PODPOWIEDZI:

Gas Guzzlers Extreme - recenzja szalonych wyścigów!

Gas Guzzlers Extreme to dynamiczne i zwariowane wyścigi samochodowe. Przeciwko naszym rywalom możemy skierować nie tylko nasze umiejętności kierowcy, zaatakować możemy ich bezpośrednio serią z karabinu maszynowego lub ostrzelać rakietami. Gra jest prosta lecz wciągająca, zapraszamy na recenzję!

Gas Guzzlers Extreme

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Szybka jazda
  • Niezłe bronie i bonusy
  • Sporo tras i pojazdów
  • Cena
WADY
  • Przeciętna grafikaWstępGas Guzzlers Extreme to dynamiczne wyścigi samochodowe, gra ukazała się 17 kwietnia 2014.

Wydawcą w Polsce jest Techland.

Wyścigi od razu trafiły do serii "Dobra Gra", dzięki temu tytuł ten nabędziemy już za 19,90 zł.

W Gas Guzzlers Extreme ścigać możemy się na 50 torach, kilkunastoma modelami pojazdów, dostępne mamy liczne bronie ofensywne i defensywne, a także dopalacze. Kilka trybów gry przedłuży dodatkowo rozgrywkę.

Gdyby jednak znużyło nas granie w pojedynkę możemy skorzystać z trybu multiplayer.

Gas Guzzlers Extreme

»Tanie a dobre jednak istnieje!

Gas Guzzlers ExtremeRozgrywkaGrę zaczynamy w garażu, możemy tu nabyć nowe auta, wyposażać je w broń i ulepszać. Zwiększyć możemy chociażby moc silnika czy pojemność dopalacza nitro, jeśli chcemy zmienić kolor naszej bryki, czy dodać fajne felgi to też nie ma problemu.

Dostępnych mamy kilka trybów rozgrywki, są takie w których mamy dostępne uzbrojenie, i takie gdzie możemy używać tylko umiejętności kierowcy i przeszkadzajek.

Z uzbrojenia ofensywnego do wyboru mamy cztery zabawki, swoisty podwójny shotgun, jego wersję strzelającą także do tyłu, karabin maszynowy i wyrzutnię rakiet.

Shotgun to potężna broń, ale tylko z bliska. Na większe odległości jedynie połaskoczemy przeciwnika. Dobry strzał z małego dystansu potrafi nawet przewrócić auto oponenta.

Wyrzutnia rakiet jest najtrudniejsza do opanowania, gdyż rakiety lecą prosto, dlatego musimy celować w punkt gdzie za chwilę znajdzie się auto przeciwnika. Wymaga to wprawy, jednak broń jest potężna, kilka rakiet i widzimy efektowną eksplozję.

Najbardziej uniwersalny jest karabin maszynowy, szybkostrzelny, łatwo się celuje i jest tak samo skuteczny z bliska jak z oddali.

Warto poeksperymentować i zmieniać broń między wyścigami.

Model jazdy jest bardzo zręcznościowy, sterowanie samochodem nie wymaga większej praktyki. Możemy więc się szybko skupić na jeździe.

Gas Guzzlers Extreme

Gas Guzzlers ExtremeGrafika i dźwiękPod względem graficznym jest dość przeciętnie, modele aut są dość ładne i szczegółowe, jednak z bliska widać że tekstury nie są w najwyższej rozdzielczości. Nawet grając na maksymalnych ustawieniach graficznych silnik gry nie rzuca na kolana.

Troszkę lepiej można było zrealizować także efekty zderzeń, zniszczeń samochodów i eksplozji.

Całkiem niezła jest za to fizyka pojazdów, szczególnie trafionych pociskiem, odskakują wtedy fajnie na boki i tracą kontrolę.

Tory zaprojektowane są dość starannie i są w miarę różnorodne, jest ich ok. 50.

Modele maszyn dobrze możemy obejrzeć w garażu, jest ich 18, mamy więc w czym wybierać.

O wiele lepszy od grafiki jest dźwięk i muzyka. Podczas wyścigów z głośników dobiegają nas dynamiczne rockowe kawałki.

Dźwięki są jak najbardziej na poziomie, odgłosy silników, wystrzały i niesamowite komentarze naszego kierowcy.

Warto widzieć że na początku gry można wybrać spośród kilku głosów, między innymi przypominający słynnego Duke Nukema, ja wybrałem nie mniej słynnego "Arniego". Arnold swoją wymową przypomina mi najbardziej postać graną w filmie "Pamięć Absolutna", jego komentarze są bardzo zabawne i umilają rozgrywkę.

Gas Guzzlers Extreme

Gas Guzzlers ExtremePodsumowanieGas Guzzlers Extreme zapewni nam bez problemu kilkanaście godzin dość godziwej rozrywki. Wyścigi są naprawdę szybkie a pogoń za oponentami i ostrzeliwanie ich z działek sprawia mnóstwo radości. Biorąc pod uwagę że zanim odblokujemy wszystkie trasy, ulepszenia i auta minie trochę czasu, gra nie znudzi się za szybko.

Za cenę 19,90 zł nie ma co narzekać na średnią grafikę i prosty styl rozgrywki. Tytuł ten to typowy relaksator, w którym możemy wyłączyć myślenie i dać się ponieść. Osobiście w Gas Guzzlers Extreme grało mi się całkiem fajnie, spędziłem przy niej kilka dni gry i fanom wyścigówek "normalnych inaczej", takich jak Twisted Metal czy nieśmiertelnego "Carmageddona" mogę śmiało polecić.Wymagania sprzętowe gry Gas Guzzlers Extreme:

Core i5 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza), 12 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

blog comments powered by Disqus
Gas Guzzlers Extreme - recenzja szalonych wyścigów!