PODPOWIEDZI:

MyPhone Fun 2 - Tani smartfon z sporymi możliwościami

MyPhone Fun 2 to aktualnie najtańsze urządzenie wrocławskiego producenta. Za kwotę nie przekraczająca 400 zł otrzymuje prosty smartfon dla mało wymagających użytkowników. Sprawdźmy jakim zaletami oraz wadami dysponuje Fun 2.

myPhone FUN2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Stosunek cena/jakość
WADY
  • Sztampowa obudowa
  • Małe problemy z systemem
  • mało precyzyjny ekran

Wygląd smartfona to typowa sztampowa produkcja. Na pierwszy rzut ok nie jesteśmy w stanie rozróżnić czy to jest urządzenie Samsunga, Lg, Overmaxa czy MyPhone. Gdyby nie logo umieszczone na tylnej klapce smartfon do końca swoich dni pozostał by anonimowy. Całość wykonana jest z plastiku, tył urządzenia dodatkowo sprawia wrażenie nagumowanego. Dookoła bryły smartfona umiejscowiona jest srebra ramka, również wykonana z tworzywa. Nie jestem w stanie znaleźć elementu, który choć w mały stopniu wyróżnia się wśród tłumu podobnych telefonów. Front to dość spory 4,5 calowy ekran LCD o rozdzielczości 854x480 pix. Wykonany w technologii TFT. Całość jednak spasowana jest należycie. Nie usłyszymy żadnych niechcianych dźwięków i to się chwali przy urządzaniu za taka cenę.

Ukryte funkcje telefonów - Sprawdź czy je znałeś >>>

myphone fun 2

myphone fun 2

Aktualnym standardem wśród elektronik użytkowej jest montowanie dwurdzeniowego procesora. Nie inaczej jest w MyPhone Fun 2. Smartfon wyposażony jest w dwurdzeniową jednostkę firmy MediaTek Mt6572 o taktowaniu 1,3 Ghz. Dodatkowo producent dostarczył nam tylko 512 MB pamięci RAM oraz legendarny już procesor graficzny Mali400MP. Po za nieszczęsna ilością pamięci operacyjnej reszta wygląda dość przystępnie. Sam smartfon działa na wymienionych podzespołach dość sprawnie i raczej nie karze użytkownikowi na siebie długo czekać. MyPhone umieścił w smartfonie również 4 GB pamięci wbudowanej i co ciekawie dołożył do zestawu sprzedażowego kartę pamięci o takiej samej pojemności. Chwali się to, ponieważ rzadko którego producenta stać na taki gest. Słów kilka i ekranie. W smartfonie za 399 zł przekątna ekranu raczej nie powinna przekraczać 4 cali. Inaczej jest w Fun 2, gdzie dostępny mamy dość dobrze działający ekran o wielkości 4,5 cala. Panel świeci dość ładnie, kolory są dobrze odzwierciedlone. Kąty widzenia raczej słabe, ale przy tej cenie to szkopuł…Zawodzi trochę precyzja dotyku. Czasami kliknie nam się to czego akurat nie chcemy.

Recenzja MyPhone NEXT S

Recenzja MyPhone S-Line

myphone fun 2

Multimedia to głownie aparat o rozdzielczości 5mpx. Samsungowa optyka sprawuje się bardzo dobrze, szybko łapie autofocus. Zdjęcia wychodzą zwyczajnie ładnie. Oczywiście potrzebujemy do tego sporo światła, ale nie mamy co narzekać. Widziałem wiele sporo gorszych aparatów w urządzeniach sporo droższych. O muzyce możemy powiedzieć, że działa. Nie ogłuchniemy, nie wypaczymy sobie gustu muzycznego i nie znienawidzimy ulubionych piosenek a na słuchawkach możemy nawet się zasłuchać. Poprawnie – tak brzmi wyrok.

myphone fun 2

Warto wspomnieć o możliwości instalacji dwóch kart SIM. Do jednej instalujemy kartę GSM do drugie 3G np. z obsługa pasma Aero2. Oczywiście na pokładzie mamy dostępne Wi-Fi oraz GPS oraz z ciekawszych rzeczy – wzmacniacz dźwięku przy podłączeniu zewnętrznego zestawu przez Bluetooth.

myphone fun 2

Podsumowując. MyPhone Fun2 skierowany jest do osób, które nie potrzebują mega wydajnego smartfona i zadowolą ich tylko podstawowe funkcje. To oferuje im Fun2 a przy okazji będą mogli sprawdzić pocztę zrobić, zagrać w grę oraz strzelić sobie ładne selfie, a to wszystko za przysłowiowe grosze…

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
MyPhone Fun 2 - Tani smartfon z sporymi możliwościami