PODPOWIEDZI:

Hama uRage - recenzja niezłej i taniej myszki optycznej

Hama uRage to młodszy brat Hamy uRage EVO. Charakteryzuje się sensorem optycznym o DPI wynoszącym 2400, posiada 6 przycisków, podświetlenie oraz wygodny, uniwersalny kształt. Czym zaskoczyła nas w testach? Przekonajcie się sami.

Hama urage

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Ergonomiczny kształt
  • Podświetlenie
  • CENA!
WADY
  • Przeciętny sensor
  • Dużo błyszczącego plastiku

Hama uRage


 

Podstawy

Hama uRage to niedroga myszka optyczna, cechująca się przystępnymi parametrami i ciekawym kształtem.

Mysz posiada kształt zbliżony do Hamy uRage Evo, jednak jest bardziej płaska. Dzięki dużym rozmiarom będzie idealna do każdej wielkości dłoni.

Większość korpusu pokrywa błyszczący plastik, jednak po bokach występują gumowane elementy poprawiające chwyt.

Boki myszki są przezroczyste i podczas pracy wydobywa się z nich niebieskie światło, podświetlenie nadaje myszce charakteru.

Myszka z komputerem łączy się kablem zabezpieczonym oplotem, długość kabla to 2 metry. Częstotliwość próbkowania wynosi w tym przypadku 500 Hz, podobnie jak w modelu uRage Evo.

Hama uRage

Hama uRage

Hama uRage

Ślizgacze myszki są dość przyzwoite i na dobrej podkładce powinny trochę posłużyć, nie są tak miękkie jak w myszkach typowo budżetowych.

Gamingowe gryzonie - ranking >>>

Hama uRage nie posiada dodatkowych obciążeń, jednak jest przyzwoicie wyważona.


 

Przyciski

Hama uRage posiada w sumie 6 przycisków, 5 z nich jest programowalnych.

Przyciski główne nie posiadają tym razem mikrostyków firmy Omron, jednak wydają się być dość przyzwoite. Klikają dość cicho i lekko.

Rolka myszki jest bardzo standardowa, wykonana w większości z gumy, jest cicha i działa jako przycisk. Przewija się przy jej pomocy całkiem sprawnie, nie mam co do niej zastrzeżeń.

Przyciski boczne są nieco małe i jak dla mnie mogły być umieszczone bliżej przodu myszki, wtedy by się z nich świetnie korzystało. Również cechują się cichym klikaniem.

Ostatnim przyciskiem jest ten do zmiany DPI, nie jest konfigurowalny.

Hama uRage

Hama uRage

» Hama uRage Exodus - klawiatura dla graczy za grosze


 

Sensor

Myszka posiada optyczny sensor zdolny pracować z czterema wartościami DPI, są to 600/1200/1800/2400. Dzięki temu większość graczy dopasuje bez problemu DPI do swoich potrzeb.

O wartości DPI informuje nas kolor lampki obok przycisku zmiany DPI.

Jako że myszka próbkuje z częstotliwością 500 Hz reakcje na komendy są nieco wolniejsze niż u konkurencji, Mimo wszystko szybkość działania pozwala grać nawet w dynamiczne gry FPS.

Jakich myszek używają najlepsi gracze CS:GO? >>>

Pierwsza wartość 600 DPI nadaje się co najwyżej do pracy z systemem operacyjnym, jednak te od 1200 do 2400 zapewniają już niezłą prędkość kursora.

Sensor nie wykazuje najwyższej precyzji, jednak za tą cenę myślę że nie ma co narzekać, radzi sobie też dobrze na różnych powierzchniach, ale nic nie zastąpi dobrej jakości podkładki.

Hama uRage

Hama uRage


 

Podsumowanie

Hama uRage nie jest myszką wybitną, jej parametry i osiągi nie wprawiają w zdumienie. Jednam biorąc pod uwagę cenę od 50 do 70 złotych jest to naprawdę solidny kawałek sprzętu dla gracza. Dość wygodna, o bardzo ładnym wyglądzie i podświetleniu. Sensor optyczny o wartości 2400 DPI i 6 przycisków myszki będą w stanie zadowolić większość użytkowników.

W tym przedziale cenowym myszka Hamy jest jedną z ciekawszych propozycji na naszym rynku.

Rozpakowanie myszki Hama uRage


 

blog comments powered by Disqus
Hama uRage - recenzja niezłej i taniej myszki optycznej