PODPOWIEDZI:

Knucker - niedroga klawiatura dla gracza od Tt eSPORTS by Thermaltake [RECENZJA]

Przetestowaliśmy Knuckera - wyjątkową klawiaturę od Tt eSPORTS by Thermaltake, wyposażoną w przełączniki typu Plunger. Klawiatura taka łączy cechy przełączników mechanicznych z komfortem i ciszą pracy przełączników membranowych. Zapraszamy na recenzję tego ciekawego i niedrogiego urządzenia dla graczy.

Tt esports by thermaltake knucker

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Przełączniki Plunger
  • Prosta i funkcjonalna
  • CENA
  • Wysoka jakość wykonania
  • Tryb PS/2
WADY
  • Brak podświetlenia


 

Oto Knucker

Knucker to jedyna klawiatura w ofercie firmy Tt eSPORTS by Thermaltake, oraz jedna z nielicznych na rynku wyposażona w przełączniki trzpieniowe typu Plunger. Konstrukcję charakteryzuje prostu kształt, solidne wykonanie i niezawodność.

Thermaltake jak zwykle wykazał najwyższą dbałość o szczegóły, klawiatura nie tylko świetnie wygląda a też sprawdza się dobrze w użytkowaniu. Cena klawiatury nie powala z nóg, wręcz przeciwnie, jest bardzo przystępna.

Knucker

Knucker


 

Zawartość zestawu

Klawiatura jak to bywa w przypadku firmy Thermaltake zapakowana jest w bogato zdobiony grafiką karton. Z opakowania dowiedzieć się możemy najważniejszych cech klawiatury.

W środku znajduje się klawiatura, zaopatrzona w kabel o długości 1,8 metra, naturalnie zabezpieczony oplotem i zakończony pozłacanym wtykiem USB.

Kolejne akcesoria to: woreczek z czerwonymi nakładkami na klawisze WSAD i kursory, narzędzie do zdejmowania nakładek, oraz przejściówka USB-PS/2.

Klawiatura jest zaopatrzona w moduł PS/2, dlatego działa też w tym trybie.

Podczas pracy w trybie USB mamy antighosting dotyczący 12 klawisze, jednak podczas pracy w PS/2 liczba zwiększa się do 16.

Dodatkowym atutem trybu PS/2 jest możliwość wyboru prędkości powtarzania klawisza, od pojedynczej do ośmiokrotnej.

Knucker

Knucker


 

Jakość wykonania

Jakość materiałów to kolejna rzecz z której słynie Thermaltake, nie spotkałem się jeszcze ze sprzętem tej firmy, który by był słabo wykonany. Tak i w przypadku Knuckera, jakość użytych materiałów jest bardzo wysoka. Cała klawiatura jest bardzo lekka, jednak plastik mocny i chropowaty, dzięki temu łatwy w utrzymaniu czystości.

Brak elementów z błyszczącego plastiku to kolejny atut, jedynie logo Tt umieszczone jest za błyszczącym prostokątem, jednak nadaje uroku klawiaturze.

W Knuckerze zastosowano niebieskie oznaczenia klawiszy, wyglądają jak by były naklejone ale jestem pewien że się szybko nie zetrą.

Knucker

Knucker


 

Przełączniki Plunger

Swoista Hybryda przełączników membranowych i mechanicznych. W zasadzie Plunger to przełącznik membranowy, jednak odczucia przy naciskaniu są mocno zbliżone do przełączników mechanicznych. Porównuje się je z Cherry MX Black, jednak Plungera jest dużo łatwiej wcisnąć, nie odbija z taką siłą i przy okazji jest cichszy.

Żywotność przełączników Plunger jest imponująca, w stosunku do zwykłych membranówek. Średnio wynosi do 5 mln kliknięć, w Plungerach aż 15 milionów.

Nie jest to jeszcze żywotność przełączników mechanicznych na poziomie 50 mln, jednak mimo wszystko jest duża.

Knucker

Knucker


 

Podsumowanie

Wszystkie testy klawiatura zdała pierwszorzędnie.Nadaje się do grania, jak i do normalnego pisania. Jest wytrzymała, dobrze zaprojektowana i kosztuje naprawdę niewiele. Możemy poczuć się prawie jak byśmy mieli klawiaturę mechaniczną, płacąc 1/3 ceny. Ponarzekać można na brak klawiszy do makr i profili, do ideału brakuje także podświetlenia, jednak wtedy zapewne cena Knuckera nie byłaby tak atrakcyjna. W przedziale cenowym od 120 do 200 zł Knucker jest w moim osobistym rankingu w ścisłej czołówce, jest wart polecenia.

*Rozpakowanie klawiatury Knucker *blog comments powered by Disqus
Knucker - niedroga klawiatura dla gracza od Tt eSPORTS by Thermaltake [RECENZJA]