PODPOWIEDZI:

Samsung Gear Fit - Recenzja

W momencie premiery flagowego smartfona - Galaxy S5 - pojawił się nowy dodatek. Jest nim Samsung Gear Fit, czyli opaska przeznaczona dla osób aktywnych fizycznie. Opaska jest również smartwatchem. Więcej w naszej recenzji, na którą serdecznie zapraszamy.

Samsung Gear Fit

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Doskonała jakość obrazu
  • Prostota oraz wygoda w użytkowaniu
  • Funkcjonalność
WADY
  • Nie przemyślany system ładowania
  • Krótki czas pracy na baterii

Samsung Gear Fit - Recenzja

Opis

Samo urządzenie jest wykonane z plastiku. Ekran jest specjalnie wyprofilowany pod nadgarstek. Sam pasek służący do zapięcia opaski na ręce jest gumowy i pasuje praktycznie na każdą dłoń. Sam pasek jest również wymienny, dostępnych jest wiele kolorów. Na spodzie samego urządzenia mamy czujnik, który służy do mierzenia naszego tętna. Jak można zauważyć na filmie, urządzenie do ładowania potrzebuje odpowiedni adapter, który może nam się zgubić i nie jest wygodny w użytkowaniu. Urządzenie mogłoby być również alternatywnie ładowane bezprzewodowo, niestety w tym przypadku producent takowej funkcji nie zastosował. Warto również dodać, iż urządzenie to działa tylko i wyłącznie ze smartfonami od firmy Samsung.

Samsung Gear Fit - Recenzja

Po podłączeniu opaski do smartfona następuje pobranie odpowiednich aplikacji na telefon. Podstawowymi funkcjami tejże opaski są m.in: czasomierz, stoper, krokomierz, ćwiczenia, powiadomienia, pomiar pulsu, czy też sterowanie multimediami. W opasce możemy również konfigurować sobie tło, lub zegar jaki jest na niej wyświetlany. Możemy również oczywiście skonfigurować sobie po jakim czasie ekran ma wygasać, jaka ma być jego jasność oraz jakie rodzaje wibracji mają być odpowiednie dla poszczególnych powiadomień. Jedną z ciekawych opcji tego urządzenia jest funkcja " Znajdź urządzenie mobilne ", która pomaga nam poszukać naszego telefonu, w tym czasie nasz Galaxy S5 rozświetla maksymalnie swój ekran oraz tylną diodę aparatu jednocześnie wydając z siebie dźwięki. Kolejną ciekawą funkcją, jest odblokowywanie telefonu. Mianowicie w momencie, gdy opaska jest blisko naszego Samsunga, ten automatycznie wyłącza blokady typu przeciągnięcie palca itp. Funkcja ta działa, gdy opaska jest bardzo blisko telefonu, więc nie będziemy się musieli bać, że ktoś wejdzie na nasz telefon tylko dlatego, że opaska jest w naszym domu. Opaska wibruje również w momencie, gdy telefon będzie się od niej oddalał, co ma za zadanie przypominać nam o jego ewentualnym zapomnieniu.

Pamiętajcie także, że prowadzimy nasze redakcyjne rankingi najlepszych smartbandów. Wskażą Wam one aktualnie topowe modele opasek dla sportowców.

W pudełku znajdziemy

  • Opaska
  • Zasilacz
  • Adapter do ładowania

Samsung Gear Fit - Recenzja

Dziękujemy serwisowi TestHubPL na udostępnienie materiału.

blog comments powered by Disqus
Samsung Gear Fit - Recenzja