PODPOWIEDZI:

Tt eSPORTS Poseidon Z - Niedroga i Kompaktowa Klawiatura od Thermaltake

Jedna z najnowszych klawiatur mechanicznych od Tt eSPORTS by Thermaltake to niedroga i kompaktowa konstrukcja. Wyposażony w mechaniczne przełączniki Poseidon Z, to ciekawe rozwiązanie dla osób szukających przyzwoitej klawiatury, jednak czy jest ona bez wad? Przekonacie się o tym czytając tą recenzję. Zapraszamy.

Thermaltake Tt eSports Klawiatura dla graczy - Poseidon ZX

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Stosunek jakość/cena
  • Podświetlenie
  • Klawisze multimedialne
  • Certyfikat i gwarancja Thermaltake
WADY
  • Okrojona z pewnych funcji

Tt eSPORTS to firma znana już z dobrych klawiatur mechanicznych, z serii Meka. Jakiś czas temu głośno zrobiło się o klawiaturach z nowej serii, Poseidon.

Dostępnych jest kilka wersji, do testów otrzymałem klawiaturę Poseidon Z, wyposażoną w niebieskie przełączniki mechaniczne.

Tt eSPORTS Poseidon Z

Tt eSPORTS Poseidon Z

pierwsze wrażenie

Poseidon Z zapakowany jest w ładny kartonik, z którego dowiedzieć możemy się sporo. Mechaniczne przełączniki blue, certyfikowane przez Thermaltake i objęte 5 letnią gwarancją producenta posiadają żywotność 50 milionów klików, nieźle.

Jednak zabrakło informacji, czy są to Cherry MX, czy jakieś inne przełączniki. Wszystko wyszło dopiero w dalszych testach.

Zdradzić już mogę, iż przełączniki tej klawiatury to konstrukcja firmy Kailh. Dzięki czemu cena klawiatury może być bardziej atrakcyjna.

Gwarancja Tt

Klawiaturę wyposażono także w anti-ghosting, dotyczący 6-8 klawiszy, w zależności od tego które klawisze naciskamy.

Wymiary klawiatury to: 440 X 133 X 37mm, waga - niecały kilogram. Dlatego Poseidon Z powinien zmieścić się na każdym, nawet małym biurku.

Tt eSPORTS Poseidon Z

» A4Tech Bloody V5 [TEST]

Tt eSPORTS Poseidon Z

Klawiaturę zaopatrzono w kabel, o długości 1,8 m, zakończony jest wtykiem USB. Częstotliwość próbkowania wynosi 1000 Hz, jak przystało na klawiaturę mechaniczną.

Klawiatura posiada przydatne klawisze multimedialne, jest ich 7.

Nie ma wbudowanej pamięci i programowalnych klawiszy, dzięki czemu też nie potrzeba żadnych sterowników i oprogramowania. Jest to zapewne też zabieg, mający na celu wpłynąć na obniżenie ceny.

Tt eSPORTS Poseidon Z

Tt eSPORTS Poseidon Z

Podświetlenie

Na rynku znajdziemy klawiatury mechaniczne już za nawet 150-250 zł, jednak są na ogól pozbawione klawiatury numerycznej i podświetlenia. Poseidon Z posiada obie te cechy, niebieskie podświetlenie wygląda bardzo ładnie, ułatwia też granie w ciemnościach.

Dzięki 4 poziomom regulacji jasności, dostosujemy ją tak, aby nie raziła naszych oczu. Pomimo braku możliwości zmiany koloru podświetlenia i wyboru efektu oddychania (znów widać chęć obniżenia ceny klawiatury przez Tt) podświetlenie jest świetnym uzupełnieniem tej klawiatury.

Tt eSPORTS Poseidon Z

Tt eSPORTS Poseidon Z

Jakość wykonania

Firma Thermaltake pod względem jakości zawsze wypadała dobrze. Tym razem także trzyma poziom, Poseidon Z wykonany jest solidnie. Jakość użytych materiałów nie jest co prawda powalająca, lecz jak na swoją cenę tworzywo jest wytrzymałe, a cała konstrukcja klawiatury dobrze spasowana i solidna.

Nakładki klawiszy są przyjemne w dotyku i robią dobre wrażenie.

Tt eSPORTS Poseidon Z

Tt eSPORTS Poseidon Z

Przełączniki Kailh Blue

Czy są czymś gorszym niż Cherry MX? Moim zdaniem nie. Sprawdzają się w praktyce bardzo podobnie, raczej nie jesteśmy w stanie odczuć różnic.

Jedyne co można usłyszeć, to że wersja Kailh Blue jest minimalnie głośniejsza od konkurencyjnych Cherry. Jak wiadomo przełączniki typu Blue podczas aktywacji wydają charakterystyczny klik, jest on tutaj mocno słyszalny.

Osobom wolącym cichsze klawisze mechaniczne polecam Poseidona Z Brown Switch.

Cherry MX obecne na rynku od dawna posiadają zaufanie graczy, firma Kailh dopiero je zdobywa, jednak jej przełączniki pojawiają się w coraz większej ilości klawiatur. Zapewniają taką samą pracę i żywotność, a są zwyczajnie tańsze, dlatego po co przepłacać?

Tt eSPORTS Poseidon Z

Tt eSPORTS Poseidon Z

wrażenia ogólne

Testy klawiatury Poseidon Z przebiegły bez żadnych problemów. Do klawiatury można się szybko przyzwyczaić, o ile ktoś lubi głośny klik przełączników Blue.

Poznanie funkcji multimedialnych i wyregulowanie podświetlenia zajmuje jedynie chwilę. Klawiatura, pomimo swojej prostoty i dość wielu ustępstw, jakie poczyniono aby była tańsza, jest przyjazna użytkownikowi.

Do pisania nadaje się średnio, gdyż szybkie pisanie powoduje ogromny hałas, dużo lepiej sprawdza się w grach. Reakcja przełączników mechanicznych jest natychmiastowa, dzięki czemu kontrola nad postacią w grze jest pełna.

Do bardziej uniwersalnych zastosowań, czyli gier i pisania moim zdaniem lepiej nada się wersja z przełącznikami Brown, jednak klik niebieskich także ma swój urok.

Posłuchać przełączników Blue w akcji możecie w filmie, dlatego decyzję pozostawiam Wam.

Tt eSPORTS Poseidon Z

Tt eSPORTS Poseidon Z

Podusmowanie

Poseidon Z to ciekawa klawiatura. Producent nieco okroił jej funkcje, pozbawił oprogramowania i zastąpił droższe przełączniki mechaniczne Cherry MX, alternatywną wersją Kailh. W zamian za to otrzymaliśmy minimalistyczną klawiaturę, posiadającą tylko to co niezbędne, jednak należy też pamiętać o 5 letniej gwarancji na przełączniki i... atrakcyjnej cenie!

Jest to jedna z najtańszych klawiatur mechanicznych na rynku, w przeciwieństwie do modeli typowo budżetowych wyróżnia się także posiadaniem podświetlenia. Rozpatrując zalety i wady, myślę że w ostatecznym rozrachunku Poseidon Z wypada przyzwoicie. Szukając taniej, prostej i funkcjonalnej zarazem klawiatury mechanicznej, warto przyjrzeć się bliżej produktowi Tt eSPORTS by Thermaltake.Rozpakowanie Poseidona Zblog comments powered by Disqus
Tt eSPORTS Poseidon Z - Niedroga i Kompaktowa Klawiatura od Thermaltake