PODPOWIEDZI:

Legato Piccolo - Polski Miniaturowy Rejestrator

Legato Piccolo to jeden z najmniejszych rejestratorów na rynku. Mimo swych niewielkich rozmiarów we wnętrzu urządzenia znalazło się miejsce na ekran i na podstawowe klawisze funkcyjne. Jest też możliwość przesyłania obrazu po przez Wi-Fi na ekran smartfona. Oczywiście najważniejszy jest rejestrowany obraz. Jak nagrywa mały piccolo? Dowiecie się z tej recenzji.

Legato Piccolo

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Rozmiar
  • Wbudowane Wi-Fi
  • Przyzwoita Jakość Nagrań
WADY
  • Skomplikowana Obsługa
  • Słaba Wbudowana Bateria

Wideorejestrator samochodowy w najdłuższym miejscu mierzy zaledwie 4,5 cm. Wykonany jest w całości z plastiku. Na przodzie znajdziemy odstający obiektyw o rozdzielczości 3mpix nagrywający obraz w standardzie FullHD. Tył to ekran LCD o przekątnej 1,5 cala – to nie wiele, lecz do prostych ustawień wystarczy. Urządzenie posiada również miejsce na kable HDMI. Mały rozmiar kamery ma swoje plusy. Dzięki temu możemy bez problemu zmieścić urządzenie nad lusterkiem, tym samym nie będzie rozpraszało nas tak jak jest to w przypadku większych rejestratorów czy nawigacji. Piccolo ma za zadanie nagrywać i być zawsze dostępny dla kierowcy.

Zobacz recenzję wideorejestratora Legato Tanto 2

Legato Piccolo - Polski Miniaturowy RejestratorLegato Piccolo - Polski Miniaturowy Rejestrator


Jakość nagrywanego wideo stoi na należytym poziomie, choć porównując go do niedawno testowanego Tanto 2 wypada nico gorzej. Obraz traci na ostrości podczas pokonywania zakrętów i większej prędkości. Kamera może nagrywać film w rozdzielczości FullHD 1080p. Obiektyw jest 4 soczewkowy o rozdzielczości 3 mpix. Zachęcam do obejrzenia filmu, gdzie przedstawione są możliwości Piccolo.

Legato Piccolo - Polski Miniaturowy Rejestrator
Legato Piccolo posiada wszystkie potrzebne funkcje dla kierowcy. Przede wszystkim wspominana wcześniej opcja przesyłania obrazu na ekran smartfona, za pomocą aplikacji mobilnej. Oczywiście rejestrator nagrywa w pętli w sekwencjach 1,2 lub 5 minutowych. Jest tez czujnik ruchu oraz G-Sensor, który rejestruje przeciążenia podczas jazdy. Zabrakło natomiast modułu GPS.

Legato Piccolo - Polski Miniaturowy Rejestrator
Podsumowując. Legato piccolo może zachęci do kupna dwiema rzeczami – swoją ceną, która kształtuje się w okolicach 350 zł oraz minimalistycznym wyglądem. Może mu jednak trochę brakować do najlepszych rejestratorów trasy.

Nagrywanie obrazu jest przyzwoite, choć jego starszy brat Legato Tanto 2 nagrywa zdecydowanie lepiej. Mimo wszystko warto się przyjrzeć recenzowanemu produktowi dokładnie. Ocena 3.

blog comments powered by Disqus
Legato Piccolo - Polski Miniaturowy Rejestrator