PODPOWIEDZI:

Recenzja Zestawu Nero 2015 Platinum

Kiedyś oprogramowanie Nero, służyło głównie do nagrywania płyt CD/DVD. Po wielu latach, program nadal służy do wypalania płyt, jednak teraz możemy zgrać film z kamery, zarządzać plikami czy stworzyć kopię zapasową. Zapraszam na recenzję zestawu Nero 2015 Platinum!

Asus DRW-2014S1

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wiele przydatnych programów
  • Częste aktualizacje
  • Programy na komputer i smartfona
  • Polska wersja językowa
  • Tworzenie kopii zapasowych
  • 5GB przestrzeni w chmurze
WADY
  • Cena
  • Nero Video nie do końca wykrywa moje karty

Nero Burning ROM

W zestawie nie mogło zabraknąć najnowszej wersji programu do nagrywania płyt. Jest to najbardziej zaawansowane narzędzie tego typu. Oprogramowanie posiada olbrzymią ilość opcji. Są one kierowane do bardziej wymagającej grupy odbiorców. Nie oznacza to jednak, że użytkownik, który chce zwyczajnie wypalić płytę tego nie zrobi. Może być jednak lekko zagubiony, mnogością konfiguracji.

Nero 2015 Platinum 7

Nero Express

Kolejnym programem jest uboższa wersja Nero Burning ROM. Ta aplikacja jest kierowana do osób początkujących lub takich, którzy chcą szybko nagrać dane na płytę. Nero Express posiada bardziej przejrzysty interfejs dla użytkownika. Cały czas jesteśmy prowadzeni za rączkę przez samouczek. Wybieramy typ płyty, dane jakie chcemy zapisać, przerzucamy je na płytę i wypalamy. Bardzo szybko i bez problemów. Podoba mi się, że firma Nero daje nam możliwość przełączania się pomiędzy dwoma programami. W zależności od naszych wymagań, możemy wybrać bardziej zaawansowany program do nagrywania płyt. Czasami nie chcę bawić się we wszystkie ustawienia, a zwyczajnie nagrać płytę, wtedy zwyczajnie wybieram Nero Express.

Nero 2015 Platinum 5

Nero Video

Firma Nero bardzo się rozwinęła. Oprócz wypalania płyt, w swoim portfolio producent, posiada sporą ilość programów do kompletnego przygotowania filmu DVD/BD. Kiedy posiadamy kamerę czy kartę telewizyjną możemy pokusić się o zgranie materiału filmowego. Nie ma problemu, kiedy posiadamy nowoczesną kamerę wideo. Wystarczy podłączyć do komputera i zgrać odpowiednie klipy. Zaczynają się schody w przypadku, gdy mamy bardzo starą kamerę nagrywającą na nośniki takie jak: VHS, MiniDV czy Hi8. Trzeba będzie przechwycić obraz z urządzenia na komputer. Z pomocą mogą nam służyć karty do przechwytywania. Nero Video to oprogramowanie służące do tego typu. Niestety nie udało mi się w pełni przetestować tego programu w pełni. Z jakiś przyczyn nie byłem w stanie skonfigurować, jedenej z dwóch kart do przechwytywania od AverMedia. Próbowałem zmieniać ustawienia jak i instalować inne sterowniki. Mi to nie pomogło, jednak być może wy drodzy użytkownicy, będziemy mieli więcej szczęścia i bez przeszkód zgracie swój materiał z kasety na dysk twardy komputera.

Nero 2015 Platinum 6

Nero MediaHome

Firma Nero poszła o krok dalej tworząc MediaHome. Jest to taki rozbudowany Windows Media Player, w którym możemy przeglądać filmy, fotki czy pliki muzyczne. Program pozwala na kompresję plików, w celu przekopiowania materiałów na inne urządzenia np. telefony komórkowe. Do tego mamy niezwykle czytelny interfejs, pliki możemy grupować po datach co jest niezwykle przydatne. Łatwo trafić do fotek z wakacji czy filmów imprez okolicznościowych. Na koniec mamy zawsze pod ręką przycisk do wypalenia naszych plików na płytę DVD/BD.

