PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

Wideorejestratory są bardzo przydatne dla każdego kierowcy. Dzięki nim możecie udowodnić po czyjej stronie leży wina w razie jakiegoś wypadku drogowego. Dzisiaj przetestuję dla Was jeden z najlepszych wideorejestratorów DOD LS470W+. Zapraszam Was do recenzji!

DOD LS470W+

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • dobra jakość nagrań w dzień i w nocy
  • filtr polaryzacyjny
  • precyzyjny i szybki GPS
WADY
  • wysoka cena
  • tryb parkingowy mógłby działać sprawniej

DoD LS470W+ to flagowy model lidera branży samochodowych rejestratorów jazdy DOD. Montaż urządzenia jest banalnie prosty. W zestawie otrzymujemy dwa regulowane uchwyty, jeden z przyssawką, a drugi z taśmą dwustronną 3M aby mocowanie było jeszcze pewniejsze. Do podłączenia służy długi kabel pod zapalniczkę samochodową. Rejestrator nagrywa od razu po podłączeniu go do zasilania, w moim przypadku po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

Urządzenie wyposażone jest w 3-calowy czytelny ekran, który nie jest dotykowy. Do obsługi służą przyciski umieszczone na obudowie. W menu zmienimy najważniejsze parametry wideorejestratora. Z boku urządzenia znajdziemy slot na kartę pamięci do 64GB, która pozwoli zapisać materiał FullHD o łączniej długości ok. 8 godzin. Ciekawostką jest wyjście HD Out, oraz AV Out, które pozwalają wyświetlić obraz na zewnętrznym telewizorze.

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

Przyciskiem możemy wybrać jeden z trzech trybów pracy.Nagrywanie video, tryb zdjęć oraz wyświetlanie galerii. Tryb zdjęć przydaje się, gdy w razie kolizji chcemy wideorejestrator wyciągnąć z uchwytu i dzięki wbudowanemu akumulatorowi zrobić dokładnie zdjęcia uszkodzeń samochodu bez podłączenia pod zapalniczkę.

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

Kamera wyposażona jest w wysokiej klasy optykę Sony Exmor o czułości ISO nawet 12800 i rozdzielczości FullHD, która pozwala uchwycić maksimum detali nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Obiektyw ma kąt widzenia 150 stopni i małą przysłonę f/1.6, dzięki czemu wideorejestrator potrafi nagrywać bardzo dobrze zarówno w dzień jak i w nocy.

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

W tym modelu zastosowano odbiornik GPS, dzięki czemu dany moment w filmie ma swoje współrzędne geograficzne jak i prędkość. Pozycja jest bardzo szybko odświeżana, bo aż z częstotliwością 10Hz. W testowanej wersji znajdziemy dodatkowo kołowy filtr polaryzacyjny CPL, który redukuje niepożądane odbicia z szyby samochodu na materiale video. Domyślnie podczas jazdy ekran przełącza się w tryb HUD, aby nie rozpraszać kierowcy i pokazywana jest tylko prędkość i kompas w charakterze wygaszacza ekranu.

Czołowe kamery samochodowe na naszym rynku >>>

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

Sprawdźmy zatem jakość kręconych filmów w różnych warunkach oświetleniowych. Funkcja WDR, czyli szeroki zakres tonalny, pozwala nagrywać szczegółowo nawet kontrastowe miejsca. Przydaje się ona w różnych sytuacjach np. jazdy pod słońce, dzięki czemu wideorejestrator nie prześwietli scenerii. Jakość kręconego materiału jest bardzo dobra, szczególnie w nocy dzięki wysokiemu ISO.

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

Wbudowany czujnik G-Sensor rejestruje jakie siły działają na samochód i w razie kolizji czy detekcji gwałtownych manewrów, zabezpiecza nagranie video przez nadpisaniem. Ciekawym dodatkiem jest tryb parkingowy, który rozpoznaje kiedy pojazd został zaparkowany i przełącza kamerę w tryb detekcji ruchu oraz wstrząsów.

Analiza ścieżki automatycznie po zakończeniu podróży i odłączeniu zasilania pokazuje nasz czas jazdy, przebytą odległość oraz średnią prędkość.


Elektryczna Deskorolka w Promocji za 1299zł. Sprawdź

Test Wideorejestratora Samochodowego DOD LS470W+

Producent dodaje oprogramowanie Dod Player, dzięki któremu oprócz odtwarzania nagranych materiałów, możemy zobaczyć miejsce w którym zdarzenie miało miejsce oraz z jaką prędkością poruszał się samochód i jakie siły na niego działały.

Jest to zdecydowanie wideorejestrator dla tych którzy wymagają najwyższej jakości nagrań i największej funkcjonalności. Jeżeli materiał Wam się podobał, koniecznie zostawcie kciuka w górę, subskrybujcie ten kanał, oraz zostawcie komentarz czy Waszym zdaniem warto jest zakupić wideorejestrator. Trzymajcie się i na razie!

Jakie rejestratory samochodowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu rejestratorów samochodowych z 6/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które rejestratory samochodowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Blaupunkt BP 2.0 FHD Blaupunkt BP 2.0 FHDBest of the best!
2Navitel DVR R600 Navitel DVR R600 Sprawdź sam
3Lamax C7 Lamax C7 Ten ma niezłą cenę!
4MIO MiVue 538 MIO MiVue 538 Polecany model
5XBLITZ Park View XBLITZ Park View Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 20 Kamer Samochodowych - Polecane Rejestratory

blog comments powered by Disqus