PODPOWIEDZI:

Recenzja Sky Force 2014 – 10-cio lecie serii

Sky Force to już trochę zapominana marka. Tytuł ten miał swoją premierę na platformie Symbian. Infinite Dreams postanowił wydać specjalną 10 rocznicową edycję tej gry. Jak wyszło? Zapraszam do przeczytania recenzji.

Samsung GALAXY Tab S 8,4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Grafika
  • Sterowanie
  • System ulepszeń
  • Trudna
  • 10 poziomów
WADY
  • Często powracamy do ukończonych już wcześniej poziomów
  • Staje się monotonna i schematyczna

FABUŁA

Wcielamy się w postać pilota, który to już na samym początku wpada dość poważne tarapaty. Zostajemy pokonani przez silnego przeciwnika. Tracimy dość dobry samolot i musimy zaczynać od początku. Chęć zemsty jest najsilniejsza więc wsiadamy do nowej maszyny i lecimy niszczyć wrogów.

Sky Force 2014

ROZGRYWKA

W grze latamy samolotem, niszczymy wrogów i zbieramy gwiazdki. Na całą rozgrywkę składa się 10 plansz w, których to musimy realizować zadania. Problem w tym, że Sky Force to dość wymagający tytuł i bardzo często będziemy musieli wracać do poprzednich poziomów. Wszystko za sprawą gwiazdek, które zbieramy. Musimy dysponować dość pokaźną ilością aby pozwolić sobie na rozbudowę naszego samolotu. Na początku strzelamy tylko jednym pociskiem i bardzo trudno jest kogoś zniszczyć. Obrażenia także nie należą do najmocniejszych przez co gra bardzo długo nabiera tempa. Jeżeli dotrwamy do tego czasu to jest to naprawdę znakomity tytuł.

Sky Force 2014

» Zobacz Genius Energy Mouse

GRAFIKA

Poziom graficzny aplikacji jest bardzo wysoki. Podobają mi się wszystkie modele samolotów, szczególnie te przeciwników. Są wykonane z ogromną starannością. Poziomy wyglądają niesamowicie i mają ducha pierwszej części. Twórcy mogą być dumni ze swojego dzieła w 100%.

Sky Force 2014

STEROWANIE

Grałem w Sky Force na domyślnych ustawieniach. Do kierowania samolotem wystarczy przesuwać palcem po ekranie. Maszyna leci tam gdzie chcemy z dość duża precyzją. Jak tylko puścimy palec gra automatycznie wchodzi w system pauzy. Nie zatrzymuje się całkowicie a jedynie czas zostaje spowolniony. Ładnie to wygląda i można w płynny sposób powrócić do zabawy.

Sky Force 2014

[PODSUMOWANIE]

Sky Force 2014 to udany remake tytułu z przed 10 lat. Otrzymujemy darmową i grywalną grę, której warto dać szansę. Niestety bardzo długo gra nabiera tempa. Dużo razy musimy powtarzać ukończone już poziomy aby rozbudować nasz samolot. Nie każdemu przypadnie to do gustu i odinstaluje grę. Bardziej wytrwali gracze będą mieli już większą przyjemność z rozgrywki za sprawą ulepszeń. Ładna grafika jak i proste sterowanie zachęca aby ściągnąć ten tytuł na swoje urządzenie. Polscy programiście nie zapomnieli także o dodaniu polskiej wersji językowej.

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

Sky Force 2014

blog comments powered by Disqus
Recenzja Sky Force 2014 – 10-cio lecie serii