PODPOWIEDZI:

Tesoro Aegis X3 - podkładka pod mysz dla wymagających

Dobra podkładka jest dla gracza tak samo ważna jak dobra myszka. Firma Tesoro ma w swojej ofercie znakomite podkładki, wykonane z wysokiej jakości materiałów i grube. Jedna z nich to model Aegis X3.

Tesoro Aegis

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wysoka jakość materiału
  • Duża powierzchnia
  • Grubość
  • Zapewnia świetny ślizg myszy
WADY
  • Nieco droga
  • Nie trzyma się aż tak dobrze blatu jak podkładki konkurencji

Co znaczy dobra myszka do gier bez podkładki? Niewiele! Ślizgacze myszki czują się najlepiej na podkładce, również sensor osiąga optymalną wydajność na odpowiedniej powierzchni.

Testowaliśmy niedawno najnowszą myszkę firmy Tesoro, Gandivę i nie ukrywam że najlepiej spisywała się na podkładce firmowej, Aegis X3.

Aegis X3 to podkładka w rozmiarze L, jej wymiary to: szerokość 360 mm, wysokość 300 mm.

Tesoro w ofercie posiada także dwie mniejsze podkładki, oraz giganta, model X4.

Tesoro Aegis X3

Podkładka zapakowana jest w bardzo ładne, zdobione logo firmy i specyficznymi kolorami pudełko. Podkładka już po wyjęciu robi wrażenie wykonanej niezwykle starannie.

Tesoro Aegis X3

» Zobacz w akcji Gandivę!

Jest naprawdę gruba i miękka, jej grubość to aż 4 mm.

Uwagę zwraca także brzeg podkładki, jest ręcznie obszywany, podkładka posiada także nieregularny kształt i pościnane krawędzie. Wygląda ciekawie, zdobią ją charakterystyczne dla Tesoro maski, dominują odcienie fioletu.

Myszki, których używają profesjonalni gracze >>>

Tesoro Aegis X3

Aegis X3 ma spore rozmiary, umożliwiające dynamiczne ruchy myszką w każdym kierunku. Jednak bez problemu powinna zmieścić się na każdym biurku, czego nie można powiedzieć o wersji X4, która jest ogromna.

Tesoro Aegis X3

Od spodu podkładka posiada dość solidną warstwę kontaktową. Gumowana powierzchnia ma zmniejszyć ruchy podkładki po blacie w trakcie gry. Specjalnie użyłem określenia zmniejszyć, gdyż nie eliminuje tych ruchów całkowicie, jak podkładki konkurencyjnych firm.

Przyczepność jest niezła, ale nie wzorowa. Ale zapewne grubość podkładki też ma na to jakiś wpływ, jednak kiedy gramy i dodatkowo dłoń oparta jest na podkładce to nie ma mowy o przesuwaniu. Mimo wszystko w tej kwestii Tesoro mogło się postarać troszkę lepiej.

Tesoro Aegis X3

Na podkładce testowałem kilka myszek.

Dwie z sensorem laserowym, Avago 9800, były to Thermaltake Volos oraz oczywiście Tesoro Gandiva.

Była także myszka laserowa firmy Hama, Urage Evo, o nieco niższym DPI, oraz optyczny Steelseries Rival.

Najlepsze myszki dla zapalonego gracza >>>

Tesoro Aegis X3

Wszystkie myszki w testach spisywały się świetnie, precyzja osiągnęła wysoki poziom a ślizg był niezwykle lekki.

Zapewnia to specjalna technologia wykonania podkładki, posiada ona gęsto ułożone włókna.

Tesoro Aegis X3

Podkładka jest więc uniwersalna, tak samo dobrze współpracuje z myszkami optycznymi jak i laserowymi i nadaje się idealnie do dynamicznych gier.

Tesoro Aegis X3

Zdjęcia wykonane aparatem Panasonic Lumix GF6K

Podsumowując, Tesoro Aegis X3 to jedna z lepszych podkładek dostępnych na rynku. Jest dość duża i świetnie wykonana, wygląda znakomicie i zapewnia ogromną lekkość ruchów myszki, i komfort dla dłoni. Nie do końca zadowala mnie przyczepność podkładki do podłoża, mogło być lepiej. Także oficjalna cena jest nieco wygórowana, 89 zł to nie mała kwota za podkładkę, na szczęście w sklepach internetowych można ją trafić w sporo niższej cenie.

blog comments powered by Disqus
Tesoro Aegis X3 - podkładka pod mysz dla wymagających