PODPOWIEDZI:

Instant Heart Rate (Android/iOS) [RECENZJA]

Zdrowie się ma tylko jedno dlatego należy o nie dbać. Pomoże nam w tym prosta aplikacja służąca do monitorowania ilości bicia serca na minutę. Ta aplikacja to Instant Heart Rate.

SAMSUNG GALAXY NOTE 10.1 (N8000) 16GB 3G(WYPRZEDAŻ)

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Przydatna
  • Podaje dość dobre wyniki
  • Bardzo prosta w użytkowaniu aplikacja
WADY
  • Cena płatnej wersji
  • Brak polskojęzycznego interfejsu

 Instant Heart Rate

Możemy ją pobrać w dwóch wariantach: płatnej i darmowej. Ta pierwsza opcja posiada więcej funkcji i możliwości jednak jest stosunkowo droga. Jeżeli nam nie zależy na tych funkcjonalnościach jak dokładniejsze wykresy możemy wybrać drugą darmową opcję. Pobrać możemy ją w dwóch najpopularniejszych sklepach Google Play i App Store.

 Instant Heart Rate

Wygląd aplikacji jest niezwykle prosty i intuicyjny. Wszystko jest zaprojektowane w bardzo prosty sposób aby nie zdezorientować użytkownika. Wiele funkcji jest podzielone na zakładki, które znajdują się w dolnej części ekranu. Aby rozpocząć pomiar wystarczyć nacisnąć duży przycisk na środku ekranu i podłożyć palec wskazujący pod kamerę telefonu. Aplikacja wykorzystuje kolory skóry do mierzenia tętna. Dzięki temu algorytmowi Instant Heart Rate jest dość wiarygodną aplikacją. Do mierzenia pulsu będziemy potrzebować jednak telefonu z wbudowaną kamerą jak i diodą led. Bez tych tych elementów niestety aplikacja będzie „głucha na nasze prośby”.

 Instant Heart Rate

Przydatność tego programu jest dość duża, podaje dokładne wyniki. W każdym możliwym miejscu możemy sobie dokonać pomiaru. Nie jest dokładka tak jak profesjonalne urządzenia do mierzenia tętna jednak różnica nie jest zbyt wielka. Można ją uznać za błąd statystyczny. Przed mierzeniem pulsu polecam zajrzeć w opcje i ustawić niektóre elementy. Takie jakie datę urodzenia i płeć. Jest to niezbędne aby aplikacja działała poprawnie. Dzięki tym danom program automatycznie obliczy nasz maksymalny puls, który przekroczenie może się źle zakończyć. Pojedyncze wyniki możemy podesłać do Internetu na Facebooka czy Twittera. Jednak developerzy polecają stworzyć specjalne konto do tej aplikacji aby tam przechowywać swoje wyniki. Oczywiście wybór należy do nas czy będziemy chcieli w ogóle coś wysyłać. Nie jest to do niczego potrzebne.

 Instant Heart Rate

 Instant Heart Rate

App Store: https://itunes.apple.com/us/app/instant-heart-rate-heart-rate/id395042892?mt=8
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=si.modula.android.instantheartrate&hl=en

blog comments powered by Disqus
Instant Heart Rate (Android/iOS) [RECENZJA]