PODPOWIEDZI:

ARISTO Vision i375+ [TEST]

Idealny dla osób szukających wydajanego notebooka z mocną grafiką i w rozsądnej cenie.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • duża wydajność
  • mocna karta graficzna
  • 17" wyświetlacz
WADY
  • waga ~3.2 kg
  • krótki czas pracy na baterii

Najmocniejszy i największy notebook w ofercie ARISTO to model Vision I375+. Model, który posiada praktycznie wszystkie najnowsze rozwiązania multimedialne został zbudowany na 17 calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 1440x900 pikseli. Producent dedykuje ten model notebooka użytkownikom wykorzystującym komputer do szerokiego spektrum zadań. Jest on zarówno wydajny przy graniu w najnowsze gry jak i praktyczny przy wpisywaniu wielu danych do komputera.

Testowany model został zbudowany na platformie Intel Centrino Duo, w skład której wchodzi procesor Intel Core 2 Duo T9300. Jest to najnowszy procesor Intela zbudowany na architekturze 45 nm, która zapewnia użytkownikowi większą wydajność oraz dłuższy czas pracy na baterii. Dodatkowo w celu zwiększa walorów multimedialnych ARISTO Vision i375+ został wyposażony w zewnętrzną kartę graficzną Nvidia GeForce Go 8600M GT z 512MB pamięci VRAM, która podczas testów spokojnie obsługiwała najnowsze aplikacje multimedialne.

ARISTO Vision i375

Notebook ARISTO Vision i375+ jak reklamuje producent bogato wyposażone mobilne centrum rozrywki. I jest to prawda, gdyż dzięki 17-calowemu panoramicznemu ekranowi, czytnikowi kart pamięci oraz kamerce internetowej a także systemowi głośników 4.1 notebook doskonale sprawdzał się podczas pracy z wymagającymi aplikacjami do grafiki trójwymiarowej, grami i aplikacjami biurowymi.

Wygląd

Vision i375+ jak przystało na topowy model ARISTO wygląda okazale. Standardowa czarna obudowa została wykonana z dobrej jakości materiałów. Bardzo istotne przy notebookach zawiasy sprawiają wrażenie solidnych i trwałych. Po zwolnieniu srebrnego zaczepu przed naszymi oczyma rozpościera się panoramiczny widok na 17 calowy ekran, nad którym swoje miejsce znalazła kamera internetowa. Cechą zasadniczo wyróżniającą ARISTO jest pełnowymiarowa klawiatura wraz z sekcją numeryczną. Nad klawiszami producent umieścił 5 klawiszy funkcyjnych z centralnie umiejscowionym włącznikiem. Całość została zamknięta w ciemno - matową obudowę, na której lśni srebrne logo ARISTO.

Multimedia

17-calowy ekran o rozdzielczości 1440x900 pikseli w połączeniu z czterema głośnikami i subwooferem pozwalają zmienić ARISTO w przenośne centrum rozrywki, dostarczając wielu wrażeń podczas korzystania z programów multimedialnych lub oglądania filmów DVD. Praca na notebooku z ekranem typu GLARE w nasłonecznionym pomieszczeniu budzi mieszane uczucia. Jednym to nie przeszkadza natomiast innych denerwuje odbicie swojej twarzy na wyświetlaczu Ale jak kto woli... Ekran ARISTO Vision i375+ posiada tego typu cechę, dzięki której prezentowane obrazy są nieco bardziej nasycone kolorami. Może to być istotna zaleta dla osób, które na co dzień pracują z obróbką obrazów lub zdjęć. Sam obraz to nie wszystko. Za jakość dźwięku odpowiada system 4 głośników, wspierany przez wbudowany głośnik niskotonowy (subwoofer). Efekty, które daje odsłuch przestrzenny usatysfakcjonują niejednego użytkownika. Zwłaszcza podczas gry w której kule świszczą nam z każdej strony.

A może stacjonarny PC? >>>

ARISTO Vision i375

Notebook wyposazono również w cyfrowe wyjście HDMI umożliwiające przesyłanie sygnału wideo w standardzie High Definition. Coraz bardziej popularna technologia HD na dobre zagnieździła się w komputerach przenośnych. Podłączając specjalnym kablem naszego notebooka z telewizorem lub projektorem obsługującym standard HD możemy bez problemu rozkoszować się zgromadzonymi na naszym notebooku filmami. Dodatkowo ARISTO Vision i375+ posiada wbudowany mikrofon oraz kamerę internetową 1,3 MPix. Z tych dwóch udogodnień będą pewnie zadowolone osoby korzystające na codzień ze Skype. W połączeniu z obsługą bezprzewodowego internetu, ARISTO umożliwia prowadzenie wideokonferencji. Umiejscowiony na przednim panelu obok gniazd audio czytnik kart pamięci flashowych umożliwia szybką i łatwą wymianę danych z innymi urządzeniami cyfrowymi, np. PDA, aparatem cyfrowym, czy odtwarzaczem plików mp3.

Wydajność

Serce notebooka stanowi najnowszy, dwurdzeniowy procesor Intel Core 2 Duo T9300. Zbudowany na architekturze 45nm Penryn działa bardzo wydajnie. W połączeniu z zewnętrzną kartą graficzną Nvidia GeForce Go 8600M GT oraz 2GB pamięcią operacyjną ARISTO nie zwalniał tempa pracy nawet przy obsłudze kilku programów jednocześnie. Jest to idealna konfiguracja do obsługi systemu operacyjnego Windows Vista, który jest instalowany w tym modelu.

ARISTO Vision i375+ został wyposażony w karta sieci bezprzewodowej Wi-Fi Link 4965AGN oraz moduł Bluetooth zapewniając tym samym bezprzewodową łączność i komunikację z innymi. Mocne anteny wewnętrzne sprawiają, iż ARISTO szybko wychwytuje sieci dostępowe, przez co siła sygnału jest większa i transfer też jest szybszy.

Ranking laptopów

Wyposażenie

ARISTO Vision i375+ posiada pełnowymiarową klawiaturę ze 103 klawiszami (w tym wyodrębniona klawiatura numeryczna), dzięki czemu wprowadzanie do notebooka dużych ilości danych odbywa się szybko i wygodnie, jak w komputerach stacjonarnych. Standardowa konfiguracja obejmuje ponadto nagrywarkę DVD-SuperMulti oraz dysk twardy SATA o pojemności 160 GB. Ponadto producent wyposażył ten model w trzy porty USB 2.0, port HDMI , port VGA, oraz złącze IEEE 1394 (FireWire).

Podsumowanie

ARISTO Vision i375+ jest bez wątpienia wydajną jednostką. Wiele cech multimedialny z pewnością powinno przykuć uwagę osobom szukającym wydajnego notebooka. Jednak w parze z wydajnością nie idzie mobilność. Nie ma co ukrywać, że ważący niespełna 3,2kg notebook jest urządzeniem, które komfortowo można codziennie nosić. Ale jestem przekonany, że osoby oczekujące wysokiej wydajności liczą się nieco z mniejszą mobilnością notebooka.

blog comments powered by Disqus
ARISTO Vision i375+ [TEST]