PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Knucker - niedroga klawiatura dla gracza od Tt eSPORTS by Thermaltake [RECENZJA]

  • Dodano: 3 lata, 8 miesięcy temu
  • Wyświetleń: 7642
  • Ocena artykułu: (0) (0)

Przetestowaliśmy Knuckera - wyjątkową klawiaturę od Tt eSPORTS by Thermaltake, wyposażoną w przełączniki typu Plunger. Klawiatura taka łączy cechy przełączników mechanicznych z komfortem i ciszą pracy przełączników membranowych. Zapraszamy na recenzję tego ciekawego i niedrogiego urządzenia dla graczy.

Tt esports by thermaltake knucker

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Przełączniki Plunger
  • Prosta i funkcjonalna
  • CENA
  • Wysoka jakość wykonania
  • Tryb PS/2
WADY
  • Brak podświetleniaOto KnuckerKnucker to jedyna klawiatura w ofercie firmy Tt eSPORTS by Thermaltake, oraz jedna z nielicznych na rynku wyposażona w przełączniki trzpieniowe typu Plunger. Konstrukcję charakteryzuje prostu kształt, solidne wykonanie i niezawodność.

Thermaltake jak zwykle wykazał najwyższą dbałość o szczegóły, klawiatura nie tylko świetnie wygląda a też sprawdza się dobrze w użytkowaniu. Cena klawiatury nie powala z nóg, wręcz przeciwnie, jest bardzo przystępna.

Knucker

KnuckerZawartość zestawuKlawiatura jak to bywa w przypadku firmy Thermaltake zapakowana jest w bogato zdobiony grafiką karton. Z opakowania dowiedzieć się możemy najważniejszych cech klawiatury.

W środku znajduje się klawiatura, zaopatrzona w kabel o długości 1,8 metra, naturalnie zabezpieczony oplotem i zakończony pozłacanym wtykiem USB.

Kolejne akcesoria to: woreczek z czerwonymi nakładkami na klawisze WSAD i kursory, narzędzie do zdejmowania nakładek, oraz przejściówka USB-PS/2.

Klawiatura jest zaopatrzona w moduł PS/2, dlatego działa też w tym trybie.

Podczas pracy w trybie USB mamy antighosting dotyczący 12 klawisze, jednak podczas pracy w PS/2 liczba zwiększa się do 16.

Dodatkowym atutem trybu PS/2 jest możliwość wyboru prędkości powtarzania klawisza, od pojedynczej do ośmiokrotnej.

Knucker

KnuckerJakość wykonaniaJakość materiałów to kolejna rzecz z której słynie Thermaltake, nie spotkałem się jeszcze ze sprzętem tej firmy, który by był słabo wykonany. Tak i w przypadku Knuckera, jakość użytych materiałów jest bardzo wysoka. Cała klawiatura jest bardzo lekka, jednak plastik mocny i chropowaty, dzięki temu łatwy w utrzymaniu czystości.

Brak elementów z błyszczącego plastiku to kolejny atut, jedynie logo Tt umieszczone jest za błyszczącym prostokątem, jednak nadaje uroku klawiaturze.

W Knuckerze zastosowano niebieskie oznaczenia klawiszy, wyglądają jak by były naklejone ale jestem pewien że się szybko nie zetrą.

Knucker

KnuckerPrzełączniki PlungerSwoista Hybryda przełączników membranowych i mechanicznych. W zasadzie Plunger to przełącznik membranowy, jednak odczucia przy naciskaniu są mocno zbliżone do przełączników mechanicznych. Porównuje się je z Cherry MX Black, jednak Plungera jest dużo łatwiej wcisnąć, nie odbija z taką siłą i przy okazji jest cichszy.

Żywotność przełączników Plunger jest imponująca, w stosunku do zwykłych membranówek. Średnio wynosi do 5 mln kliknięć, w Plungerach aż 15 milionów.

Nie jest to jeszcze żywotność przełączników mechanicznych na poziomie 50 mln, jednak mimo wszystko jest duża.

Knucker

KnuckerPodsumowanieWszystkie testy klawiatura zdała pierwszorzędnie.Nadaje się do grania, jak i do normalnego pisania. Jest wytrzymała, dobrze zaprojektowana i kosztuje naprawdę niewiele. Możemy poczuć się prawie jak byśmy mieli klawiaturę mechaniczną, płacąc 1/3 ceny. Ponarzekać można na brak klawiszy do makr i profili, do ideału brakuje także podświetlenia, jednak wtedy zapewne cena Knuckera nie byłaby tak atrakcyjna. W przedziale cenowym od 120 do 200 zł Knucker jest w moim osobistym rankingu w ścisłej czołówce, jest wart polecenia.


*Rozpakowanie klawiatury Knucker *blog comments powered by Disqus
Knucker - niedroga klawiatura dla gracza od Tt eSPORTS by Thermaltake [RECENZJA]