PODPOWIEDZI:

Bąbelkowy Zawrót Głowy - Recenzja Soda Stream SOURCE (Metal Edition)

Nie ma nic lepszego w upalne dni, niż szklanka zimnego napoju gazowanego. Lub schłodzonej wody z bąbelkami. Nie ma nic lepszego..? Jest! To, że możemy sobie taki napój bądź wodę gazowaną przygotować w domu, własnoręcznie!

Sodastream Source

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
4 GŁOSÓW
ZALETY
  • Szybkie przygotowanie napoju gazowanego
  • Dziecinnie łatwy w obsłudze
  • Nowoczesny wygląd
  • Świetna jakość wykonania
  • Dbanie o środowisko i o zdrowie swoje i swojej rodziny
WADY
  • brak minusów

Co to jest Soda Stream?

To innowacyjny sposób na przygotowanie swojego własnego napoju gazowanego. Urządzenia firmy Soda Stream są niezwykle ekologiczne - nie wymagają użycia prądu, wystarczy ręcznie wcisnąć i przytrzymać przycisk aby nasycić wodę bąbelkami. Pyszny napój możemy przyrządzić nawet ze zwykłej, dostępnej dla każdego wody tak zwanej kranówki - dbamy tym samym o środowisko, nie wyrzucając plastikowych butelek po wodzie czy sokach.

Soda Stream SOURCE

Jakość wykonania

Pod względem jakości wykonania nie ma się do czego przyczepić. Urządzenie jest dość duże i masywne, przy czym bardzo dobrze i pewnie trzyma się podłoża. Zapewniają to świetne, antypoślizgowe elementy umieszczone na spodzie. Użyty w urządzeniu plastik jest trwały i wytrzymały, a do tego większość obudowy pokryta jest najwyższej jakości szczotkowanym aluminium. Dzięki temu ekspres jest bardzo wytrzymałe, a przy tym ma świetny design (otrzymał wyróżnienie Red Dot Design). Bez wątpienia tego urządzenia nie trzeba się wstydzić, a wręcz można się nim śmiało pochwalić w towarzystwie. Pasuje idealnie do nowoczesnych wnętrz.

Soda Stream SOURCE

Ekspres Source ogólnie

Model Soda Stream SOURCE, który otrzymaliśmy do testów, ma trzystopniowy LED-owy wskaźnik stopnia nasycenia wody CO2. Jego niebanalny wygląd sprawia, że jest to jeden z najchętniej kupowanych ekspresów. Działa na naboje 60-litrowe. Według informacji na opakowaniu, jeden nabój CO2 wystarcza na przygotowanie około 60 litrów napojów, w zależności od stopnia nasycenia bąbelkami.

Soda Stream SOURCE

W zestawie, oprócz ekspresu i naboju z gazem, otrzymujemy plastikową butelkę SodaStream - co istotne, wolną od BPA; oraz 6 próbek koncentratów z których możemy przygotować 6 litrów napojów gazowanych.

Soda Stream SOURCE

Soda Stream SOURCE

Jak przyrządzić napój?

Nic prostszego! Nalewamy wodę do wyznaczonej linii na butelce, umieszczamy butelkę w ekspresie, naciskamy przycisk i czekamy. Woda nasyca się dwutlenkiem węgla bardzo szybko, jeżeli chcemy tylko lekko gazowaną, wystarczy przycisnąć i po dosłownie trzech sekundach możemy pić.

Syropy do miksów

Na polskim rynku obecnie jest dostępnych 9 smaków syropów: cola, cola light, pomarańczowy, cytrynowo-limonkowy, różowy grejpfrut, energy, czarna porzeczka, ice tea brzoskwiniowa, oraz czerwone jagody. Do testów dostaliśmy wszystkie smaki poza trzema ostatnimi. Muszę przyznać, że są one pyszne. Cola bardzo zbliżona do oryginału. Syrop pomarańczowy, to z bąbelkową wodą nic innego jak popularna fanta. A limonka z cytryną w smaku niemalże jak sprite.

Na nakrętce każdego syropu znajduje się miarka, abyśmy wiedzieli ile go na pożądaną ilość wody wlać. Nie trzeba się oczywiście sztywno trzymać tej ilości, jeżeli chcemy niezbyt słodki napój wlewamy go mniej. Przy używaniu maksymalnej ilości syropu na butelkę wody, opakowanie wystarczy nam na 12 litrów.

Soda Stream SOURCE

Czy to się opłaca?

Zapewne wielu z Was czytając tą recenzję zastanowi się, czy to się w ogóle opłaca? Urządzenie, nie oszukujmy się, do tanich nie należy. Do tego trzeba kupować syropy jeżeli nie chcemy pić czystej wody, oraz co jakiś czas napełniać butlę dwutlenkiem węgla.

Jednak ekspres SodaStream to inwestycja na długie lata. Wydatek jednorazowy. Gdyby tą kwotę podzielić przez wszystkie miesiące w których będzie używany, okaże się że miesięcznie kosztuje on nas grosze. Napełnienie butli gazem oraz zakup syropu, w przeliczeniu na litr napoju to kilkadziesiąt groszy.

Soda Stream SOURCE

Przede wszystkim jednak, wybierając urządzenie Soda Stream dbamy o nasze zdrowie. Syropy SodaMix mają bowiem mniej kalorii, mniej cukru i nie zawierają syropu wysokofruktozowego. Przykładowo, cola zrobiona własnoręcznie w domu w porównaniu do coli kupionej w sklepie, ma 2/3 mniej cukru. A to różnica 75 kcal na jednej porcji!

Wybierając urządzenie Soda Stream, dbamy też o środowisko. Wyprodukowanie w domu napojów z 1 naboju CO2, to oszczędność 180 aluminiowych puszek. Dodatkowo, nabój ten jest wielorazowego użytku - pusty nabój można wymienić na nowy w sieci sklepów Media Markt, Saturn oraz Makro. Wymieniony nabój jest dokładnie sprawdzany, czyszczony, napełniany i ponownie używany.

Soda Stream SOURCE

Czy wiesz, że jedna plastikowa butelka rozkłada się 450 lat? Nie kupując napojów w sklepie, tylko używając wielorazowej butelki Soda Stream do gazowania wody - oszczędzasz rocznie około dwóch tysięcy plastikowych butelek. Dbasz o środowisko. Dbasz o przyszłość swoich dzieci i wnuków.

blog comments powered by Disqus
Bąbelkowy Zawrót Głowy - Recenzja Soda Stream SOURCE (Metal Edition)