PODPOWIEDZI:

Afterfall Insanity - recenzja

Gra okrzyknięty przez niektórych jako polski Dead Space, przedstawia świat po nuklearnej zagładzie i ludzi mieszkający w podziemnych schronach, gdzie codziennością jest walka o przeżycie z agresywnymi wyrzutkami społeczeństwa i przerażającymi mutantami.

Fallout 3 Game of The Year Edition

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • niezła grafika
  • fabuła
  • duży wybór uzbrojenia
  • produkcja krajowa :)
WADY
  • mała interakcja z otoczeniem
  • powtarzalność rozgrywki

Afterfall logoAfterfall Insanity jest survival horrorem przypominającym nieco serię Resident Evil oraz Dead Space.Jest to dzieło naszego rodzimego studia Nicolas Games Intoxicate.
 

Afterfall

Fabuła


Akcja gry rozgrywa się na terenie Polski, jednak w świecie alternatywnym. Druga Wojna Światowa potoczyła się w nim inaczej niż znamy z lekcji historii co doprowadziło do wybuchu trzeciej wojny. Kulminacyjnym momentem był zmasowany atak bronią nuklearną, który zmienił naszą ojczyznę w wyjałowioną pustynię. Zmusiło to ludzi do schronienia się w potężnym, wielopoziomowym schronie "Chwała" Mieszkańcy wiodą w nim względnie spokojne życie. Sielanke zaburzają pojedyńcze przypadki wsytępowania tak zwanego syndromu zamknięcia. Naszym bohaterem jest Albert Tokaj, jest kimś w rodzaju psychoanalityka specjalizującego się w leczeniu wspomnianego wcześniej syndromu. Kolejny dzień zaczyna się rutynowo i nudno. Albert diagnozując pacjentkę "zafascynowany" jej opowieściami zasypia i śni przerażający koszmar.

Afterfall

Afterfall

Po gwałtownym przebudzeniu zostaje wezwany przez dowódcę "Chwały" i wysłany z misją specjalną w celu zbadania nasilających się przypadków występowania syndromu na niższych poziomach schronu. Wysłany w towarzystwie dwóch żołnierzy bardzo szybko zostaje sam i w tym momencie zaczyna się nasza walka o przetrwanie i wyjaśnienie o co chodzi w tym całym szaleństwie.

Rozgrywka

Podczas rozgrywki zdecydowanie wyczuwalne są podobieństwa do znakomitego Dead Space`a. Mamy cięzki klimat ciągłego zagrożenia i poczucie zamknięcia. Badanie kolejnych korytarzy i pomieszczeń przy pomocy latarki dodatkowo wzmaga napięcie. Przemierzając ogromne poziomy schronu "Chwała" natrafimy na proste zagadki logiczne ale przede wszystkim skupić będziemy się musieli na eliminacji agresywnie nastawionych mieszkańców oraz potężnych mutantów. Do obrony posłuzy nam wiele przedmiotów poczynając od desek, rurek i młotków poprzez siekiery ciężkie młoty i maczugi.

Afterfall

Afterfall

Poza tym możemy używać kilku typów broni palnej, jednak esencją gry jest walka w bezpośrednim kontakcie z wrogami. Tokaj potrafi wykonać kilka ciosów trzymaną aktualnie bronią i połączyć je w całkiem efektywne kombo.Dodatkowo możemy używać kopniaka do ogłuszenia i dobicia przeciwnika. Poza tym nasz bohater potrafi biegać sprintem, jednak szybko się męczy.W walce przydadzą się także uniki, które już wychodzą całkiem sprawnie i dynamnicznie. System walki nie jest co prawda wyszukany ale pozwala na czerpanie z pojedynków dość dużej satysfakcji.

Oprawa

Pod względem grafiki gra wygląda przyzwoicie. Napędzana jest dość wysłużonym ale wciąż bardzo popularnym Unreal Engine 3.W rozdzielczości FULL HD i z wlączonymi opcjami zaawansowanymi możemy cieszyć się bogactwem szczegółów.

Afterfall

Afterfall

Dzwięk i muzyka w grze są poprawne. Nie wyróżniają się niczym szczególnym ale też nie powodują negatywnych odczuć. Dodać jednak należy, iż w polskiej wersji językowej Albertowi głowu uzyczył sam Michał "Wiedźmin" Żebrowski. Pewnym rozczarowaniem jest system fizyczny, gdyż interakcja z otoczeniem została zniwelowana do niezbędnego minimum.

Afterfall

Podsumowanie

Afterfall Insanity nie można nazwać grą kiepską, gdyż ma sporo zalet i drobne niedociągnięcia nie przeszkadzają spędzić przy niej kilkunastu godzin. Cieszy fakt że po genilanych grach o Wiedzminie, całkiem niezłych wyścigach quadów Nail`d i kilku innych produkcjach polscy producenci nie spoczęli na laurach i nadal tworzą dobre gry.

Wymagania sprzętowe gry Afterfall Insanity

  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
blog comments powered by Disqus
Afterfall Insanity - recenzja