PODPOWIEDZI:

Hama uRage Explode Evo - słuchawki dla gracza

W ofercie firmy Hama znajdziemy sporą ilość słuchawek, są także takie dedykowane graczom. Seria uRage zawiera w sobie także modele Explode i Explode Evo, przyjrzeliśmy się dokładnie temu drugiemu. Słuchawki są lekkie, wygodne i posiadają własny układ dźwiękowy na USB. Po więcej szczegółów zapraszamy do recenzji.

Hama urage explode EVO

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Przyzwoita jakość dźwięku
  • Bardzo lekkie i wygodne
  • Dobra jakość materiałów
  • Własny układ dźwiękowy na USB
WADY
  • Regulacja słuchawek
  • Podłączenie tylko przez USB
  • Brak sterowników


 

Podstawowe dane

Słuchawki Hama uRage Explode Evo to niedrogi model, kupić je można w przedziale cenowym od 120 do 150 zł. Posiadają własny układ dźwiękowy na USB, przez co możemy cieszyć się lepszym dźwiękiem niż z układów zintegrowanych w płytą główną.

Przetworniki słuchawek to 40 milimetrowe neodymowe konstrukcje, zdolne emitować dźwięk w paśmie 20 Hz- 20kHz, czułość wynosi 110 dB, impedancja 32 Ohm.

Słuchawki posiadają także mikrofon, nagrywa on w paśmie 20 Hz- 16kHz, przy czułości 54 dB.

Sprawdź, jakie słuchawki do gier kupić

Kabel słuchawek ma długość 2,5 m i zakończony jest wtykiem USB, jest to jedyna możliwość podłączenia ich do komputera.

Na kablu znajduje się pilot, umożliwiający regulację głośności.

Urage Explode Evo nie wymagają do działania żadnych sterowników.

Hama uRage Explode Evo

Hama uRage Explode Evo


 

Jakość wykonania

Słuchawki jak za tę cenę wykonana są rewelacyjnie. Skórzany pałąk wewnętrzny jest bardzo miękki i wygodne, również muszle nauszników, pokryte są miękkim i oddychającym materiałem.

Słuchawki są bardzo lekkie, ważą 190 g i nie wywołują absolutnie żadnego nacisku na głowę.

Plastiki zastosowane w słuchawkach są porządnej jakości. Nauszniki posiadają także elementy ozdobne, przypominające szczotkowane aluminium.

Ukryto w nich także niebieskie diody LED, pulsujące wraz z basami.

Jedyne co moim zdaniem mogło być wykonana lepiej to regulacja słuchawek, jest ona na metalowych drutach, chodzi dość opornie, a przed wypadnięciem muszli w prowadnic chronią je tylko cienkie, gumowe kabelki. Moim zdaniem lepiej było zastosować jakieś bardziej wytrzymałe, lub dodatkowe zabezpieczenie, jednak myślę że w domowych warunkach i tak ciężko by było te słuchawki popsuć przy normalnym użytkowaniu.

Hama uRage Explode Evo

Hama uRage Explode Evo

» Hama uRage - recenzja niezłej i taniej myszki optycznej


 

Dźwięk

Pod względem dźwięku jest naprawdę nieźle.

Podczas grania wyraźnie słyszymy efekty specjalne, strzały, wybuchy i kroki. Nie mamy problemu z odnalezieniem się pośród dźwięków dochodzących z różnych stron.

Wbudowany układ dźwiękowy USB jest w miarę dobry także do słuchania muzyki, słuchawki cechują się mocnym basem i dość wyraźnymi tonami średnimi, wysokie tony są poprawne jeśli słuchamy utworów w wysokiej jakości, najlepiej wprost z płyt CD.

Hama uRage Explode Evo


 

Mikrofon

Nagrywanie dźwięku mikrofonem słuchawek Hama uRage Explode Evo wypada dość średnio, nasze nagrania jak na mikrofon USB jest dość ciche, jednak w miarę wyraźne.

Mikrofon sprawdzi się bez większych problemów do podstawowej komunikacji w grach czy przez komunikatory internetowe.

Hama uRage Explode Evo

Hama uRage Explode Evo


 

Podsumowanie

Słuchawki dla graczy Hama uRage Explode Evo to zaskakująco dobry sprzęt w swojej klasie cenowej. Posiada kilka mankamentów, chociażby regulację słuchawek, pilota z przyciskami zamiast potencjometru i brak oprogramowania, jednak ilość zalet niweluje wady. Słuchawki są dobrze wykonane, bardzo wygodne i lekkie a do tego dobrze grają. Nadadzą się do wszelkich zastosowań, słuchania muzyki, oglądania filmów i gier. Hama uRage Explode Evo to model który mnie pozytywnie zaskoczył i jest wart polecenia w cenie do 150 zł.


Rozpakowanie słuchawek Hama uRage Explode Evoblog comments powered by Disqus
Hama uRage Explode Evo - słuchawki dla gracza