PODPOWIEDZI:

Recenzja Wideorejestratorów – MIO MiVue C330 i MiVue C320

Wideorejestratory stają się coraz bardziej popularne, to wszystko za sprawą tego, że dzięki nim możecie udowodnić po czyjej stronie leży wina w razie jakiegoś zdarzenia drogowego. Do testów dostałem 2 wideorejestratory od formy MIO MiVue C330 oraz MiVue C320. Model C330 dodatkowo posiada moduł GPS oraz dożywotnią aktualizację baz fotoradarów i to właśnie jego będę testował. Zapraszam do recenzji.

Mio MiVue C320

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
4 GŁOSÓW
ZALETY
  • intuicyjna obsługa
  • dobra jakość obrazu
  • mała, oraz lekka
WADY
  • brak możliwości dostępu ze smartfona

Montaż

Zacznijmy od montażu. Jest on bardzo prosty, a wszystkie niezbędne akcesoria takie jak uchwyt czy ładowarkę pod zapalniczkę samochodową dostajemy w zestawie. Wideorejestrator nagrywa obraz FullHD w 30 klatkach na sekundę. Mamy tu jasny obiektyw o przesłonie F2.0 oraz szerokim kącie widzenia – 130 stopni. 

MIO MiVue C330 i MiVue C320

Wykonanie

Samo urządzenie jest naprawdę małe co jest ogromnym plusem. Z przodu, wideorejestrator został wyposażony w ekran o przekątnej 2 cali, który nie jest dotykowy. Do obsługi urządzenia służą 4 przyciski z boku obudowy.

Aktualne ceny:

Dzięki nim możemy włączyć nagrywanie awaryjne, zrobić zdjęcie, dodać fotoradar, czy wejść do menu. Z tyłu znajduje się nisko osadzona soczewka, oraz gniazdo na mocowanie do szyby. Natomiast po bokach przyciski, gniazdo mini USB, oraz slot karty pamięci microSD obsługujący karty do 128 GB

MIO MiVue C330 i MiVue C320

Nagrywanie

Wideorejestrator od razu zaczyna nagrywać po uruchomieniu silnika. Domyślnie podczas jazdy, aby nie rozpraszać kierowcy, po chwili ekran wyłącza się i wyświetlana jest tylko godzina oraz prędkość. Oczywiście można to zmienić w ustawieniach. 

Model MiVue C330 w porównaniu do C320 jest wyposażony w moduł GPS, dzięki któremu dany moment w filmie ma swoje współrzędne geograficzne. Oprócz tego nawigacja ostrzega nas przed przekroczeniem prędkości przy fotoradarach.

Sprawdźmy jakość kręconych filmów w różnych warunkach oświetleniowych. Funkcja WDR, czyli szeroki zakres dynamiki, była cały czas włączona, dzięki czemu wideorejestrator nagrywał szczegółowo nawet kontrastowe miejsca. Omawiana kamera samochodowa nagrywa obraz dobrej jakości

Najważniejsze pozycje menu to możliwość odtwarzania nagrań, oraz masa ustawień ostrzegania przed fotoradarami. W zakładce nagrywanie wideo, możemy zmienić długość filmów, włączyć tryb WDR (szeroki zakres dynamiki), ekspozycję, częstotliwość, czułość G - Sensora, oraz wszelkiego rodzaju wyświetlane informacje. 

Taka specyfikacja nagrywania nasze trasy pozwala temu modelowi walczyć w rankingach najlepszych kamer samochodowych, gdzie konkurencja jest przecież dość spora.

MIO MiVue C330 i MiVue C320

Oprogramowanie 

Ze strony producenta możemy pobrać oprogramowanie dzięki któremu będziemy mogli w łatwy sposób odczytać wszystkie dane jakie zapisał wideorejestrator. Możemy tu zobaczyć kiedy i o której godzinie nagranie zostało wykonane, a dzięki modułowi GPS zobaczyć trasę na mapie oraz prędkość z jaką się poruszaliśmy. Odczyty z G – Sensora pokazują także jakie przeciążenia działały w danym momencie na nasz samochód. Z aplikacji tej w łatwy sposób wrzucimy nasz film na portale, czy wydrukujemy dany moment.

MIO MiVue C330 i MiVue C320

Podsumowanie

Podsumowując, ten wideorejestrator zaskoczył mnie bardzo pozytywnie i myślę, że jest to dobra inwestycja, szczególnie gdy chcecie czuć się bezpieczniej, że w razie czego będziecie mogli udowodnić swoją niewinność na drodze lub po prostu wrzucić kolejny filmik ku przestrodze na Youtube. Jeżeli jednak moduł GPS i informacja o fotoradarach nie jest Wam potrzebna, możecie zainwestować w stosunkowo tani rejestratorMiVue C320.


Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Recenzja Wideorejestratorów – MIO MiVue C330 i MiVue C320