PODPOWIEDZI:

Recenzja Fist of Awesome – Drwal Ratuje Świat!

Sięgnąłem po całkiem interesującą bijatykę. Mowa o Fist of Awesome, która pokazała się na platformach mobilnych. Jest to niezwykle klimatyczna i pełna humoru gra. Zapraszam do przeczytania recenzji!

Samsung GALAXY Tab S 8,4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Fabuła
  • Humor
  • Ciekawe poziomy
  • Poprawna bijatyka
  • Proste sterowanie
  • Często darmowa na App Store
WADY
  • Grafika na tablecie

FABUŁA

Co by było gdyby? No właśnie jakby wyglądał świat gdyby ludzie nie mieli nic do powiedzenia? Zamknięci zostali w Zoo a to zwierzęta z lasu panowały by nad wszystkim. Tak właśnie wygląda wstęp do fabuły Fist of Awesome. Będziemy kierowali drwalem, który posiadł tytułową Niesamowitą Pięść. Przy okazji sam wygląd bohatera bardzo kojarzy mi się stereotypowym drwalem z Kanady. Dzięki gadającej Pięści jesteśmy w stanie walczyć z mieszkańcami lasu. Bardzo często też daje ona nam rady podczas rozgrywki.

Fist of Awesome

ROZGRYWKA

Jest to typowa chodzona bijatyka w prawą stronę. Przeciwnicy pojawią się zza ekranu w różnych grupkach. Musimy ich wszystkich zlikwidować aby móc ruszyć w dalszą drogę. Dysponujemy paskiem zdrowia i jak tylko się nam skończy to umieramy. W Fist of Awesome nie ma punktów zapisów podczas przechodzenia poziomów. To oznacza, że śmierć przywraca nas na początek danej lokacji. Wbrew pozorom to dobre rozwiązanie, ponieważ gra jest dość krótka. Checkpointy na pewno pozwoliłby na szybsze ukończenie tytułu. Dysponujemy także różnymi kombosami jak i zwykłymi atakami.

Fist of Awesome

» Pościgaj się dynamicznie - sprawdź tą grę!

GRAFIKA

Do grafiki mam największe zastrzeżenia. Lubię 8bitową grafikę jednak zrobią z klasą. Na smartfonie z mniejszą rozdzielczością jak i wielkością ekranu gra wygląda dobrze. W przypadku tabletu Fist of Awesome jest skalowany. Bardzo duże piksele nie wyglądają już ładnie jak same postacie, które są niezwykle duże i rozmazane. Jeżeli tylko macie taką możliwość to grajcie w ten tytuł na swoich smartfonach.

Fist of Awesome

STEROWANIE

Do poruszania się drwalem służy lewa część ekranu. Palcem przesuwamy po ekranie w celu kierowania bohaterem. Natomiast prawa część ekranu służy do wyprowadzaniu ciosów. Dostępnych jest kilka podstawowych jak i kombosów. Ciągłe atakowanie przeciwników zwiększa mnożnik naszych punktów końcowych.

Fist of Awesome

[PODSUMOWANIE]

Fist of Awesome to naprawdę bardzo ciekawa gra z nietypową fabułą. Jest pełna humoru jak i odpowiedzią co by było gdyby ludzie zamienili się ze zwierzętami. Ten aspekt w tej grze bardzo mi się podobał. Elementy bijatyki są, jak przystało na gatunek poprawne i dają dużo frajdy. Jest także mini system RPG z przyznawaniem punktów właściwości naszego Drwala. Jedynie grafika na tablecie może odrzucać ze względu na bardzo duże piksele. Na szczęście na smartfonie już nie ma takich problemów. Miłego ubijania miśków!

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

Fist of Awesome

blog comments powered by Disqus
Recenzja Fist of Awesome – Drwal Ratuje Świat!