PODPOWIEDZI:

Dell PowerEdge T20 - "mały" magazyn danych na miarę wielkich możliwośći!

Dziś dzięki firmie Dell mieliśmy okazje testować jeden z ich najnowszych produktów - Dell PowerEdge T20. Jest to stacja robocza o dużych zastosowaniach, m. in może pełnić role serwera. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją i komentowania!

Dell PowerEdge T20

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Niska cena
  • Jakość wykonania
  • Pamięć ECC
WADY
  • Mało portów SATA ( możliwość dodania przez PCI )

dell poweredge t20 videotesty recenzja

Podzespoły i wnętrze

Jak już wspomnieliśmy zestaw ten może być wykorzystywany w wielu zadaniach. Co ciekawe komputer możemy już dostać od ok. 550 zł. Dostanie się do środka, jest bardzo proste i polega na naciśnięciu " klamki " znajdującej się na jednym z paneli obudowy. Dodatkowo po otwarciu klapy możemy zauważyć obszerną instrukcję z wieloma obrazkami w formie naklejki na klapie. W tejże instrukcji mamy opisane wszelkie złącza znajdujące się na płycie głównej komputera, sposób instalacji twardych dysków itd... Ogólny dostęp oraz wszelkie zmiany w podzespołach odbywają się beznarzędziowo. W przypadku dysków, wystarczy wysunąć je z odpowiednich sanek. Kolejnym elementem zestawu jest pamięć operacyjna. W tym przypadku mamy zainstalowane 4GB działające w trybie Dual-channel. Producent umożliwia rozszerzenie pamięci aż do 32GB. Dostępne są 4 porty na pamięci DDR3 ECC. Dostępne są również 4 złącza PCI. Domyślnie mamy zainstalowane 3 wentylatory - tj. na chłodzeniu od procesora, w zasilaczu oraz na tylnej ściance obudowy.

Karty rozszerzeń

Tak jak w większości podzespołów, tutaj również instalacja przebiega beznarzędziowo. W łatwy sposób bez użycia narzędzi możemy odblokować dźwignię, która daje nam dostęp do każdego ze śledzi.

Złącza

  • Klawiatura / mysz (PS/2)
  • 8 x USB 2.0 / 4 x USB 3.0
  • VGA (D-SUB)
  • RS-232
  • RJ-45
  • Wejście i wyjście audio

dell poweredge t20 videotesty recenzja

Gigabyte GTX 750Ti Windforce po raz drugi!!

Zasilanie

Warto dodać również, iż zestaw ten jest stworzony typowo pod zadania serwerowe / biurowe, dzięki czemu producent uniemożliwił nam wymianę np. zasilacza na mocniejszą jednostkę, gdyż jest to specjalna konstrukcja od firmy Dell, tak więc złącza zasilania są wykonane całkowicie w innym standardzie. Maksymalna moc zasilacza to 290W. Z trzema dyskami na pokładzie urządzenie pobiera ok. 50W mocy, przez co możemy uznać je za dość oszczędne, jeśli chodzi o koszty eksploatacji.

dell poweredge t20 videotesty recenzja

Nasz wybór

Podczas zamawiania takowego zestawu możemy wybrać sobie, na jakim procesorze ma działać dany zestaw. Mamy do wyboru dwa procesory, tj. Intel Pentium G3220 oraz Xeon E3 1225v3, co pozwala nam na uzyskanie najwyższej mocy obliczeniowej jednostki.

Specyfikacja

Procesor:Intel Pentium / Intel Xeon E3
System operacyjny:Windows Server 2012 / RedHat
Chipset:C226
Pamięć:4 moduły UDIMM
Zasilanie:290 W
Wymiary:

Szerokość 6,89 cala;

 Wysokość 14,173 cala;

Długość 17,156 cala

dell poweredge t20 videotesty recenzja

Dziękujemy serwisowi TestHubPL na udostępnienie materiału.

blog comments powered by Disqus
Dell PowerEdge T20 - "mały" magazyn danych na miarę wielkich możliwośći!