PODPOWIEDZI:

Logitech G110 [TEST]

Logitech G110 to podświetlana klawiatura gamingowa. Do niewątpliwych atutów należą solidne wykonanie, dodatkowe klawisze do gier oraz dobre oprogramowanie.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • podświetlenie
  • oprogramowanie
  • jakość wykonania
  • dodatkowe przyciski
WADY
  • słabe anetypoślizgi

Firma Logitech znana jest z produkcji peryferiów komputerowych, takich jak klawiatury, myszy oraz kierownice. Urządzenia te zawsze łączy jedna cecha, a jest nią wysoka jakość wykonania.

G110

Klawiatura o symbolu G110 jest jednym z produktów firmy Logitech, które są przeznaczone przede wszystkim dla graczy. Model ten posiada kilka wyjątkowych cech, omówimy je w teście.

G110

Klawiatura jest podświetlana a jakość podświetlenia jest wysoka. Klawisze są czytelne i nie ma problemu z odnalezieniem właściwego nawet jeśli posługujemy się klawiaturą w ciemnym pokoju. Barwę podświetlenia możemy regulować w zakresie od koloru czerwonego do niebieskiego. Do zmiany koloru podświetlenia służy doskonałe oprogramowanie zarządzające Logitecha.

G 110 posiada 12 przycisków gamingowych, oznaczonych literą G oraz cyframi od 1 do 12. Przyciski są konfigurowalne, jednak oprogramowanie potrafi wykryć gry zainstalowane na naszym komputerze i zaproponuje gotową konfigurację klawiszy pod dany tytuł.

Granie ułatwiają także trzy przyciski specjalne, oznaczone literą M. Służą do zmiany makr. Możemy jednocześnie zmienić przy pomocy jego przycisku profil klawiszy gamingowych oraz kolor podświetlenia. Jest to wygodne rozwiązanie.

G110

Następna ciekawa rzecz to przyciski multimedialne umieszczone z prawej strony klawiatury. Górny rząd umożliwia sterowanie filmami oraz muzyką, pauzowanie, stopowanie, wznawianie oraz przewijanie materiału. Poniżej znajduje się przycisk wyciszający całkowicie dźwięk a obok ciekawe pokrętło. Służy ono do zmiany natężenia dźwięku i jest bardzo przydatnym dodatkiem.

G110

Klawiatura posiada także wejścia na słuchawki oraz mikrofon. Znajdziemy też specjalne przyciski, umożliwiające wyłączenie dźwięku w podłączonych urządzeniach. Niedaleko znajduje się przycisk wyłączający podświetlenie klawiatury.

G110

Port USB jest bardzo przydatną rzeczą. Możemy podłączyć do niego chociażby czujnik myszy, jeśli posiadamy mysz bezprzewodową.

G110

Za wejście słuchawkowe również duży plus, jeśli mamy słuchawki z krótkim kablem to na pewno sięgną od klawiatury.

G110

Ostatnim dodatkiem jest doczepiana podkładka pod nadgarstki. Na pierwszy rzut oka budzi mieszane uczucia, ale po zamontowaniu spisuje się nieźle. Jest wygodna i komfortowa.

Klawisze w G110 pracują lekko i cicho, skok jest duży. Korzystanie z klawiatury jest samą przyjemnością. Dodając do tego jakość wykonania, trwałość i dobre podświetlenie otrzymujemy produkt wart zainwestowania około 300zł w nową klawiaturę. Jest to inwestycja, która się zwraca, gdyż firma Logitech posiada w ofercie tylko wartościowe produkty.

blog comments powered by Disqus