PODPOWIEDZI:

Feiyutech Vimble 2 - Gimbal z selfie-stickiem!

Kamery w smartfonach są coraz lepsze, przez co często rezygnujemy z zabierania na wakacyjne wyjazdy aparatów czy kamer. Możemy nasze urlopowe nagrania zarejestrować nieco lepiej z pomocą jednego gadżetu – gimbala do smartfonów! W tym materiale przyjrzymy się modelowi Feiyutech Vimble 2!

Feiyutech Vimble 2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
4 GŁOSÓW
ZALETY
  • Selie stick
  • Wygodna rękojeść
  • Lekka konstrukcja
  • Dobra stabilizacja
  • Cena
WADY
  • Nie działająca aplikacja

Obudowa Feiyutech Vimble 2

Feiyutech Vimble 2 wykonany jest z szarego plastiku, całkiem dobrej jakości. Wszystko spasowane jest dobrze, a urządzenie samo w sobie jest bardzo lekkie. Kiedy złapiemy urządzenie, leży ono w dłoni bardzo dobrze, a pod naszym kciukiem znajduje się joystick do sterowania gimbalem oraz dwa przyciski – funkcyjny oraz migawki. Obok nich znajdziemy przełącznik odpowiedzialny za przybliżanie obrazu, a pod palcem wskazującym mamy trigger.

Aktualna CENA Feiyutech Vimble 2 >>>

Gimbal Feiyutech Vimble 2

Głównym atutem tego urządzenia jest wbudowany SELFIE-STICK! Nie jest on bardzo długi, bo ma zaledwie 18cm, ale jest to długość, która robi różnicę podczas nagrywania wideo przednią kamerą, co zobaczycie jeszcze później. Górna część urządzenia to tak naprawdę silniki oraz uchwyt na nasz telefon, który wykończony jest gumą, zapobiegającą rysowaniu naszego smartfona.

Uchwyt Gimbal Feiyutech Vimble 2

Wyważanie Feiyutech Vimble 2

Jak wygląda wyważanie tego urządzenia? Jest to bardzo proste! Wystarczy umieścić telefon w uchwycie, a następnie ustawić długość poziomego ramienia, wychodzącego z silnika roll. Smartfon powinien mniej więcej trzymać się w pionie. Silniki zrobią resztę za nas, dzięki czemu możemy za każdym razem szybko włożyć telefon i rozpocząć nagrywanie! Istnieje także możliwość przekręcenia telefonu w tryb portretowy, wystarczy obrócić uchwyt i gotowe!

Rankingi kijków do selfie >>>

Gimbal Feiyutech Vimble 2 pionowo

Bateria Feiyutech Vimble 2

Bateria w tym urządzeniu, według zapewnień producenta powinna wystarczyć na 5 godzin nagrywania. Nie udało mi się jej rozładować podczas testów, więc ten czas jest bardzo możliwy. W wypadku, kiedy prądu nam zbraknie, możemy ładować wbudowany akumulator za pomocą dowolnego powerbanka.

Stabilizacja Feiyutech Vimble 2

Jeśli miałbym porównać FeiyuTech Vimble 2 do wcześniej testowanych przeze mnie konstrukcji tego producenta oraz rozwiązań konkurencyjnych, to tak naprawdę ciężko znaleźć mi większe różnice. Vimble 2 bardzo dobrze radzi sobie ze stabilizacją, szczególnie kiedy nagrywamy przednią kamerą na wysięgniku. Zresztą, po co Wam moje puste słowa, sami zobaczcie na filmie jak radzi sobie ten sprzęt.

Gimbal Feiyutech Vimble 2 Selfie stick

Aplikacja do Feiyutech Vimble 2

Producent chwali się wieloma funkcjami, tj. śledzenie obiektu czy ruchome timelapse, ale… nie mogłem tych opcji przetestować! Aplikacja od Feiyutech działa fatalnie. Pomijając fakt, że w przypadku mojego telefonu obraz jest do góry nogami, nie ważne jak przekręcę telefon, to w dodatku przy próbach korzystania z różnych funkcji aplikacja po prostu crashowała.

Dodam, że mój smartfon to LG Nexus 5X, zatem jest to w pełni czysty Android. Boję się sprawdzać co byłoby na systemach z nakładką producenta. Zatem, drogie FeiyuTech – poprawcie w końcu swoje aplikacje mobilne, aby Wasze urządzenia stały się bardziej konkurencyjne!

Tryby śledzenia ruchu w Feiyutech Vimble 2

Gimbal ma 3 tryby podążania za naszymi ruchami:

  • Pan
  • Full Follow
  • Lock

Ich nazwy świetnie obrazują do czego służą poszczególne tryby. Pierwszy pozwala na podążanie za naszym panoramowaniem. Telefon jest cały czas w poziomie. Tryb full follow pozwala na 100% śledzenie ruchów naszej ręki. Tryb lock – po prostu blokuje nasz smartfon w jednej pozycji. Do wywołania ostatniego trybu używamy triggera z tyłu rękojeści.

Zobacz recenzję gimbala Feiyutech A2000 do lustrzanek!

Podsumowanie testu Feiyutech Vimble 2

Feiyutech Vimble 2 jest ciekawym i wyróżniającym się urządzeniem, głównie przez zastosowanie selfie sticka, który znacznie poprawia wygodę z korzystania z gimbala. Po prostu łatwiej i wygodniej nagrać nam typowo vlogowe ujęcia selfie. Stabilizacja stoi na dobrym poziomie, a obsługa jest bardzo intuicyjna. Ogromnym minusem jest aplikacja. Mam nadzieję, że Feiyutech w końcu się z tym upora, bo ta wada nie dotyczy tylko tego urządzenia z ich palety. Biorąc pod uwagę niską cenę Vimble 2 mogę Wam go jednak szczerze polecić!

Ocena Feiyutech Vimble 2

blog comments powered by Disqus
Feiyutech Vimble 2 - Gimbal z selfie-stickiem!