PODPOWIEDZI:

Legato Tanto 2 - Rejestrator Jazdy z Wbudowanym Wi-Fi

Legato tanto 2 to nowatorski wideorejestrator wyprodukowany przez polska firmę MMG z Sosnowca. Ciekawą opcją, która odznacza urządzenie od innych jest możliwość przesyłania nagrywanego obrazu na smartfona. Sprawdźmy jak wygląda ta funkcja a przede wszystkim jak nagrywa recenzowany rejestrator jazdy!

Legato Tanto 2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość Nagrywania
  • Opcja Wi-Fi
  • Aplikacja Mobilna
WADY
  • Bateria starcza tylko na kilka minut

Legato Tanto 2 zapakowany jest w dość oryginalne pudełko. Wszystkie informacje na nim zawarte są w języku polskim co utwierdza nas w przekonaniu, że to rodzima produkcja. W zestawie znajdziemy sam wideorejestrator, uchwyt mocujący do szyby, ładowarkę samochodową oraz kabel USB.  Samo urządzanie wykonane jest w całości z  plastiku, dość dobrze wytrzymujące trudny codziennego działania. Zastrzeżenie mogę mieć do dwóch fizycznych klawiszy umieszczony na tyle kamerki. Lekko odstają od całości i sprawiają wrażenie luźnych, źle zamocowanych.  Wszystko inne stoi na wysokim poziomie. Miedzy wspomnianymi klawiszami znajdziemy również ekran LCD o przekątnej 2,7 cala.  Sporo rzeczy również dzieje się dookoła bryły. Na  wszystkich bokach urządzenia znajdziemy klawisze funkcyjne. Na dole za to są wejścia na kartę microSD oraz HDMI. Wideorejestrator może być ładowany również po przez standardowy port miniUSB jaki po przez uchwyt na szybę, dzięki złączu 4-pinowym. Takie rozwiązanie pozwala na stałe zamocować uchwyt a wypinać tylko kamerę.

Legato Tanto 2


Przejdźmy to najważniejszych funkcji Legato Tanto 2. Oczywiście kamera nagrywa obraz w rozdzielczości FullHD. Pozwala na to obiektyw o rozdzielczości 3mpix CMOS. Spory szerokokątny obiektyw może nagrywać obraz o szerokości 130 stopni. Do nagranego obrazu nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Film nagrany w dość ponurych warunkach wyszedł bardzo dobrze. Obraz jest ostry, wyraźny. Sporo widać, przy większych prędkościach obraz nie jest rozmazany. Rejestrowany obraz jest główna zaletą Tanto 2.  Szkoda, że nie zastosowano żywotniejszej baterii. Ta wbudowana o pojemności 140 mAH pozwala tylko na kilka minut nagrywania „bez prądu”. Przy lepszej baterii, owe urządzenie byśmy mogli wykorzystać w cywilnych zastosowaniach.

Jak kupić najlepszą kamerę samochodową?

Legato Tanto 2


Po za nagrywaniem gdzie jedziemy.  Legato Tanto 2 ma sporo opcji wspomagających kierowców. Do ciekawszych należy, wspomniane przeze mnie przesyłanie po przez aplikacje na smartfony obrazu na żywo po przez Wi-Fi. Dzięki tym połączeniu nie tylko możemy widzieć co się dzieje na drodze, ale także dokonywać ustawień wideorejstratora, łącznie z ustawieniem czasu i godziny. Być może producent zdecyduje się na wyprodukowanie kamery z portem 3G? Wtedy poczynania na żywo, będziemy mogli oglądać z domu. Pozostałe funkcje to już standard w urządzeniach tej klasy. Mamy dostępne oczywiście nagrywanie w pętli, opcje GPS, która śledzi nasza trasę a przy pomocy dołączonego programu może odtworzyć ją. Jest też G-sensor, który odpowiada za rejestrowanie przeciążeń podczas jazdy. Na pokładzie znalazł się też detektor ruchu. Przydatną opcją wydaje się spory klawisz, który zachowuje nam wybraną sekwencje filmu w bezpiecznym folderze, któremu nie grozi nadpisanie. Nagrywanie może odbywać się w sekwencjach 1,3 lub 5 minutowych.

Legato Tanto 2


Podsumowując, Legato Tanto 2 to wysokiej klasy rejestrator, który przede wszystkich spełnia swoja rolę. Głównym i największym plusem jest jakość nagrywanego obrazu. Duży, dobrej jakości obiektyw radzi sobie bardzo dobrze w dzień jak i w nocy. Cena urządzenia jest dość wygórowana, jednak nie zaporowa. 600 zł tyle wycenił producent. Osobiście polecam.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Legato Tanto 2 - Rejestrator Jazdy z Wbudowanym Wi-Fi