czysto i wyraźnie. Podobnie jest z muzyką na słuchawkach. Gsmart Aku A1 jak najbardziej nadaje się na odtwarzacz muzyczny.

gsmart aku a1

gsmart aku a1

Gsmart Aku A1 wyposażony jest w system operacyjny Android w wersji 4.2 Jelly Bean. Jest to system bez żadnych nakładek producenta. Nie ma w nim żadnych wartości dodanych. Problemem jest (tradycyjnie) brak przetłumaczonego menu, który jest dość uciążliwy dla mniej zaawansowanych użytkowników. Łączność smartfona ze światem zapewnia możliwość zainstalowania dwóch kart SIM. Jedna obsługuje GSM a druga HSPA/WCDMA/3G. Oczywiście dostępne jest również Wi-Fi oraz GPS. Zabrakło natomiast modułu NFC.

gsmart aku a1

Spora bateria o pojemności 2000 mAh zapewnia nam około 36 h nieprzerwanego dostępu do energii przy dość wzmożonym korzystaniu ze smartfona.

Podsumowując. Smartfon Gsmart Aku A1 to kolejne urządzeniu, które konkurować może z produktami o wiele gorszymi, ale za to znanych marek takich jak Samsung, Lg czy Sony. Cena 500 zł to kwota optymalna jak za tego typu produkt. Ciężko jednak wskazać choć jedna rzecz, którą samrtfon wyróżnia się spośród tłumu innych „słuchawek” dlatego ocena to tylko 3.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
GSmart Aku A1 - Smartfon Gigabyte`a