PODPOWIEDZI:

Recenzja EZ CD Audio Converter - Świetny Program Do Rippowania Płyt CD!

Posiadacze wielu płyt audio mogą mieć nie lada problem. Szczególnie jak chcą zgrać wszystkie utwory, na dysk twardy komputera. Później utwory przerzucić, chociażby na platformy mobilne. Z pomocą może przyjść oprogramowanie EZ CD Audio Converter. Zapraszam na recenzję najlepszego programu do ripowania!

Asus DRW-2014S1

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Szybkość
  • Stabliność
  • Wspieranie systemów 32 i 64bitowych
  • Polska wersja językowa
  • Ripowanie płyt
  • Konwertowanie do wielu formatów
  • Nagrywanie płyty audio CD
WADY
  • Brak

Audio CD Ripper

Program EZ CD Audio Converter jest podzielony na trzy zakładki. Równie dobrze, można powiedzieć, że są to 3 oddzielne programy. Pierwszym z nich jest Audio CD Ripper, jaka sama nazwa mówi, zakładka służy do rippowania. Jest to proces, który pozwoli nam na zapisanie utworu z płyty CD na dysk twardy komputera. Do wyboru mamy dość pokaźną liczbę kodeków: AAC, HE AAC v1 (eAAC), HE AAC v2 (eAAC+), PCM, Monkey's Audio, FLAC, Apple Lossless, MP3, Vorbis, Opus, Windows Media Audio, WavPack, Musepack. Najbardziej popularne są FLAC i MP3. Dzięki dodatkowym opcją, możemy ustawić stałą bądź zmienną przepustowość bitów. Jest to kompromis pomiędzy jakością, a wagą końcową pliku wynikowego. Preferuję możliwie najwyższe ustawienia i bez wątpienia program EZ CD Audio Converter mi to umożliwia. Teraz wystarczy tylko wybrać lokalizację dla nowych plików i nacisnąć kopiuj.

EZ CD Audio Converter 1

MetaDane

Warto wspomnieć, że program używa internetowej bazy danych. Oznacza to, że automatycznie zostaną przypisane tytuły utworów, nazwa albumu, okładkę, numery z tracklisty i inne meta dane. Jest to na tyle istotne, że nie będziemy musieli tego wprowadzać ręcznie. Niezwykle przyspiesza to proces, a nam pozwala zaoszczędzić czas. Zdarzyć się może jednak, że nasza płyta audio nie zostaje wykryta. Wtedy będziemy musieli podać wszystkie dane ręcznie, bądź wprowadzić je kiedy indziej. Podczas testów mojej skromnej kolekcji płyt, większość została prawidłowo wykryta.

EZ CD Audio Converter 2

Audio Converter

Kolejną ważną funkcją jest konwerter. Pozwoli nam to na zmianę formatu jak i jakości, plików, które posiadamy już na komputerze. Często robię tak, że przechowuję na komputerze płyty w bezstratnym kodeku FLAC. Jednak takie pliki dość dużo ważą i nie zawsze możemy sobie pozwolić na przekopiowanie ich na telefon czy tablet. Wtedy opcja konwertowania niezwykle się przydaje. Bardzo szybko mogę uzyskać pliki muzyczne w formacie mp3 z przepływnością bitów 320kbps. Końcowy efekt jest zadowalający, aby przerzucić dane na urządzenia przenośne.

EZ CD Audio Converter 4

Transcend SSD370 256GB Upgrade Dla Twojego Komputera

Disk Burner

Ostatni podprogram jest najmniej ciekawą opcją. Pozwala nam na nagranie utworów z dysku twardego na płytę CD. Bądźmy szczerzy, kto ostatnio wypalił jakąś płytę? Częściej korzysta się z przenośnych dysków twardych, pendrivów czy chmur. Mimo wszystko taką możliwość istnieje w tym kombajnie. Lepiej mieć możliwość wyboru, autorzy wychodzą z takiego samego założenia.

EZ CD Audio Converter 5

Darmowa Wersja

Niewielu użytkowników wie, że istnieje także darmowa wersja. Posiada ona jednak spore ograniczenia względem pełnej wersji. Proces rippowania jak i konwertowania jest zdecydowanie dłuższy. Na bezpłatnej wersji, EZ CD Audio Converter nie rozwinie „swoich skrzydeł”, jest także ograniczona ilość wspieranych rdzeni do 1. Mimo wszystko bardzo zachęcam do pobierania. Jeżeli komuś nie zależy na czasie i nie musi skopiować tysiąc płyt, proces na pewno się opłaci!

EZ CD Audio Converter 6

Podsumowanie

Program EZ CD Audio Converter nosi miano najlepszego narzędzia do tworzenia plików audio z płyt CD. Bez wątpienia ten tytuł, należy się tej aplikacji. Jest to kompletne narzędzie w którym, z rippujemy utwory, otagujemy je, jak i przekonwertujemy do sporej ilości formatów. Bez wątpienia jest to olbrzymi plus tej aplikacji. W niezwykle szybki sposób mamy już przygotowane utowry na dysku twardym. Audio Converter pozwoli nam na przekonwertowanie plików na inne formaty jak i zmienić jakość. Najmniej mnie interesowała mnie możliwość wypalania na płytę. Jednak ona także się tutaj znajduje i działa. Warto nadmienić, że EZ CD Audio Converter jest w polskiej wersji językowej. Nie jest to byle jakie tłumaczenie, a dość porządne i tłumacz staną na wysokości zadania. Nie powinniśmy mieć problemów ze zrozumieniem komunikatów czy odpowiednich opcji programu. Zdarzają się czasami nie przetłumaczone frazy, ale jest ich stosunkowo mało. Gorąco zachęcam testowania darmowej wersji, którą można pobrać ze strony producenta.

EZ CD Audio Converter 3

Pokaż kotku co masz w środku - AIDA64 - identyfikacja podzespołów i nie tylko

blog comments powered by Disqus
Recenzja EZ CD Audio Converter - Świetny Program Do Rippowania Płyt CD!