Nero 2015 Platinum 2

Nero Blu-ray Player

Osoby posiadające w komputerze odtwarzacz Blu-ray, na pewno zainteresuje oprogramowanie Nero Blu-ray Player. To malutka aplikacja do oglądania filmów z nośników Blu-ray. Program jest dość lekki i nie ma wcale wysokich wymagań sprzętowych. Na czas testowy programu Nero, miałem przyjemność oglądać jeden film w wysokiej rozdzielczości i jakości obrazu. Program wywiązał się ze swojej pracy bez problemów. Prawidłowo otworzył film i trwało to aż do końcowych napisów. Po za samym oglądaniem materiałów, Nero Blu-ray Player nie oferuje już nic więcej.

Nero 2015 Platinum 1

Nero BackItUp

Komputery nie są doskonałe, często lubią się popsuć w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego warto wykonywać kopie zapasowe swoich plików. W przypadku awarii dysku twardego czy komputera będziemy mieli dostęp do swoich danych. Z pomocą może nam przyjść oprogramowanie Nero BackItUp, służące do tworzenia kopii. Dane możemy zapisywać na płytach DVD/BD, innych dyskach twardych czy w chmurze. W zestawie firma Nero oferuje nam około 5GB wolnej przestrzeni w chmurze. Dostęp do plików możemy mieć także ze smartfonów Android, iOS i WindowsPhone. Szybko, łatwo i przyjemnie!

Nero 2015 Platinum 3

Nero RescueAgent

Ta mała aplikacja służy do przywracania usuniętych plików. Kiedy przez przypadek skasujemy ważne dane, zawsze możemy spróbować je odzyskać. Proces przywracania jest nie zawsze możliwy. Czasami uda nam się odtworzyć część pliku, czasami w ogóle nam się to nie uda. Zależy to od wielu czynników, jednak warto spróbować. Być może nam się uda odzyskać niezwykle ważne dokumenty.

Nero 2015 Platinum 8

Aplikacje Mobilne

W najnowszej wersji Nero pozwoliło nam na dostęp do swoich aplikacji bezpośrednio ze smartfonu. Dzięki BackItUp możemy przeglądać swoje pliki bezpośrednio z telefonu. Najciekawszy moim zdaniem jest oprogramowanie Nero AirBurn. Dzięki tej aplikacji będziemy mogli wypalić płytę DVD/BD bez pośrednio z telefonu. Musimy ściągnąć Nero AirBurn na Androida/iOS/Windows Phona i skonfigurować z komputerem. Po kilku prostych krokach będziemy mogli dokonywać zapisu plików zdalnie. Dość ciekawa opcja dla wszystkich miłośników kopii zapasowych.

Nero 2015 Platinum 4

Podsumowanie

Bardzo miło jest zobaczyć, że po tylu latach firma Nero nie stanęła w miejscu. Od programu do nagrywania płyt, powstał prawdziwy multimedialny kombajn. Dzięki Nero 2015 Platinum możemy zgrać materiał wideo z kamer, skompresować go, z edytować czy nagrać w formacie DVD/BD. Do dyspozycji mamy także prosty i intuicyjny program do zarządzania naszymi danymi na komputerze. W łatwy sposób możemy skonwertować nasze pliki graficzne jak i wideo. Stworzyć kopię zapasową ważnych danych, mieć do nich dostęp z telefonu czy nawet nagrać płytę. Nero 2015 Platinum to znakomite narzędzie dla wielbicieli montażu i tworzenia prostych filmów okolicznościowych jak komunie czy śluby. Posiadamy wszystkie niezbędne aplikacji na miejscu w jednym zestawie.

Na oficjalnej stronie producenta, można ściągnąć testowe wersje programów. Wystarczy wejść w link: https://www.nero.com/plk/ i pobrać interesujące nas oprogramowanie.

» Porównanie programów do nagrywania - Action!, Fraps i MSI Afterburner

blog comments powered by Disqus
Recenzja Zestawu Nero 2015 Platinum