PODPOWIEDZI:

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

Wideorejestratory są bardzo przydatne dla każdego kierowcy. Dzięki nim możecie udowodnić po czyjej stronie leży wina w razie jakiegoś wypadku drogowego. Dzisiaj przetestuję dla Was jeden z najlepszych wideorejestratorów DOD LS470W+. Zapraszam Was do recenzji!

DOD LS470W+

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • dobra jakość nagrań w dzień i w nocy
  • filtr polaryzacyjny
  • precyzyjny i szybki GPS
WADY
  • wysoka cena
  • tryb parkingowy mógłby działać sprawniej

DoD LS470W+ to flagowy model lidera branży samochodowych rejestratorów jazdy DOD. Montaż urządzenia jest banalnie prosty. W zestawie otrzymujemy dwa regulowane uchwyty, jeden z przyssawką, a drugi z taśmą dwustronną 3M aby mocowanie było jeszcze pewniejsze. Do podłączenia służy długi kabel pod zapalniczkę samochodową. Rejestrator nagrywa od razu po podłączeniu go do zasilania, w moim przypadku po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

Urządzenie wyposażone jest w 3-calowy czytelny ekran, który nie jest dotykowy. Do obsługi służą przyciski umieszczone na obudowie. W menu zmienimy najważniejsze parametry wideorejestratora. Z boku urządzenia znajdziemy slot na kartę pamięci do 64GB, która pozwoli zapisać materiał FullHD o łączniej długości ok. 8 godzin. Ciekawostką jest wyjście HD Out, oraz AV Out, które pozwalają wyświetlić obraz na zewnętrznym telewizorze.

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

Przyciskiem możemy wybrać jeden z trzech trybów pracy.Nagrywanie video, tryb zdjęć oraz wyświetlanie galerii. Tryb zdjęć przydaje się, gdy w razie kolizji chcemy wideorejestrator wyciągnąć z uchwytu i dzięki wbudowanemu akumulatorowi zrobić dokładnie zdjęcia uszkodzeń samochodu bez podłączenia pod zapalniczkę.

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

Kamera wyposażona jest w wysokiej klasy optykę Sony Exmor o czułości ISO nawet 12800 i rozdzielczości FullHD, która pozwala uchwycić maksimum detali nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Obiektyw ma kąt widzenia 150 stopni i małą przysłonę f/1.6, dzięki czemu wideorejestrator potrafi nagrywać bardzo dobrze zarówno w dzień jak i w nocy.

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

W tym modelu zastosowano odbiornik GPS, dzięki czemu dany moment w filmie ma swoje współrzędne geograficzne jak i prędkość. Pozycja jest bardzo szybko odświeżana, bo aż z częstotliwością 10Hz. W testowanej wersji znajdziemy dodatkowo kołowy filtr polaryzacyjny CPL, który redukuje niepożądane odbicia z szyby samochodu na materiale video. Domyślnie podczas jazdy ekran przełącza się w tryb HUD, aby nie rozpraszać kierowcy i pokazywana jest tylko prędkość i kompas w charakterze wygaszacza ekranu.

Ranking kamer samochodowych

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

Sprawdźmy zatem jakość kręconych filmów w różnych warunkach oświetleniowych. Funkcja WDR, czyli szeroki zakres tonalny, pozwala nagrywać szczegółowo nawet kontrastowe miejsca. Przydaje się ona w różnych sytuacjach np. jazdy pod słońce, dzięki czemu wideorejestrator nie prześwietli scenerii. Jakość kręconego materiału jest bardzo dobra, szczególnie w nocy dzięki wysokiemu ISO.

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

Wbudowany czujnik G-Sensor rejestruje jakie siły działają na samochód i w razie kolizji czy detekcji gwałtownych manewrów, zabezpiecza nagranie video przez nadpisaniem. Ciekawym dodatkiem jest tryb parkingowy, który rozpoznaje kiedy pojazd został zaparkowany i przełącza kamerę w tryb detekcji ruchu oraz wstrząsów.

Analiza ścieżki automatycznie po zakończeniu podróży i odłączeniu zasilania pokazuje nasz czas jazdy, przebytą odległość oraz średnią prędkość.

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

Producent dodaje oprogramowanie Dod Player, dzięki któremu oprócz odtwarzania nagranych materiałów, możemy zobaczyć miejsce w którym zdarzenie miało miejsce oraz z jaką prędkością poruszał się samochód i jakie siły na niego działały.

Jest to zdecydowanie wideorejestrator dla tych którzy wymagają najwyższej jakości nagrań i największej funkcjonalności. Jeżeli materiał Wam się podobał, koniecznie zostawcie kciuka w górę, subskrybujcie ten kanał, oraz zostawcie komentarz czy Waszym zdaniem warto jest zakupić wideorejestrator. Trzymajcie się i na razie!

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+