PODPOWIEDZI:

Recenzja Shovel Knight – Rewelacyjna Gra Retro

Zastanawialiście się kiedyś co by się stało jakby nadal wychodziły gry na NESa? Gdyby tak było Shovel Knight stałby się prawdziwym hitem. Pomimo wielu lat Twórcy stanęli na wysokości zadania i stworzyli znakomitą produkcję, w którą trzeba zagrać!

Sony Xperia Tablet Z2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wyśmienita gra
  • Nawiązanie do klasycznych gier
  • Długa i wciągająca
  • Wymagający poziom trudności
  • Humor
  • Grafika Retro
WADY
  • Brak

FABUŁA

Tytułowy Rycerz z Łopatą musi uratować swoją ukochaną. Dziewczyna została porwana przez Złowrogą Wiedźmę. Droga do niej będzie trudna, gdyż będziemy musieli pokonać sługusów, których spotkamy na mapie. Ten element rozgrywki bardzo przypomina mi Megamana. Tam także mieliśmy podobny styl, w którym należało pokonać słabszych bossów aby dostać się do tego najsilniejszego.

Shovel Knight

ROZGRYWKA

Shovel Knight to platformówka z elementami gry RPG. Poziomy wybieramy z ogromnej mapy, która to bardzo jest inspirowana Super Mario Bros. Znajdziemy także dodatkowe misje poboczne, jak zbieranie skarbów czy także liczne potyczki z przeciwnikami. Autorzy do naszej dyspozycji oddali także miasta, w których to możemy zwiększyć możliwości naszego dzielnego wojaka. Na naszej drodze do finałowej walki stanie bardzo dużo słabszych przeciwników. Pokonywanie ich będzie zwiększać naszą ilość pieniędzy, które naprawdę warto zbierać. Poziomy są pełne sekretów i ukrytych przejść, które oprócz nagrody pieniężnej dostarczą nam dodatkowe relikty. One pełnią rolę magii jaką Rycerz może się posługiwać. W celu użycia musi posiadać odpowiednią ilość punktów by rzucić czar. Relikty są tak skonstruowane, że bardzo się przydają bardzo często. Śmierć nie oznacza końca gry. Pojawiamy się przy najbliższym checkpoincie. Co ciekawe możemy taki punkt zapisu zniszczyć aby pozyskać większą ilość pieniędzy. Takie ryzykowne manewry czasami się przydają w celu szybkiego dorobienia się fortuny. Po śmierci upuszczamy swoje sakwy z pieniędzmi. Możemy je odzyskać ale jeżeli umrzemy próbując je odzyskać to stracimy dostęp do naszych pieniędzy na zawsze.

Shovel Knight

» Zobacz recenzję gry Metal Slug 3

GRAFIKA

Twórcy bardzo precyzyjnie odwzorowali grafikę z popularnych gier NES. Moim zdaniem kolory zostały lepiej dopasowane i są bardziej żywe. Autorzy projektując lokacje chcieli odzwierciedlić i dostosować grafikę do oryginalnego urządzenia firmy Nintendo. Tak aby wszystko wyglądało jak najbardziej realnie do możliwośći konsoli.

Shovel Knight

STEROWANIE

Kierowanie Rycerzem jest niezwykle proste. Poruszamy się klawiszami W, A, S i D. Atakujemy i skaczemy przyciskami J oraz K. Do ekwipunku dostajemy się klawiszem E. Podczas grania nie miałem żadnych problemów ze sterowaniem. Walka jak i elementy platformowe są bardzo dobrze wykonane aby można było grać na klawiaturze. Shovel Knight został przystosowany do wielu padów co umożliwia wygodniejszą grę. Niestety nie posiadam żadnego kontrolera abym mógł to przetestować. Gorzej moim zdaniem wygląda rozmawianie z NPCami w mieście. W celu podjęcia rozmowy musimy nacisnąć klawisz W. Jest to trochę mylące i często gubiłem się w tym elemencie. Nie raz chciałem wykonać skok w mieście a tutaj moja postać rozpoczynała rozmowę.

Shovel Knight

[PODSUMOWANIE]

Shovel Knight to niesamowita gra, która zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie. Nawiązuje do takich klasyków jak: Megaman, Duck Tales, Super Mario Bros, czy Diablo. Oprócz poziomów czysto zręcznościowych do czynienia mamy także z logicznymi. Prosta mechanika ale za to wciągająca na długie godziny. Jak dla mnie Shovel Knight jest na razie cichy faworytem do gry tych wakacji. Niektórych może tylko przerażać wysoka cena jak na grę niezależną w cyfrowej dystrybucji. Mimo wszystko polecam i na pewno się nie rozczarujecie!

Shovel Knight

Shovel Knight

Shovel Knight

blog comments powered by Disqus
Recenzja Shovel Knight – Rewelacyjna Gra Retro