PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S9 Plus - Test aparatu

Od premiery Samsunga Galaxy S9 i S9 Plus minęło już grubo ponad 3 miesiące. Czy Samsung Galaxy S9 Plus jest cały czas telefonem z najlepszym aparatem na rynku? Sprawdzimy to!

Samsung Galaxy S9+

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • zmienna przysłona
  • jasny obiektyw F1/5
  • przyjazny tryb profesjonalny
  • slow motion 960 klasa/s
  • świetne zdjęcia w nocy
WADY
  • teleobiektyw mógłby zostać zastąpiony obiektywem szerokokątnym

Jakość zdjęć w Samsungu Galaxy S9+

Dostaliśmy na testy Samsunga Galaxy S9, w końcu mam go na trochę dłużej. Co prawda byliśmy na premierze tego smartfona, jednak teraz jest okazja by przyjrzeć mu się mu bliżej i skupimy się na najważniejszych funkcjach tego telefonu.

W dzisiejszym filmie przybliżę Wam aparat, który trochę zrewolucjonizował nam rynek urządzeń mobilnych. W rankingu smartfonów DXomark cały czas S9 Plus znajduje się w czołówce najlepszych na świecie.

Samsung galaxy S9+ w dłoni

Zazwyczaj flagowce, które mają już kilka miesięcy nie są brane pod uwagę, przy decyzji zakupowej albo zwyczajnie o nich zapominamy. Dzisiejszy rynek smartfonów jednak niesamowicie się ślimaczy, brakuje innowacji i może warto odwrócić głowę, aby spojrzeć co producenci oferowali z początkiem roku.

Niewątpliwie takim smartfonem jest S9 lub S9 Plus, który cały czas zachwyca. Smartfon w stosunku do S8 tylko ewoluował, jednak patrząc jeszcze wstecz to właśnie Galaxy S8 przegonił konkurencję niemal o rok. W tym roku jest podobnie. To Samsung dyktuje jak i z czego mają być konstruowane smartfony. Wydeptał swoją ścieżkę, którą konsekwentnie podąża.

Największą rewolucją tego roku wśród mobilnych aparatów jest zmienna przysłona, która została zastosowana zarówno w Galaxy S9 jak i S9 Plus.

Przysłona w Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy  S9 Plus wyposażony jest w dwa aparaty, jeden już wspomniany, o zmiennej przysłonie od f1,5 do f2,4 i rozdzielczości 12 mpix i drugi, uzupełniający - teleobiektyw również o rozdzielczości 12 mpix i przysłonie f2,4. Moim zdaniem w takich duetach najlepiej sprawdza się obiektyw szerokokątny. Być może to podpowiedź dla Samsunga w przypadku wersji 10. Wracając jednak do przysłony i jej działania, to najlepiej działa ona przy portretach, zdjęciach makro, tam gdzie możemy w fajny ciekawy sposób rozmyć tło. Oczywiście w większości smartfonów możemy taki efekt uzyskać, tutaj jednak tworzone jest to tak jak powinno być – mechanicznie a nie systemowo. Ma to jeszcze jedno ważną funkcję, a mianowicie szybkie sterownie światłem. W przypadku zdjęć w nocy –mniejsza przysłona będzie wpuszczała więcej światła, gdy jednak zdjęcia wykonane będą np. w pełnym słońcu , domknięta przysłona pozwoli szybko wyrównać światło – nie ma mowy o prześwietleniu kadrów.

F/2,4f/1,5

Moim zdaniem tworzenie optyk o zmiennych przysłonach jest krokiem jak najbardziej poprawnym. Zwracałem już na to uwagę podczas pierwszych wrażeń z tym telefonem. W sumie jestem zaskoczony, że nikt jeszcze nie poszedł w ślady Samsunga właśnie w tym aspekcie. Być może nie było to łatwe dla innych producentów?

Funkcja Super Speed Dual Pixel

Główny aparat wyposażony jest również w funkcje Super Speed Dual Pixel, która w bardzo szybki sposób robi 4 zdjęcia, a finalnie serwuje nam już to jedno, wybrane, które powinno nas satysfakcjonować. Jeżeli chcemy robić zdjęcia w HDR wtedy telefon przetwarza aż 12 zdjęć na raz. Widzimy ile mocy obliczeniowej potrzebują dzisiejsze smartfony.

Samsung galaxy S9+ obiektyw

Tryb profesjonalny

Wszystko, co najlepsze jeżeli chodzi o aparat, wykrzeszemy jednak w trybie profesjonalnym. Zdecydowanie zachęcam do używania tego trybu. Nie jest on skomplikowany jak w niektórych smartfonach. Wiele opcji możemy ustawić na auto i operować np. tylko dwoma funkcjami. Już to wystarczy, aby zrobić zdjęcie z przysłowiowym jajem.

Samsung galaxy S9+ co potrafi tryb profesjonalny

Funkcja robienia zdjęć... jedzeniu?

Instagram, jako jeden z niewielu posiada już 1 miliard użytkowników. Przeglądając te popularne medium możemy natknąć się na sporo zdjęć jedzenia. Samsung wziął to pod uwagę i zaproponował dedykowaną do tego opcję.  Zasada jest bardzo prosta – środek – czyli potrawa, jest ostry – reszta rozmazana. Zabieg po to, aby uwypuklić to co najważniejsze w kadrze.

Nagrywanie filmów

Najbardziej bajerancką funkcją aparatu jest nagrywanie filmów. To akurat każdy smartfon z lepszym lub gorszym skutkiem potrafi. Nie każdy jednak potrafi nagrywać w trybie Slow Mo w 960 kl/s. Funkcja tak efektowna, jak pękający balon wypełniony wodą.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć poglądowych na dole strony.

Gdzie najlepiej teraz kupić Samsunga Galaxy S9+?

Na początku wspomniałem o dobrych promocjach na zakup Samsunga. Taka wydaje nam się oferta Plusa, która oferuje oczywiście ofertę abonamentową. W przypadku S9 najlepiej wygląda oferta za 50 zł, w której właściwie mamy wszystko bez limitu, a mam tu na myśli rozmowy, smsy oraz Internet bezkońca.

Cena smartfona zmienia się w stosunku do wysokości rat. Jeżeli jednak skorzystamy z promocji, w której damy Plusowi odkupić nasz stary smartfon, wtedy rata za urządzenie się zmniejsza i robi się naprawdę korzystnie. Oczywiście, jeżeli nasz smartfon jest jeszcze coś wart, jednak w najgorszym wypadku otrzymamy bon na 250 zł.

Promocja: Samsung Galaxy S9+ z Gear S3 Frontier ►

Warto jeszcze odnotować, że od 25 czerwca wraz z zakupem Samsunga Galaxy s9 w zestawie otrzymamy smartwatcha Gear S3 Frontline, którego wartość przekracza grubo ponad 1000 zł. Łącząc promocje możemy stworzyć niezłe kombo i otrzymać S9 w dobrych pieniądzach.

Ocena aparatu w Samsung Galaxy S9 Plus

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S9 Plus - Test aparatu