PODPOWIEDZI:

Measy U4C - zamień swój zwykły telewizor w centrum multimedialne

Era telewizorów typu SmartTV zagościła na dobre na konsumenckim rynku, jednak co z tymi, którzy zostali z tradycyjnymi odbiornikami, a chcieliby posiadać funkcje multimedialne? W stronę takich osób skierowany jest produkt firmy Measy o nazwie U4C, który jest elementem podłączanym do wejścia HDMI z systemem Android na pokładzie. Czy taki wynalazek jest w stanie zastąpić najnowsze telewizory, a raczej komputery z funkcją odbioru telewizji?

Measy U4C

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Dobra optymalizacja systemu
 • Dostęp do Google Play
 • Przyjazny interfejs Androida
 • Wydajne podzespoły
WADY
 • Kamerka
 • Brak przycisku "Recovery" potrzebnego do aktualizacji
 • Proces włączania/wyłączania

Budowa

Urządzenie ma budowę typowego "gwizdka", podobną do modemów 3G, czyli małe urządzenie podłączane bezpośrednio do portu, w tym przypadku HDMI. W plastikowej obudowie znajdziemy:

 • slot kard Micro SD,
 • wejście zasilające 5V,
 • mikrofon,
 • kamerę 2Mpx,
 • port USB 2.0
 • gniazdo anteny WiFi (antena w zestawie)
 • wyjście HDMI
 • przycisk RESET

Measy U4C

Wady

Zacznę niestety od wad tego urządzenia, bo dotyczą one właśnie konstrukcji. Pierwszą z nich napotkałem podczas próby rozmowy przez komunikator Skype, a mianowicie obraz kamery w moim przypadku był do góry nogami, co spowodowane jest umiejscowieniem portu HDMI w moim telewizorze po stronie lewej, a nie tak jak przewidział producent U4C, po stronie prawej. Chwilę po tym incydencie wyłączyłem urządzenie wybierając odpowiedni przycisk na ekranie, jednak gdy chciałem je włączyć musiałem się chwilę nagłowić jak mam to zrobić. Na "donglu" nie ma żadnego przycisku, przycisk ON/OFF z klawiatury nie działa, pozostało mi ponownie podłączyć kabel zasilający. Co ciekawe, w instrukcji wyczytałem dokładnie takie rozwiązanie. Naprawdę nie wiem co skłoniło producenta do takiego rozwiązania, przecież przycisk nie wpłynąłby negatywnie na urządzenie, a wręcz usprawniłby je. Ale to nie jedyny przycisk, którego brakuje.

Measy U4C

» Zobacz Genius Energy Mouse

W trakcie moich testów pojawiła się aktualizacja do Androida 4.4.2 Kit Kat. Jednak nie mogłem jej wykonać, ponieważ na urządzeniu ani w środku jego obudowy nie ma wspomnianego w instrukcji instalacji przycisku "Recovery", który jest potrzebny w procesie instalowania nowego oprogramowania. Próbowałem zastąpić ten przycisk guziczkiem "Reset", lecz bez skutku, dlatego prezentuję Wam urządzenie z Androidem w wersji 4.2.2, który również spełnia swoje zadanie.

Measy U4C

Obsługa

Po podłączeniu urządzenia i dowolnego kontrolera - myszki i/lub klawiatury albo też specjalnego urządzenia typu Air Mouse + Keyboard, które mam okazję testować, od razu możemy przejść do korzystania z Measy U4C. Producent dał nam do dyspozycji czysty interfejs "zielonego robocika", który działa płynnie, wręcz idealnie. Dodatkowo fabrycznie mamy doinstalowanych kilka aplikacji, które pomogą nam w odtwarzaniu i katalogowaniu naszych multimediów.

Measy U4C

Jeden z widzów VideoTesty.pl na YouTube poprosił i test aplikacji typu VOD. Ze sklepu Google Play pobrałem dwie takie aplikacje: Player (dawniej TVN Player) oraz HBO GO. Działają znakomicie. Filmy i seriale wyświetlane są płynnie w wysokiej jakości. Odtwarzanie filmów z innych źródeł przebiega równie sprawnie, do czego przyczynia się także obsługa rozdzielczości Full HD i wydajny 4-rdzeniowy procesor wspierany 1GB pamięci RAM, dzięki którym żadne wyzwanie nie jest mu straszne.

AirMouse

Pora przejść do "powietrznej myszki", którą otrzymałem do testów razem z Measy U4C. ten gadżet szczególnie przypadł mi do gustu, ze względu na wygodę obsługi "dongla". Działanie tego "pilota" możecie zobaczyć w videorecenzji na naszym kanale YouTube. Znajdziecie ją także w tym wpisie. klawiatura QWERTY jest ergonomiczna i wygodna w użyciu, a na wyróżnienie zasługują gumowane przyciski, które przyjemnie się klika, a palce genialnie się do nich kleją.

Measy U4C

Podsumowując, polecam to skromne, ale bardzo funkcjonalne urządzenie. Uatrakcyjniło mój telewizor i pozwoliło wykorzystać go jeszcze lepiej niż dotychczas, a chcąc obejrzeć film nie musiałem męczyć się z małym ekranem monitora albo kombinować podłączając laptop do dużego ekranu w salonie. Nie obyło się bez wad, ale sami oceńcie czy są one dla Was na tyle poważne, by skreślić to urządzenie.

blog comments powered by Disqus
Measy U4C - zamień swój zwykły telewizor w centrum multimedialne