PODPOWIEDZI:

Epson EH-DM2

Epson EH-DM2 to multimedialny projektor cyfrowy przeznaczony głównie do użytku domowego. Wysokiej jakości obraz, różnorodność wspieranych formatów oraz prostota obsługi to główne zalety urządzenia.

Epson EH-DM2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • różnorodność wspieranych multimediów
  • wysokiej jakości obraz
  • interfejs USB
WADY
  • spore gabaryty
  • słabej jakości wbudowane głośniki
  • brak wejścia DVI

Epson EH-DM2 to projektor cyfrowy z funkcjami multimedialnymi - wbudowany napęd DVD umożliwia odtwarzanie filmów, słuchanie muzyki oraz przeglądanie ulubionych zdjęć. Dzięki zintegrowanym głośnikom świetnie nadaje się jako przenośny zestaw AV, z którego można korzystać praktycznie w dowolnym miejscu.

Epson EH-DM2

Wygląd/praktyczność/zawartość zestawu

Najnowszy model projektora, światowej sławy producenta sprzętu elektronicznego, został wykonany bardzo solidnie. Stylistycznie obudowa prezentuje się całkiem nieźle, niestety jej gabaryty (320 x 135 x 230mm) psują cały efekt. Spore rozmiary zostały zapewne wymuszone poprzez wbudowanie napędu DVD oraz głośników stereo. Aby ułatwić przenoszenie sprzętu, w obudowie jest sprytnie schowana rączka. Ponadto, jak w każdym projektorze, pod obudową znajdziemy nóżki do regulacji kąta pochylenia urządzenia. Niestety w przypadku opisywanego modelu, owe nóżki zostały potraktowane po macoszemu. Są krótkie i nie pozwalają na precyzyjne ustawienia optymalnego kąta nachylenia.

Epson EH-DM2

Nawigację po menu projektora lub filmu można realizować w dwojaki sposób - za pomocą przycisków znajdujących się na górnej części obudowy lub przy pomocy pilota. W przypadku przycisków dostajemy dostęp do podstawowych funkcji, takich jak np. regulacja głośności, przewijanie filmów czy wybór źródła sygnału. Jeśli chcemy wejść głębiej w ustawienia, wówczas lepszy będzie pilot. Tutaj na pochwałę zasługuje system obsługi pilota. Dwa odbiorniki podczerwieni, jeden z przodu i jeden z tyłu, powodują że jesteśmy w stanie obsłużyć projektor praktycznie z każdego miejsca.

Decydując się na zakup projektora Epson EH-DM2 będziemy rozczarowani zawartością zestawu. Znajdziemy w nim projektor, pilota z bateriami, kabel zasilający, płytę CD z instrukcją obsługi oraz specjalne etui na projektor. Według mnie brakuje jeszcze co najmniej kabla do połączenia z komputerem.

Epson EH-DM2

Dane techniczne

Projektor Epson EH-DM2 zbudowano w oparciu o najnowszą technologię 3LCD, która zapewnia możliwie najlepszy obraz niezależnie od miejsca wyświetlania. Dzięki jasności 1200 lumenów generowane przez 140W lampę, nawet w jasnym pomieszczenia jesteśmy w stanie oglądać filmy. Polikrzemowa, aktywna matryca TFT potrafi wygenerować obraz o maksymalnej rozdzielczości 854x480 pikseli co odpowiada proporcjom 16:9. Odtwarzanie filmów w domowym zaciszu z pewnością przyniesie nowe doznania.

Źródło wyświetlanego sygnału może zostać pobrane z wbudowanego odtwarzacza DVD, złącza karty graficznej VGA, złącza Composite Video lub Component oraz co powoli staje się standardem - ze złącza USB. W przypadku USB istnieje możliwość odtwarzania zapisanych na zewnętrznym nośniku, np. pendrive, plików multimedialnych. Jedynym wymogiem jest sformatowanie go na system plików FAT16 lub FAT32.

Epson EH-DM2

Jedną z rzeczy która czyni projektor Epson EH-DM2 multimedialnym są wbudowane głośniki stereo o mocy 8W. Dźwięk jest znośny ale nie należy oczekiwać cudów. Niestety, ustawiając suwak głośności powyżej 75% zyskujemy dodatkowe efekty dźwiękowe w postaci trzasków i charakterystycznego charczenia. Na szczęście istnieje możliwość podłączenia zewnętrznych odbiorników audio. Do dyspozycji dostajemy liniowe wyjście stereo, cyfrowe wyjścia dźwięku oraz wyjście słuchawkowe.

Epson EH-DM2 wspiera sporą ilość formatów multimedialnych, poczynając od strumieni wideo, poprzez muzykę, a kończąc na plikach graficznych. Wspomnę jedynie o najważniejszych, do których można zaliczyć DivX, VCD, DVD, Audio CD, MP3, WMA oraz JPEG.

Epson EH-DM2

Podsumowanie

Jeśli ktoś szuka multimedialnego projektora do użytku domowego, Epson EH-DM2 jest pozycją godną uwagi. Różnorodność wspieranych formatów sprawia, że nie jesteśmy uzależnieni od dodatkowego komputera a dzięki prostocie obsługi nawet największy laik będzie w stanie ujarzmić nawet najbardziej zaawansowane funkcje projektora.

blog comments powered by Disqus